Kup nieruchomość na osiedlu Górne Miasto: 693 nieruchomości w cenach od 99 000 zł do 890 000 zł, przy średniej cenie 410 750 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Górne Miasto według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Górne Miasto oscylowały w 2025 roku wokół 250 000 zł (mediana). To około 5 622 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 3,4% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 622 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
36
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2021 roku
+31,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-24,2%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Górne Miasto obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 5 622 zł/m², w obserwowanym przedziale od 142 500 zł do 426 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 410 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 180 000 zł a 300 000 zł, a 11,7% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 39 do 60 m², a 9,2% przekracza 77 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 24,2% niższa od mediany gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 300 000 zł i 4 904 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 297 500 zł (5 622 zł/m²) przy 28 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Górne Miasto rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
300 000 zł |
+20% |
4 904 zł/m² |
| 2025 |
36 |
250 000 zł |
+0% |
5 622 zł/m² |
| 2024 |
23 |
250 000 zł |
+17,6% |
5 116 zł/m² |
| 2023 |
16 |
212 500 zł |
+12,7% |
5 718 zł/m² |
| 2022 |
26 |
188 500 zł |
-0,8% |
4 267 zł/m² |
| 2021 |
8 |
190 000 zł |
— |
4 417 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Os. Górne Miasto: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
36 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
5 622 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² |
| Typowy przedział |
142 500 – 426 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Górne Miasto
Rozkład obliczony na podstawie 120 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
7,5% |
| 140 000 – 180 000 zł |
20% |
| 180 000 – 300 000 zł |
41,7% |
| 300 000 – 410 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 410 000 zł |
11,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Górne Miasto
Rozkład ceny za m² na podstawie 120 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 500 zł/m² |
10,8% |
| 3 500 – 4 300 zł/m² |
17,5% |
| 4 300 – 6 000 zł/m² |
40% |
| 6 000 – 7 700 zł/m² |
23,3% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
8,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Górne Miasto
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 22 m² |
5% |
| 22 – 39 m² |
24,2% |
| 39 – 60 m² |
42,5% |
| 60 – 77 m² |
19,2% |
| Powyżej 77 m² |
9,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Os. Górne Miasto: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
98 250 zł |
5 737 zł/m² |
| 2 izby |
17,5% |
151 000 zł |
5 928 zł/m² |
| 3 izby |
51,7% |
234 000 zł |
5 313 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
310 000 zł |
4 792 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
340 000 zł |
5 050 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Górne Miasto
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Słoneczne |
141 |
220 000 zł |
— |
| Staszica |
22 |
300 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Górne Miasto
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
55 |
41 |
0 |
2 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
11 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
186 |
134 |
0 |
3 |
49 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Górne Miasto: 48,2 m², 3 izby, za 250 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Górne Miasto: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Górne Miasto?
Nieruchomości na osiedlu Górne Miasto kosztują średnio około 410 750 zł, czyli około 6 734 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Górne Miasto?
Obecnie dostępnych ofert: 693: 7 mieszkań i 1 dom oraz 685 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 99 000 zł i sięgają 890 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Górne Miasto?
Zazwyczaj oferują około 61 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 180 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Górne Miasto?
Średnio wychodzi około 6 734 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 779 zł/m², a dla domów spada do 4 944 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Górne Miasto?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.