Kup nieruchomość na osiedlu Chemik: 702 nieruchomości w cenach od 359 000 zł do 720 000 zł, przy średniej cenie 465 231 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Chemik według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Chemik? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 345 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 250 000 zł a 600 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
345 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 192 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
41
2025
Ceny w ciągu roku
-9,2%
mediana
Od 2021 roku
+29%
mediana
Wobec mediany gminy
+4,5%
Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-23,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Chemik obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 345 000 zł, czyli 8 192 zł/m², w obserwowanym przedziale od 250 000 zł do 600 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 540 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 260 000 zł a 400 000 zł, a 10,1% przekroczyło 540 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42% sprzedanych lokali ma od 40 do 58 m², a 10,1% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł) o 4,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 23,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 325 000 zł i 8 904 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 335 000 zł (8 518 zł/m²) przy 24 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Chemik rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
325 000 zł |
-5,8% |
8 904 zł/m² |
| 2025 |
41 |
345 000 zł |
-9,2% |
8 192 zł/m² |
| 2024 |
41 |
380 000 zł |
+20,6% |
7 942 zł/m² |
| 2023 |
41 |
315 000 zł |
+5% |
7 026 zł/m² |
| 2022 |
41 |
300 000 zł |
+12,1% |
6 342 zł/m² |
| 2021 |
17 |
267 500 zł |
— |
5 618 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Os. Chemik: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
41 |
| Mediana ceny |
345 000 zł |
| Cena za m² |
8 192 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,4 m² |
| Typowy przedział |
250 000 – 600 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Chemik
Rozkład obliczony na podstawie 188 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
8% |
| 200 000 – 260 000 zł |
17,6% |
| 260 000 – 400 000 zł |
45,2% |
| 400 000 – 540 000 zł |
19,1% |
| Powyżej 540 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Chemik
Rozkład ceny za m² na podstawie 188 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 000 zł/m² |
9,6% |
| 5 000 – 6 000 zł/m² |
18,1% |
| 6 000 – 8 100 zł/m² |
44,7% |
| 8 100 – 9 300 zł/m² |
17% |
| Powyżej 9 300 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Chemik
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,1% |
| 31 – 40 m² |
19,1% |
| 40 – 58 m² |
42% |
| 58 – 70 m² |
18,6% |
| Powyżej 70 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Os. Chemik: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,4% |
252 500 zł |
7 579 zł/m² |
| 2 izby |
26,6% |
277 500 zł |
7 847 zł/m² |
| 3 izby |
42% |
340 000 zł |
6 786 zł/m² |
| 4 izby |
21,3% |
420 000 zł |
6 662 zł/m² |
| 5 izb |
2,7% |
620 000 zł |
7 213 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Chemik: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
298 zł/m² |
590 000 zł |
2 356 m² |
| Wszystkie działki |
5 |
298 zł/m² |
590 000 zł |
2 356 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Chemik
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
60 |
43 |
0 |
4 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
7 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
257 |
192 |
0 |
10 |
55 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Chemik średnia bez wartości skrajnych wynosi 370 324 zł, przy medianie 345 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 8 192 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Chemik — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Chemik?
Nieruchomości na osiedlu Chemik kosztują średnio około 465 231 zł, czyli około 6 984 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 702 nieruchomości: 12 mieszkań i 1 dom oraz 689 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Chemik?
Ceny wahają się od około 359 000 zł do 720 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Chemik?
Średnia powierzchnia to około 67 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 147 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Chemik?
Wynosi ona około 6 984 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 410 zł/m², a dla domów spada do 4 898 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Chemik?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.