Zobacz 28 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Piaski: ceny od 255 000 zł do 1 590 000 zł, średnio 553 821 zł.
Mediana ceny sprzedaży
364 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 537 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
36
2025
Ceny w ciągu roku
+8,5%
mediana
Od 2021 roku
+64%
mediana
Wobec mediany gminy
+10,3%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-19,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Piaski obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 364 000 zł, czyli 6 537 zł/m², w obserwowanym przedziale od 187 500 zł do 486 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 420 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 230 000 zł a 350 000 zł, a 11% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 44 do 60 m², a 9,9% przekracza 78 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł) o 10,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 19,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 318 000 zł i 6 385 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 000 zł (6 569 zł/m²) przy 22 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Piaski rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
318 000 zł |
-12,6% |
6 385 zł/m² |
| 2025 |
36 |
364 000 zł |
+8,5% |
6 537 zł/m² |
| 2024 |
40 |
335 500 zł |
+11,8% |
5 892 zł/m² |
| 2023 |
42 |
300 000 zł |
+20% |
5 303 zł/m² |
| 2022 |
47 |
250 000 zł |
+12,6% |
5 200 zł/m² |
| 2021 |
18 |
221 950 zł |
— |
4 758 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Piaski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
36 |
| Mediana ceny |
364 000 zł |
| Cena za m² |
6 537 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
58,4 m² |
| Typowy przedział |
187 500 – 486 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Piaski
Rozkład obliczony na podstawie 191 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
8,4% |
| 180 000 – 230 000 zł |
18,3% |
| 230 000 – 350 000 zł |
42,9% |
| 350 000 – 420 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 420 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Piaski
Rozkład ceny za m² na podstawie 191 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
11,5% |
| 4 100 – 5 000 zł/m² |
16,8% |
| 5 000 – 6 200 zł/m² |
41,9% |
| 6 200 – 7 200 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 7 200 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Piaski
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,9% |
| 33 – 44 m² |
18,3% |
| 44 – 60 m² |
44% |
| 60 – 78 m² |
17,8% |
| Powyżej 78 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Piaski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
251 900 zł |
8 160 zł/m² |
| 2 izby |
20,4% |
187 148 zł |
5 604 zł/m² |
| 3 izby |
21,5% |
250 000 zł |
5 665 zł/m² |
| 4 izby |
47,6% |
320 000 zł |
5 570 zł/m² |
| 5 izb |
7,3% |
450 000 zł |
5 840 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,6% |
480 000 zł |
3 711 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Piaski
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Chwalęcice |
126 |
292 000 zł |
— |
| Staszica |
115 |
299 000 zł |
207 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Piaski: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
8 |
201 zł/m² |
48 550 zł |
255 m² |
| Wszystkie działki |
8 |
201 zł/m² |
48 550 zł |
255 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Piaski
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
57 |
39 |
0 |
2 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
8 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
307 |
214 |
0 |
17 |
76 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Piaski: 58,4 m², 4 izby, za 364 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Piaski
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Piaski?
Licz się ze średnią kwotą 553 821 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Piaski, czyli około 6 596 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Piaski?
W tej chwili do wyboru są 28 nieruchomości: 25 mieszkań i 3 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Piaski?
Znajdziesz tu oferty od 255 000 zł do 1 590 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 84 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 250 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Piaski:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 45 m² | 307 800 zł |
| 3 pokoje | 69 m² | 476 900 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Piaski?
Wynosi ona około 6 596 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 919 zł/m², a dla domów spada do 5 907 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Piaski?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.