Znajdź 547 nieruchomości na sprzedaż na terenie Nowej Huty, w cenach między 95 000 zł a 3 800 000 zł, przy średniej cenie 795 588 zł.
Ceny nieruchomości Nowej Huty według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Nowej Huty wyniosła 518 062 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Kraków) mediana to 696 075 zł. Zmiana roczna: -5,8%.
Mediana ceny sprzedaży
518 062 zł
2025
Mediana ceny za m²
12 405 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
428
2025
Ceny w ciągu roku
-5,8%
mediana
Od 2010 roku
+127,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-25,6%
Kraków: 696 075 zł
Wobec mediany krajowej
+15,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nowej Huty obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 518 062 zł, czyli 12 405 zł/m², w obserwowanym przedziale od 300 000 zł do 823 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 560 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 210 000 zł a 390 000 zł, a 10,2% przekroczyło 560 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 36 do 52 m², a 9,6% przekracza 64 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 25,6% niższa od mediany gminy (Kraków: 696 075 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 15,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 155 sprzedaży mieszkań, z medianą 570 000 zł i 12 503 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 540 000 zł (12 490 zł/m²) przy 349 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowej Huty rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
155 |
570 000 zł |
+10% |
12 503 zł/m² |
| 2025 |
428 |
518 062 zł |
-5,8% |
12 405 zł/m² |
| 2024 |
392 |
550 000 zł |
+25% |
12 034 zł/m² |
| 2023 |
438 |
440 000 zł |
+10% |
9 915 zł/m² |
| 2022 |
374 |
400 000 zł |
+11,1% |
8 854 zł/m² |
| 2021 |
450 |
360 000 zł |
+12,5% |
8 044 zł/m² |
| 2020 |
398 |
320 000 zł |
+16,4% |
7 078 zł/m² |
| 2019 |
471 |
275 000 zł |
+11,7% |
6 120 zł/m² |
| 2018 |
508 |
246 250 zł |
+8,2% |
5 365 zł/m² |
| 2017 |
440 |
227 584 zł |
+13,8% |
5 118 zł/m² |
| 2016 |
351 |
200 000 zł |
+2,8% |
4 625 zł/m² |
| 2015 |
312 |
194 500 zł |
-2,8% |
4 556 zł/m² |
| 2014 |
269 |
200 000 zł |
+13% |
4 517 zł/m² |
| 2013 |
250 |
177 053 zł |
-15,7% |
4 584 zł/m² |
| 2012 |
237 |
210 000 zł |
+0% |
4 825 zł/m² |
| 2011 |
249 |
210 000 zł |
-7,9% |
5 275 zł/m² |
| 2010 |
251 |
228 000 zł |
— |
5 109 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowa Huta: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
428 |
| Mediana ceny |
518 062 zł |
| Cena za m² |
12 405 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45 m² |
| Typowy przedział |
300 000 – 823 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Huty
Rozkład obliczony na podstawie 5 973 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
8,7% |
| 150 000 – 210 000 zł |
17,8% |
| 210 000 – 390 000 zł |
45,4% |
| 390 000 – 560 000 zł |
18% |
| Powyżej 560 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowej Huty
Rozkład ceny za m² na podstawie 5 963 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
9,6% |
| 4 200 – 5 000 zł/m² |
18,2% |
| 5 000 – 8 700 zł/m² |
44,3% |
| 8 700 – 12 000 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowej Huty
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
9,6% |
| 28 – 36 m² |
18,5% |
| 36 – 52 m² |
45,2% |
| 52 – 64 m² |
17,1% |
| Powyżej 64 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowa Huta: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,4% |
175 000 zł |
7 757 zł/m² |
| 2 izby |
31% |
226 000 zł |
7 722 zł/m² |
| 3 izby |
41,5% |
300 000 zł |
7 091 zł/m² |
| 4 izby |
16,6% |
360 000 zł |
6 769 zł/m² |
| 5 izb |
1,3% |
590 000 zł |
6 969 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
710 000 zł |
8 453 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowej Huty
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Nh-47 |
2 062 |
271 594 zł |
135 zł/m² |
| Nh-50 |
1 610 |
280 000 zł |
— |
| Nh-45 |
1 593 |
272 750 zł |
— |
| Nh-51 |
949 |
284 000 zł |
112 zł/m² |
| Nh-36 |
182 |
470 320 zł |
152 zł/m² |
| Nh-46 |
174 |
434 629 zł |
214 zł/m² |
| Nh-58 |
113 |
320 500 zł |
217 zł/m² |
| Nh-20 |
107 |
— |
— |
| Nh-26 |
101 |
— |
78 zł/m² |
| Nh-43 |
89 |
— |
88 zł/m² |
Ceny działek na terenie Nowej Huty: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
268 |
139 zł/m² |
180 000 zł |
1 470 m² |
| Grunty rolne |
655 |
94 zł/m² |
145 000 zł |
1 452 m² |
| Wszystkie działki |
1 083 |
92 zł/m² |
130 000 zł |
1 454 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowej Huty
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
729 |
476 |
0 |
132 |
121 |
| 2026 (do 17.08) |
284 |
170 |
0 |
48 |
66 |
| Razem 2010–2026 |
11 428 |
8 198 |
0 |
1 435 |
1 795 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Nowej Huty zamyka się między 300 000 zł a 823 250 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,7% nieruchomości sprzedano poniżej 150 000 zł, a 10,2% powyżej 560 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Nowej Huty
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Nowej Huty?
Nieruchomości na terenie Nowej Huty kosztują średnio około 795 588 zł, czyli około 11 648 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 547 nieruchomości: 476 mieszkań i 71 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 95 000 zł i sięgają 3 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Nowej Huty?
Zazwyczaj oferują około 68 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 170 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nowej Huty:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 35 m² | 495 168 zł |
| 2 pokoje | 49 m² | 653 792 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 889 854 zł |
| 4 pokoje | 107 m² | 1 155 539 zł |
| 5 pokoi | 128 m² | 1 299 640 zł |
| 6 pokoi | 145 m² | 1 480 364 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Nowej Huty?
Średnio wychodzi około 11 648 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 465 zł/m², a dla domów spada do 7 842 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Nowej Huty?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.