Mamy 676 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Przedmieście Santockie, w cenach od 375 000 zł do 819 000 zł, przy średniej cenie 492 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Przedmieście Santockie według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Przedmieście Santockie wyniosła 290 000 zł w 2025 roku, na podstawie 39 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 24,4%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 954 zł.
Mediana ceny sprzedaży
290 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 954 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
39
2025
Ceny w ciągu roku
+24,4%
mediana
Od 2021 roku
+26,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-12,1%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-35,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Przedmieście Santockie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 290 000 zł, czyli 5 954 zł/m², w obserwowanym przedziale od 212 063 zł do 459 176 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 390 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 47,9% transakcji zawarto między 200 000 zł a 300 000 zł, a 10,3% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,2% sprzedanych lokali ma od 37 do 52 m², a 10,3% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,1% niższa od mediany gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 292 500 zł (6 896 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Przedmieście Santockie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
374 000 zł |
+29% |
8 027 zł/m² |
| 2025 |
39 |
290 000 zł |
+24,4% |
5 954 zł/m² |
| 2024 |
84 |
233 048 zł |
-8,6% |
5 234 zł/m² |
| 2023 |
13 |
255 000 zł |
+8,5% |
5 903 zł/m² |
| 2022 |
21 |
235 000 zł |
+2,2% |
4 722 zł/m² |
| 2021 |
7 |
230 000 zł |
— |
4 501 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Przedmieście Santockie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
39 |
| Mediana ceny |
290 000 zł |
| Cena za m² |
5 954 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,8 m² |
| Typowy przedział |
212 063 – 459 176 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Przedmieście Santockie
Rozkład obliczony na podstawie 165 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
15,2% |
| 180 000 – 200 000 zł |
7,9% |
| 200 000 – 300 000 zł |
47,9% |
| 300 000 – 390 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 390 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Przedmieście Santockie
Rozkład ceny za m² na podstawie 165 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 400 zł/m² |
9,1% |
| 4 400 – 5 000 zł/m² |
12,7% |
| 5 000 – 6 200 zł/m² |
49,1% |
| 6 200 – 7 700 zł/m² |
20% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
9,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Przedmieście Santockie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
12,1% |
| 33 – 37 m² |
18,2% |
| 37 – 52 m² |
41,2% |
| 52 – 63 m² |
18,2% |
| Powyżej 63 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Przedmieście Santockie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3% |
262 000 zł |
7 516 zł/m² |
| 2 izby |
53,9% |
218 580 zł |
6 074 zł/m² |
| 3 izby |
35,2% |
278 689 zł |
5 568 zł/m² |
| 4 izby |
7,3% |
342 125 zł |
5 028 zł/m² |
| 5 izb |
0,6% |
410 000 zł |
4 413 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Przedmieście Santockie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Górczyn |
145 |
242 731 zł |
— |
| Śródmieście |
57 |
265 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Przedmieście Santockie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
54 |
42 |
0 |
0 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
4 |
2 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
222 |
174 |
0 |
2 |
46 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Przedmieście Santockie: 46,8 m², 3 izby, za 290 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Przedmieście Santockie: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Przedmieście Santockie?
Nieruchomości na osiedlu Przedmieście Santockie kosztują średnio około 492 000 zł, czyli około 10 197 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 676.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Przedmieście Santockie?
Oferty zaczynają się od 375 000 zł i sięgają 819 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Przedmieście Santockie?
Średnia powierzchnia to około 48 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 10 197 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Przedmieście Santockie?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.