Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Staszica: 81 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 66 667 zł do 1 240 000 zł, średnio 388 414 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Staszica według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Staszica wyniosła 295 000 zł w 2025 roku, na podstawie 69 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 1,5%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 928 zł.
Mediana ceny sprzedaży
295 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 928 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
69
2025
Ceny w ciągu roku
-1,5%
mediana
Od 2021 roku
+25,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-10,6%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-34,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Staszica obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 295 000 zł, czyli 5 928 zł/m², w obserwowanym przedziale od 170 000 zł do 459 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 370 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 50% transakcji zawarto między 220 000 zł a 320 000 zł, a 11% przekroczyło 370 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,1% sprzedanych lokali ma od 45 do 53 m², a 9,4% przekracza 60 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,6% niższa od mediany gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 34,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 287 500 zł i 5 774 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 290 000 zł (5 721 zł/m²) przy 46 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Staszica rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
287 500 zł |
-2,5% |
5 774 zł/m² |
| 2025 |
69 |
295 000 zł |
-1,5% |
5 928 zł/m² |
| 2024 |
74 |
299 500 zł |
+10,9% |
6 024 zł/m² |
| 2023 |
77 |
270 000 zł |
+12,5% |
5 393 zł/m² |
| 2022 |
75 |
240 000 zł |
+2,1% |
4 932 zł/m² |
| 2021 |
63 |
235 000 zł |
— |
4 754 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Os. Staszica: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
69 |
| Mediana ceny |
295 000 zł |
| Cena za m² |
5 928 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,8 m² |
| Typowy przedział |
170 000 – 459 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Staszica
Rozkład obliczony na podstawie 382 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,2% |
| 180 000 – 220 000 zł |
15,2% |
| 220 000 – 320 000 zł |
50% |
| 320 000 – 370 000 zł |
14,7% |
| Powyżej 370 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Staszica
Rozkład ceny za m² na podstawie 382 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
8,9% |
| 4 200 – 4 800 zł/m² |
18,6% |
| 4 800 – 6 200 zł/m² |
45,5% |
| 6 200 – 7 400 zł/m² |
16% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Staszica
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
9,9% |
| 38 – 45 m² |
17% |
| 45 – 53 m² |
46,1% |
| 53 – 60 m² |
17,5% |
| Powyżej 60 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Os. Staszica: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
142 500 zł |
6 064 zł/m² |
| 2 izby |
9,2% |
204 734 zł |
5 607 zł/m² |
| 3 izby |
25,9% |
240 000 zł |
5 768 zł/m² |
| 4 izby |
61,8% |
286 000 zł |
5 512 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
315 000 zł |
4 829 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Staszica
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Staszica |
230 |
278 000 zł |
— |
| Chwalęcice |
199 |
275 000 zł |
— |
| Słoneczne |
25 |
240 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Staszica
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
103 |
72 |
0 |
0 |
31 |
| 2026 (do 17.08) |
32 |
24 |
0 |
0 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
539 |
397 |
0 |
3 |
139 |
Trajektorię cen osiedla Staszica widać w dłuższej perspektywie: 235 000 zł mediany w 2021 roku, 295 000 zł w 2025 roku, czyli +25,5%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 6,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Staszica
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Staszica?
Licz się ze średnią kwotą 388 414 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Staszica, czyli około 6 743 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Staszica?
Aktualna oferta to około 81 nieruchomości: 76 mieszkań i 5 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Staszica?
Ceny wahają się od około 66 667 zł do 1 240 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 58 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 141 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Staszica:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 40 m² | 282 910 zł |
| 3 pokoje | 56 m² | 365 509 zł |
| 4 pokoje | 90 m² | 668 286 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Staszica?
Wynosi ona około 6 743 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 774 zł/m², a dla domów spada do 6 567 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Staszica?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.