Mamy 477 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Leśne.
Ceny nieruchomości osiedla Leśne według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Leśne zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 849 750 zł (średnia bez wartości skrajnych: 835 833 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 33,3% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
849 750 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 955 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+17,8%
mediana
Od 2024 roku
+17,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+157,5%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
+88,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Leśne obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 849 750 zł, czyli 5 955 zł/m², w obserwowanym przedziale od 730 975 zł do 1 039 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 710 000 zł do 890 000 zł (około 78% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 132,5 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł) o 157,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 88,8%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Leśne rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
884 500 zł |
+4,1% |
5 881 zł/m² |
| 2025 |
8 |
849 750 zł |
+17,8% |
5 955 zł/m² |
| 2024 |
6 |
721 250 zł |
— |
5 393 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Os. Leśne: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
849 750 zł |
| Cena za m² |
5 955 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
132,5 m² |
| Typowy przedział |
730 975 – 1 039 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Leśne
Rozkład obliczony na podstawie 18 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 710 000 zł |
11,1% |
| 710 000 – 730 000 zł |
22,2% |
| 730 000 – 870 000 zł |
38,9% |
| 870 000 – 890 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 890 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Leśne
Rozkład ceny za m² na podstawie 18 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 200 zł/m² |
11,1% |
| 5 200 – 5 500 zł/m² |
27,8% |
| 5 500 – 6 000 zł/m² |
44,4% |
| 6 000 – 6 400 zł/m² |
5,6% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
11,1% |
Ceny działek na osiedlu Leśne: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
189 zł/m² |
345 266 zł |
1 841 m² |
| Wszystkie działki |
11 |
189 zł/m² |
345 266 zł |
1 841 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Leśne
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
13 |
8 |
0 |
4 |
1 |
| 2026 (do 17.08) |
4 |
4 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
67 |
18 |
0 |
48 |
1 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Leśne: 132,5 m², 7 izb, za 849 750 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w okolicach osiedla Leśne — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w okolicach osiedla Leśne?
Nieruchomości w okolicach osiedla Leśne kosztują średnio około 505 576 zł, czyli około 7 067 zł/m².
Jak duża jest oferta w okolicach osiedla Leśne?
Aktualna oferta to około 477 nieruchomości: 430 mieszkań i 47 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 66 667 zł i sięgają 3 250 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w okolicach osiedla Leśne?
Średnio mają około 72 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 180 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach osiedla Leśne:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 29 m² | 244 450 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 332 390 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 459 731 zł |
| 4 pokoje | 105 m² | 705 190 zł |
| 5 pokoi | 154 m² | 1 048 609 zł |
| 6 pokoi | 219 m² | 1 178 167 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 7 067 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 218 zł/m², a dla domów spada do 6 611 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży w okolicach osiedla Leśne?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.