Zobacz 96 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Górne Miasto: ceny od 66 667 zł do 1 240 000 zł, średnio 405 493 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Górne Miasto według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Górne Miasto? Odpowiedź dają sprzedaże w 2024 roku: 213 426 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 144 571 zł a 254 903 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
213 426 zł
2024
Mediana ceny za m²
4 390 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
10
2024
Ceny w ciągu roku
+48,8%
mediana
Od 2023 roku
+48,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-30%
Gorzów Wielkopolski: 305 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48,6%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla osiedla Górne Miasto obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 213 426 zł, czyli 4 390 zł/m², w obserwowanym przedziale od 144 571 zł do 254 903 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 250 000 zł (około 69% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami jednoizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 44,7 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 30% niższa od mediany gminy (Gorzów Wielkopolski: 305 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 48,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Górne Miasto rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
2 |
313 587 zł |
+46,9% |
5 554 zł/m² |
| 2024 |
10 |
213 426 zł |
+48,8% |
4 390 zł/m² |
| 2023 |
14 |
143 455 zł |
— |
3 980 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Górne Miasto: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
213 426 zł |
| Cena za m² |
4 390 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,7 m² |
| Typowy przedział |
144 571 – 254 903 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Górne Miasto
Rozkład obliczony na podstawie 26 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
19,2% |
| 130 000 – 140 000 zł |
7,7% |
| 140 000 – 220 000 zł |
42,3% |
| 220 000 – 250 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 250 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Górne Miasto
Rozkład ceny za m² na podstawie 26 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 976 zł/m² |
11,5% |
| 3 976 – 3 980 zł/m² |
3,8% |
| 3 980 – 4 488 zł/m² |
53,8% |
| 4 488 – 6 073 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 6 073 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Górne Miasto
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
11,5% |
| 31 – 34 m² |
15,4% |
| 34 – 53 m² |
46,2% |
| 53 – 57 m² |
15,4% |
| Powyżej 57 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Górne Miasto: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
19,2% |
149 608 zł |
3 920 zł/m² |
| 2 izby |
53,8% |
174 204 zł |
4 743 zł/m² |
| 3 izby |
19,2% |
216 385 zł |
4 736 zł/m² |
| 4 izby |
7,7% |
249 567 zł |
3 983 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Górne Miasto
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Słoneczne |
48 |
171 419 zł |
— |
| Chwalęcice |
3 |
— |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Górne Miasto
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
13 |
2 |
0 |
0 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
0 |
0 |
0 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
66 |
26 |
0 |
7 |
33 |
Między 2023 a 2024 rokiem mediana na osiedlu Górne Miasto przeszła z 143 455 zł na 213 426 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 88,5% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Górne Miasto
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Górne Miasto?
Nieruchomości na osiedlu Górne Miasto kosztują średnio około 405 493 zł, czyli około 6 897 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Górne Miasto?
Aktualna oferta to około 96 nieruchomości: 88 mieszkań i 8 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Górne Miasto?
Oferty zaczynają się od 66 667 zł i sięgają 1 240 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Górne Miasto?
Zazwyczaj oferują około 59 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 133 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Górne Miasto:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 40 m² | 289 427 zł |
| 3 pokoje | 56 m² | 365 891 zł |
| 4 pokoje | 90 m² | 708 313 zł |
| 5 pokoi | 159 m² | 967 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Górne Miasto?
Średnio wychodzi około 6 897 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 936 zł/m², a dla domów spada do 6 727 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Górne Miasto?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.