Domy i mieszkania na sprzedaż Os. Manhattan

Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Manhattan: 311 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 219 000 zł do 649 000 zł, średnio 360 900 zł.

296 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Manhattan

Średnia cena 360 900 zł cena sprzedaży
Przedział cen 219 000–649 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 46 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 812 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

15 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    15 nieruchomości

Ile pokoi

15 łącznie
47% 2 pokoje
  • 1 pokój 20,0%
    3 nieruchomości
  • 2 pokoje 46,7%
    7 nieruchomości
  • 3 pokoje 33,3%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

15 łącznie
  • 215 000–290 000 zł 26,7%
    4 nieruchomości
  • 295 000–320 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 355 000–360 000 zł 13,3%
    2 nieruchomości
  • 385 000–420 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 420 000–650 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

15 łącznie
  • 30–40 m² 33,3%
    5 nieruchomości
  • 40–50 m² 33,3%
    5 nieruchomości
  • 50–60 m² 13,3%
    2 nieruchomości
  • 60–70 m² 20,0%
    3 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu Manhattan liczy 311 nieruchomości. Mieszkania mają około 46 m² przy średniej cenie 7 812 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe, a dalej opcje 3- i 1-pokojowe.

Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Manhattan oscylowały w 2025 roku wokół 390 000 zł (mediana). To około 8 223 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 29,3% sprzedaży od 2010 roku.

Mediana ceny sprzedaży 390 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 8 223 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 71 2025
Ceny w ciągu roku +9,1% mediana
Od 2021 roku +46,7% mediana
Wobec mediany gminy +18,2% Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej -13,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Manhattan obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 390 000 zł, czyli 8 223 zł/m², w obserwowanym przedziale od 231 708 zł do 605 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 470 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 270 000 zł a 390 000 zł, a 10,5% przekroczyło 470 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 10,5% przekracza 66 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł) o 18,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 13,3% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 350 000 zł i 7 494 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 390 000 zł (8 132 zł/m²) przy 39 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Manhattan rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 13 350 000 zł -10,3% 7 494 zł/m²
2025 71 390 000 zł +9,1% 8 223 zł/m²
2024 94 357 542 zł +8% 7 152 zł/m²
2023 89 331 152 zł +15,2% 6 450 zł/m²
2022 100 287 500 zł +8,1% 5 717 zł/m²
2021 42 265 852 zł — 5 223 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Os. Manhattan: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 71
Mediana ceny 390 000 zł
Cena za m² 8 223 zł/m²
Mediana powierzchni 49,2 m²
Typowy przedział 231 708 –
605 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Manhattan

Rozkład obliczony na podstawie 409 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 220 000 zł 11%
220 000 – 270 000 zł 15,6%
270 000 – 390 000 zł 45,5%
390 000 – 470 000 zł 17,4%
Powyżej 470 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Manhattan

Rozkład ceny za m² na podstawie 409 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 5 100 zł/m² 11,5%
5 100 – 5 800 zł/m² 17,4%
5 800 – 7 500 zł/m² 43,5%
7 500 – 9 000 zł/m² 17,6%
Powyżej 9 000 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Manhattan

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 10,3%
32 – 42 m² 17,6%
42 – 60 m² 43,5%
60 – 66 m² 18,1%
Powyżej 66 m² 10,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Os. Manhattan: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,2% 240 000 zł 7 042 zł/m²
2 izby 38,1% 260 000 zł 7 295 zł/m²
3 izby 38,6% 362 144 zł 6 830 zł/m²
4 izby 20,6% 365 000 zł 6 084 zł/m²
5 izb 1,5% 492 500 zł 5 697 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Manhattan

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Górczyn 484 320 000 zł —
Wawrów 3 225 000 zł —

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Manhattan

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 95 72 0 2 21
2026 (do 17.08) 17 13 0 0 4
Razem 2010–2026 526 414 0 5 107

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Manhattan średnia bez wartości skrajnych wynosi 393 830 zł, przy medianie 390 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 8 223 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Manhattan?

Nieruchomości na osiedlu Manhattan kosztują średnio około 360 900 zł, czyli około 7 812 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 311 nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 219 000 zł do 649 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Manhattan?

Średnia powierzchnia to około 46 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Manhattan:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje42 m²345 357 zł
3 pokoje60 m²452 600 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 7 812 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Manhattan?

Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.