Mamy 679 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Widok, w cenach od 230 000 zł do 499 000 zł, przy średniej cenie 333 143 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Widok według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Widok? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 270 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 200 000 zł a 388 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
270 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 548 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
32
2025
Ceny w ciągu roku
+4,2%
mediana
Od 2021 roku
+56,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-18,2%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-40%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Widok obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 270 000 zł, czyli 6 548 zł/m², w obserwowanym przedziale od 200 000 zł do 388 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 320 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 200 000 zł a 280 000 zł, a 12,6% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 46,5 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,2% niższa od mediany gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 281 000 zł (6 674 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Widok rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
325 000 zł |
+20,4% |
8 248 zł/m² |
| 2025 |
32 |
270 000 zł |
+4,2% |
6 548 zł/m² |
| 2024 |
22 |
259 000 zł |
+29,5% |
6 350 zł/m² |
| 2023 |
20 |
200 000 zł |
+0,3% |
5 080 zł/m² |
| 2022 |
14 |
199 500 zł |
+15,7% |
5 164 zł/m² |
| 2021 |
12 |
172 500 zł |
— |
4 316 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Os. Widok: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
32 |
| Mediana ceny |
270 000 zł |
| Cena za m² |
6 548 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,5 m² |
| Typowy przedział |
200 000 – 388 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Widok
Rozkład obliczony na podstawie 103 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
8,7% |
| 150 000 – 200 000 zł |
20,4% |
| 200 000 – 280 000 zł |
44,7% |
| 280 000 – 320 000 zł |
13,6% |
| Powyżej 320 000 zł |
12,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Widok
Rozkład ceny za m² na podstawie 103 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 900 zł/m² |
9,7% |
| 3 900 – 4 900 zł/m² |
19,4% |
| 4 900 – 6 400 zł/m² |
42,7% |
| 6 400 – 7 600 zł/m² |
16,5% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
11,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Os. Widok: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
4,9% |
173 000 zł |
6 404 zł/m² |
| 3 izby |
75,7% |
232 500 zł |
5 715 zł/m² |
| 4 izby |
19,4% |
257 500 zł |
5 294 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Widok
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
41 |
34 |
0 |
0 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
3 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
121 |
106 |
0 |
0 |
15 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Widok średnia bez wartości skrajnych wynosi 275 161 zł, przy medianie 270 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 548 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Widok: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Widok?
Licz się ze średnią kwotą 333 143 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Widok, czyli około 7 510 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Widok?
Aktualna oferta to około 679 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Widok?
Znajdziesz tu oferty od 230 000 zł do 499 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Widok?
Zazwyczaj oferują około 44 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Widok:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 40 m² | 317 500 zł |
| 3 pokoje | 50 m² | 354 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 7 510 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Widok?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.