Domy i mieszkania na sprzedaż Przedmieście Młyńskie

Mamy 39 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Przedmieście Młyńskie, w cenach od 79 000 zł do 2 700 000 zł, przy średniej cenie 571 015 zł.

Średnia cena 571 015 zł cena sprzedaży
Przedział cen 79 000–2 700 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 87 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 579 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

39 łącznie
74% mieszkania
  • Mieszkania 74,4%
    29 nieruchomości
  • Domy 25,6%
    10 nieruchomości

Ile pokoi

39 łącznie
33% 3 pokoje
  • 1 pokój 7,7%
    3 nieruchomości
  • 2 pokoje 30,8%
    12 nieruchomości
  • 3 pokoje 33,3%
    13 nieruchomości
  • 4 pokoje 17,9%
    7 nieruchomości
  • 5+ pokoi 10,3%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

39 łącznie
  • 75 000–315 000 zł 20,5%
    8 nieruchomości
  • 345 000–425 000 zł 20,5%
    8 nieruchomości
  • 425 000–490 000 zł 23,1%
    9 nieruchomości
  • 495 000–855 000 zł 17,9%
    7 nieruchomości
  • 915 000–2 705 000 zł 17,9%
    7 nieruchomości

Przedziały powierzchni

39 łącznie
  • 20–50 m² 41,0%
    16 nieruchomości
  • 50–70 m² 20,5%
    8 nieruchomości
  • 70–130 m² 23,1%
    9 nieruchomości
  • 150–300 m² 15,4%
    6 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 56 m² 175 m²
Cena za metr kwadratowy 7 260 zł/m² 5 943 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na osiedlu Przedmieście Młyńskie sięga 39 nieruchomości, w podziale na 29 mieszkań i 10 domów; mieszkania dominują z udziałem 74%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 56 m² i 7 260 zł/m², a domy wokół 175 m² i 5 943 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 2- i 4-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Przedmieście Młyńskie? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 247 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 159 000 zł a 390 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 247 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 128 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 13 2025
Ceny w ciągu roku -5% mediana
Od 2021 roku +54,4% mediana
Wobec mediany gminy -25,2% Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej -45,1% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Przedmieście Młyńskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 247 000 zł, czyli 5 128 zł/m², w obserwowanym przedziale od 159 000 zł do 390 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 360 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 40,8% transakcji zawarto między 180 000 zł a 290 000 zł, a 12,7% przekroczyło 360 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,5% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 11,3% przekracza 72 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 25,2% niższa od mediany gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 45,1% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (5 128 zł/m²) przy 7 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Przedmieście Młyńskie rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 207 500 zł -16% 4 656 zł/m²
2025 13 247 000 zł -5% 5 128 zł/m²
2024 17 260 000 zł +16,2% 5 016 zł/m²
2023 16 223 700 zł -10,5% 5 095 zł/m²
2022 12 250 000 zł +56,2% 4 612 zł/m²
2021 11 160 000 zł — 3 521 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Przedmieście Młyńskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 13
Mediana ceny 247 000 zł
Cena za m² 5 128 zł/m²
Mediana powierzchni 54,6 m²
Typowy przedział 159 000 –
390 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Przedmieście Młyńskie

Rozkład obliczony na podstawie 71 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 140 000 zł 12,7%
140 000 – 180 000 zł 15,5%
180 000 – 290 000 zł 40,8%
290 000 – 360 000 zł 18,3%
Powyżej 360 000 zł 12,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Przedmieście Młyńskie

Rozkład ceny za m² na podstawie 71 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 900 zł/m² 9,9%
2 900 – 4 000 zł/m² 18,3%
4 000 – 5 500 zł/m² 42,3%
5 500 – 6 500 zł/m² 19,7%
Powyżej 6 500 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Przedmieście Młyńskie

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 8,5%
35 – 43 m² 16,9%
43 – 60 m² 46,5%
60 – 72 m² 16,9%
Powyżej 72 m² 11,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Przedmieście Młyńskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 4,2% 180 000 zł 4 482 zł/m²
2 izby 14,1% 185 000 zł 5 717 zł/m²
3 izby 54,9% 225 000 zł 4 645 zł/m²
4 izby 22,5% 321 000 zł 4 642 zł/m²
5 izb 2,8% 362 500 zł 3 445 zł/m²
6 izb i więcej 1,4% 359 000 zł 4 311 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Przedmieście Młyńskie

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Śródmieście 99 240 000 zł —
Słoneczne 11 165 750 zł —

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Przedmieście Młyńskie

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 28 14 0 0 14
2026 (do 17.08) 3 2 0 0 1
Razem 2010–2026 131 83 0 1 47

Trajektorię cen osiedla Przedmieście Młyńskie widać w dłuższej perspektywie: 160 000 zł mediany w 2021 roku, 247 000 zł w 2025 roku, czyli +54,4%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 23,5% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Przedmieście Młyńskie?

Nieruchomości na osiedlu Przedmieście Młyńskie kosztują średnio około 571 015 zł, czyli około 6 579 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 39 nieruchomości: 29 mieszkań i 10 domów.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Przedmieście Młyńskie?

Znajdziesz tu oferty od 79 000 zł do 2 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Przedmieście Młyńskie?

Średnia powierzchnia to około 87 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Przedmieście Młyńskie:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje48 m²378 500 zł
3 pokoje60 m²424 200 zł
4 pokoje136 m²1 046 714 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 6 579 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 260 zł/m², a dla domów spada do 5 943 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Przedmieście Młyńskie?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.