Porównaj 668 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Chwalęcice — średnia cena to 700 667 zł, a ceny sięgają od 626 000 zł do 850 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Chwalęcice według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Chwalęcice? W 2024 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 422 115 zł — to mediana wyliczona z 6 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2023 roku zmiana wynosi -21,6%.
Mediana ceny sprzedaży
422 115 zł
2024
Mediana ceny za m²
6 864 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
6
2024
Ceny w ciągu roku
-21,6%
mediana
Od 2023 roku
-21,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+38,4%
Gorzów Wielkopolski: 305 000 zł
Wobec mediany krajowej
+1,7%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla osiedla Chwalęcice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 422 115 zł, czyli 6 864 zł/m², w obserwowanym przedziale od 242 773 zł do 613 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 600 000 zł (około 67% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 61,9 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gorzów Wielkopolski: 305 000 zł) o 38,4%, a medianę krajową (415 000 zł) przewyższa o 1,7%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Chwalęcice rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2024 |
6 |
422 115 zł |
-21,6% |
6 864 zł/m² |
| 2023 |
6 |
538 500 zł |
— |
6 265 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chwalęcice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
422 115 zł |
| Cena za m² |
6 864 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
61,9 m² |
| Typowy przedział |
242 773 – 613 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Chwalęcice
Rozkład obliczony na podstawie 12 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
16,7% |
| 240 000 – 280 000 zł |
16,7% |
| 280 000 – 580 000 zł |
33,3% |
| 580 000 – 600 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 600 000 zł |
16,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Chwalęcice
Rozkład ceny za m² na podstawie 12 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 000 zł/m² |
16,7% |
| 6 000 – 6 400 zł/m² |
25% |
| 6 400 – 6 900 zł/m² |
33,3% |
| 6 900 – 7 000 zł/m² |
8,3% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
16,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chwalęcice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
33,3% |
245 644 zł |
6 302 zł/m² |
| 4 izby |
66,7% |
579 500 zł |
6 622 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Chwalęcice: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
20 |
160 zł/m² |
280 000 zł |
1 616 m² |
| Grunty rolne |
5 |
234 zł/m² |
295 000 zł |
1 133 m² |
| Wszystkie działki |
25 |
179 zł/m² |
290 000 zł |
1 347 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Chwalęcice
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
12 |
0 |
0 |
6 |
6 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
0 |
0 |
1 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
83 |
12 |
0 |
43 |
28 |
Między 2023 a 2024 rokiem mediana na osiedlu Chwalęcice przeszła z 538 500 zł na 422 115 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 83,3% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Chwalęcice: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Chwalęcice?
Nieruchomości na osiedlu Chwalęcice kosztują średnio około 700 667 zł, czyli około 6 569 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Chwalęcice?
Obecnie dostępnych ofert: 668: 2 domy i 1 mieszkanie oraz 665 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Chwalęcice?
Ceny wahają się od około 626 000 zł do 850 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Chwalęcice?
Zazwyczaj oferują około 107 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 117 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 86 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Chwalęcice?
Średnia cena to 6 569 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 279 zł/m², a dla domów spada do 6 308 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Chwalęcice?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 4-pokojowe mieszkanie.