Mamy 754 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Zacisze, w cenach od 139 000 zł do 899 000 zł, przy średniej cenie 434 536 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Zacisze według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 32 mieszkania zmieniły właściciela na osiedlu Zacisze, przy medianie ceny 346 250 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 44,3%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 7 199 zł.
Mediana ceny sprzedaży
346 250 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 199 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
32
2025
Ceny w ciągu roku
+8,9%
mediana
Od 2021 roku
+44,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+4,9%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-23,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Zacisze obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 346 250 zł, czyli 7 199 zł/m², w obserwowanym przedziale od 242 750 zł do 700 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 460 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 40,6% transakcji zawarto między 260 000 zł a 360 000 zł, a 10,6% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 29,4% sprzedanych lokali ma od 48 do 60 m², a 9,4% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł) o 4,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 23,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 358 500 zł i 6 073 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 359 000 zł (6 542 zł/m²) przy 13 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zacisze rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
358 500 zł |
+3,5% |
6 073 zł/m² |
| 2025 |
32 |
346 250 zł |
+8,9% |
7 199 zł/m² |
| 2024 |
28 |
318 000 zł |
-4,4% |
5 979 zł/m² |
| 2023 |
44 |
332 500 zł |
+13,1% |
6 268 zł/m² |
| 2022 |
41 |
293 896 zł |
+22,5% |
5 579 zł/m² |
| 2021 |
19 |
240 000 zł |
— |
4 624 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Os. Zacisze: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
32 |
| Mediana ceny |
346 250 zł |
| Cena za m² |
7 199 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,7 m² |
| Typowy przedział |
242 750 – 700 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zacisze
Rozkład obliczony na podstawie 170 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
10% |
| 190 000 – 260 000 zł |
18,8% |
| 260 000 – 360 000 zł |
40,6% |
| 360 000 – 460 000 zł |
20% |
| Powyżej 460 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zacisze
Rozkład ceny za m² na podstawie 170 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
10,6% |
| 4 100 – 5 200 zł/m² |
20% |
| 5 200 – 6 700 zł/m² |
41,2% |
| 6 700 – 7 800 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zacisze
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10% |
| 38 – 48 m² |
21,2% |
| 48 – 60 m² |
29,4% |
| 60 – 66 m² |
30% |
| Powyżej 66 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Os. Zacisze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,4% |
246 000 zł |
6 917 zł/m² |
| 2 izby |
16,5% |
272 000 zł |
6 560 zł/m² |
| 3 izby |
29,4% |
286 222 zł |
5 654 zł/m² |
| 4 izby |
38,2% |
342 500 zł |
5 822 zł/m² |
| 5 izb |
13,5% |
390 000 zł |
6 180 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Zacisze
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Górczyn |
155 |
320 114 zł |
— |
| Staszica |
45 |
259 500 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zacisze
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
43 |
34 |
0 |
2 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
7 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
228 |
177 |
0 |
8 |
43 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Zacisze: 48,7 m², 4 izby, za 346 250 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Zacisze: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zacisze?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Zacisze trzeba przeznaczyć średnio 434 536 zł, czyli około 6 314 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Zacisze?
Obecnie dostępnych ofert: 754: 10 mieszkań i 1 dom oraz 743 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Zacisze?
Ceny wahają się od około 139 000 zł do 899 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 224 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Zacisze:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 320 380 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 648 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Zacisze?
Wynosi ona około 6 314 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 133 zł/m², a dla domów spada do 1 987 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Zacisze?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.