Zobacz 619 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Janice: ceny od 480 000 zł do 1 090 000 zł, średnio 715 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Janice według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Janice zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 335 684 zł (średnia bez wartości skrajnych: 346 773 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 73,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
335 684 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 782 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
52
2025
Ceny w ciągu roku
-16,9%
mediana
Od 2021 roku
+73%
mediana
Wobec mediany gminy
+1,7%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-25,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Janice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 335 684 zł, czyli 8 782 zł/m², w obserwowanym przedziale od 222 616 zł do 642 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 510 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 270 000 zł a 400 000 zł, a 9,4% przekroczyło 510 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,7% sprzedanych lokali ma od 38 do 53 m², a 10% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł) o 1,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 25,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 387 500 zł i 8 749 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 345 000 zł (9 048 zł/m²) przy 45 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Janice rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
387 500 zł |
+15,4% |
8 749 zł/m² |
| 2025 |
52 |
335 684 zł |
-16,9% |
8 782 zł/m² |
| 2024 |
30 |
403 792 zł |
+16% |
8 262 zł/m² |
| 2023 |
38 |
348 146 zł |
+14,2% |
7 376 zł/m² |
| 2022 |
42 |
304 808 zł |
+57,1% |
6 106 zł/m² |
| 2021 |
8 |
194 000 zł |
— |
5 112 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Janice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
52 |
| Mediana ceny |
335 684 zł |
| Cena za m² |
8 782 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,2 m² |
| Typowy przedział |
222 616 – 642 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Janice
Rozkład obliczony na podstawie 180 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
10% |
| 200 000 – 270 000 zł |
16,7% |
| 270 000 – 400 000 zł |
43,3% |
| 400 000 – 510 000 zł |
20,6% |
| Powyżej 510 000 zł |
9,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Janice
Rozkład ceny za m² na podstawie 180 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 900 zł/m² |
10% |
| 4 900 – 6 400 zł/m² |
18,3% |
| 6 400 – 8 700 zł/m² |
42,8% |
| 8 700 – 9 700 zł/m² |
20% |
| Powyżej 9 700 zł/m² |
8,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Janice
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
5% |
| 29 – 38 m² |
22,2% |
| 38 – 53 m² |
41,7% |
| 53 – 69 m² |
21,1% |
| Powyżej 69 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Janice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,2% |
330 000 zł |
9 101 zł/m² |
| 2 izby |
52,8% |
310 454 zł |
7 910 zł/m² |
| 3 izby |
26,4% |
360 444 zł |
6 495 zł/m² |
| 4 izby |
11,8% |
505 000 zł |
6 903 zł/m² |
| 5 izb |
2,2% |
425 750 zł |
6 908 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
800 000 zł |
7 210 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Janice: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
13 |
158 zł/m² |
315 000 zł |
2 216 m² |
| Wszystkie działki |
15 |
160 zł/m² |
315 000 zł |
1 740 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Janice
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
96 |
57 |
0 |
8 |
31 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
11 |
0 |
1 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
377 |
192 |
0 |
31 |
154 |
Trajektorię cen osiedla Janice widać w dłuższej perspektywie: 194 000 zł mediany w 2021 roku, 335 684 zł w 2025 roku, czyli +73%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 73,3% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Janice w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Janice?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Janice trzeba przeznaczyć średnio 715 000 zł, czyli około 5 432 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 619 nieruchomości: 5 domów i 3 mieszkania oraz 611 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Janice?
Znajdziesz tu oferty od 480 000 zł do 1 090 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Janice?
Zazwyczaj oferują około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 172 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 432 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 461 zł/m², a dla domów spada do 4 977 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Janice?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 7-pokojowy dom.