Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Sady: 158 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 255 000 zł do 1 499 000 zł, średnio 511 766 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Sady według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Sady? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 431 500 zł — to mediana wyliczona z 148 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +34,4%.
Mediana ceny sprzedaży
431 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 100 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
148
2025
Ceny w ciągu roku
+17,3%
mediana
Od 2021 roku
+34,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+30,8%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-4,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Sady obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 431 500 zł, czyli 8 100 zł/m², w obserwowanym przedziale od 254 792 zł do 645 100 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 230 000 zł do 560 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 300 000 zł a 450 000 zł, a 10,2% przekroczyło 560 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 42 do 65 m², a 12,8% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł) o 30,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 4,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 23 sprzedaże mieszkań, z medianą 404 064 zł i 8 329 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 434 000 zł (7 917 zł/m²) przy 67 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Sady rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
23 |
404 064 zł |
-6,4% |
8 329 zł/m² |
| 2025 |
148 |
431 500 zł |
+17,3% |
8 100 zł/m² |
| 2024 |
141 |
367 776 zł |
+3,3% |
6 728 zł/m² |
| 2023 |
74 |
356 000 zł |
+15,6% |
6 480 zł/m² |
| 2022 |
45 |
308 000 zł |
-4% |
6 310 zł/m² |
| 2021 |
22 |
321 000 zł |
— |
5 960 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Os. Sady: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
148 |
| Mediana ceny |
431 500 zł |
| Cena za m² |
8 100 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,4 m² |
| Typowy przedział |
254 792 – 645 100 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Sady
Rozkład obliczony na podstawie 453 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 230 000 zł |
10,4% |
| 230 000 – 300 000 zł |
16,3% |
| 300 000 – 450 000 zł |
43,7% |
| 450 000 – 560 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 560 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Sady
Rozkład ceny za m² na podstawie 453 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 400 zł/m² |
10,4% |
| 5 400 – 6 200 zł/m² |
18,3% |
| 6 200 – 8 300 zł/m² |
44,4% |
| 8 300 – 9 400 zł/m² |
17% |
| Powyżej 9 400 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Sady
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,4% |
| 33 – 42 m² |
17,9% |
| 42 – 65 m² |
43,9% |
| 65 – 74 m² |
15% |
| Powyżej 74 m² |
12,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Os. Sady: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,1% |
241 500 zł |
7 785 zł/m² |
| 2 izby |
27,8% |
292 266 zł |
7 952 zł/m² |
| 3 izby |
38,6% |
419 000 zł |
7 389 zł/m² |
| 4 izby |
27,6% |
438 000 zł |
6 641 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
520 000 zł |
5 677 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
500 000 zł |
4 483 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Sady
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
205 |
157 |
0 |
2 |
46 |
| 2026 (do 17.08) |
30 |
24 |
0 |
1 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
606 |
469 |
0 |
8 |
129 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Sady średnia bez wartości skrajnych wynosi 433 629 zł, przy medianie 431 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 8 100 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Sady: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Sady?
Licz się ze średnią kwotą 511 766 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Sady, czyli około 7 459 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Sady?
Aktualna oferta to około 158 nieruchomości: 153 mieszkania i 5 domów.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Sady?
Ceny wahają się od około 255 000 zł do 1 499 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Sady?
Średnia powierzchnia to około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 214 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Sady:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 302 333 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 382 856 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 525 305 zł |
| 4 pokoje | 95 m² | 583 562 zł |
| 5 pokoi | 111 m² | 999 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 7 459 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 768 zł/m², a dla domów spada do 4 645 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Sady?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.