Znajdź 3 001 nieruchomości na sprzedaż na terenie Podgórza, w cenach między 189 000 zł a 11 900 000 zł, przy średniej cenie 1 057 280 zł.
Ceny nieruchomości Podgórza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Podgórza sprzedawano w 2025 roku za medianę 710 000 zł. Typowa nieruchomość: 45,2 m², 3 izby. Ceny zyskały 8,3% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
710 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
15 146 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
1 854
2025
Ceny w ciągu roku
+8,3%
mediana
Od 2010 roku
+116,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+2%
Kraków: 696 075 zł
Wobec mediany krajowej
+57,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Podgórza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 710 000 zł, czyli 15 146 zł/m², w obserwowanym przedziale od 420 000 zł do 1 208 851 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 830 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 320 000 zł a 590 000 zł, a 10,1% przekroczyło 830 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 10,1% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Kraków: 696 075 zł) o 2%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 57,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 777 sprzedaży mieszkań, z medianą 761 818 zł i 16 223 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 753 554 zł (15 540 zł/m²) przy 1 544 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Podgórza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
777 |
761 818 zł |
+7,3% |
16 223 zł/m² |
| 2025 |
1 854 |
710 000 zł |
+8,3% |
15 146 zł/m² |
| 2024 |
1 732 |
655 287 zł |
+10,1% |
13 468 zł/m² |
| 2023 |
2 398 |
595 154 zł |
+8,2% |
12 197 zł/m² |
| 2022 |
2 018 |
550 000 zł |
+10% |
11 076 zł/m² |
| 2021 |
1 463 |
500 000 zł |
+26,4% |
10 636 zł/m² |
| 2020 |
1 004 |
395 491 zł |
+14,6% |
8 981 zł/m² |
| 2019 |
2 054 |
344 984 zł |
+3,3% |
7 324 zł/m² |
| 2018 |
2 216 |
333 815 zł |
-0,1% |
7 237 zł/m² |
| 2017 |
1 636 |
333 989 zł |
+4,4% |
6 958 zł/m² |
| 2016 |
1 181 |
320 000 zł |
+11,5% |
6 599 zł/m² |
| 2015 |
1 072 |
287 032 zł |
-7,4% |
5 995 zł/m² |
| 2014 |
1 132 |
309 927 zł |
+7,3% |
6 759 zł/m² |
| 2013 |
882 |
288 788 zł |
-3,9% |
5 812 zł/m² |
| 2012 |
715 |
300 404 zł |
-5% |
6 076 zł/m² |
| 2011 |
419 |
316 188 zł |
-3,7% |
6 498 zł/m² |
| 2010 |
496 |
328 440 zł |
— |
6 428 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Podgórze: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
1 854 |
| Mediana ceny |
710 000 zł |
| Cena za m² |
15 146 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,2 m² |
| Typowy przedział |
420 000 – 1 208 851 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Podgórza
Rozkład obliczony na podstawie 23 049 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
10,6% |
| 240 000 – 320 000 zł |
17,3% |
| 320 000 – 590 000 zł |
43,6% |
| 590 000 – 830 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 830 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Podgórza
Rozkład ceny za m² na podstawie 23 043 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 700 zł/m² |
9,4% |
| 5 700 – 6 900 zł/m² |
19,3% |
| 6 900 – 12 000 zł/m² |
44% |
| 12 000 – 16 000 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 16 000 zł/m² |
9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Podgórza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,6% |
| 31 – 39 m² |
18,4% |
| 39 – 58 m² |
43,8% |
| 58 – 73 m² |
18,1% |
| Powyżej 73 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Podgórze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
11,9% |
290 000 zł |
10 664 zł/m² |
| 2 izby |
39,5% |
372 000 zł |
10 407 zł/m² |
| 3 izby |
35,8% |
472 195 zł |
9 386 zł/m² |
| 4 izby |
10,9% |
671 079 zł |
9 620 zł/m² |
| 5 izb |
1,5% |
712 691 zł |
8 904 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
902 147 zł |
8 251 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Podgórza
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| P-19 |
5 556 |
354 336 zł |
752 zł/m² |
| P-14 |
3 741 |
500 000 zł |
1 454 zł/m² |
| P-13 |
2 979 |
378 298 zł |
2 104 zł/m² |
| P-30 |
2 474 |
382 112 zł |
789 zł/m² |
| P-12 |
2 353 |
440 749 zł |
879 zł/m² |
| P-18 |
1 569 |
638 913 zł |
686 zł/m² |
| P-29 |
1 356 |
361 228 zł |
277 zł/m² |
| P-28 |
1 052 |
454 892 zł |
416 zł/m² |
| P-27 |
923 |
609 986 zł |
309 zł/m² |
| P-17 |
831 |
310 000 zł |
214 zł/m² |
Ceny działek na terenie Podgórza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
351 |
470 zł/m² |
450 000 zł |
961 m² |
| Grunty rolne |
246 |
200 zł/m² |
247 500 zł |
1 110 m² |
| Wszystkie działki |
720 |
255 zł/m² |
256 650 zł |
1 068 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Podgórza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
2 243 |
1 957 |
0 |
74 |
212 |
| 2026 (do 17.08) |
1 165 |
904 |
0 |
50 |
211 |
| Razem 2010–2026 |
33 138 |
23 806 |
0 |
1 283 |
8 049 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Podgórza zamyka się między 420 000 zł a 1 208 851 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,6% nieruchomości sprzedano poniżej 240 000 zł, a 10,1% powyżej 830 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Podgórza
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Podgórza?
Na zakup nieruchomości na terenie Podgórza trzeba przeznaczyć średnio 1 057 280 zł, czyli około 17 917 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Podgórza?
Obecnie dostępnych ofert: 3 001: 2 586 mieszkań i 68 domów oraz 347 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 189 000 zł do 11 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 59 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 183 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Podgórza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 33 m² | 704 245 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 816 204 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 1 105 878 zł |
| 4 pokoje | 90 m² | 1 585 510 zł |
| 5 pokoi | 113 m² | 1 823 169 zł |
| 6 pokoi | 188 m² | 3 333 906 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Podgórza?
Wynosi ona około 17 917 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 18 457 zł/m², a dla domów spada do 11 666 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Podgórza?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.