Domy i mieszkania na sprzedaż Os. Ustronie

Mamy 509 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Ustronie, w cenach od 250 000 zł do 550 000 zł, przy średniej cenie 390 000 zł.

499 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Ustronie

Średnia cena 390 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 250 000–550 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 57 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 866 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

10 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    10 nieruchomości

Ile pokoi

10 łącznie
60% 3 pokoje
  • 1 pokój 10,0%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 60,0%
    6 nieruchomości
  • 4 pokoje 30,0%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

10 łącznie
  • 250 000–290 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 305 000–375 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 425 000–430 000 zł 40,0%
    4 nieruchomości
  • 430 000–555 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

10 łącznie
  • 30–50 m² 20,0%
    2 nieruchomości
  • 50–60 m² 30,0%
    3 nieruchomości
  • 60–70 m² 30,0%
    3 nieruchomości
  • 70–80 m² 20,0%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu Ustronie liczy 509 nieruchomości. Mieszkania mają około 57 m² przy średniej cenie 6 866 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 3-pokojowe, a dalej opcje 4- i 1-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Ustronie sprzedawano w 2025 roku za medianę 398 500 zł. Typowa nieruchomość: 56,3 m², 3 izby. Ceny straciły 7,3% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 398 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 206 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 20 2025
Ceny w ciągu roku -7,3% mediana
Od 2021 roku +85,3% mediana
Wobec mediany gminy +20,8% Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej -11,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Ustronie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 398 500 zł, czyli 7 206 zł/m², w obserwowanym przedziale od 199 000 zł do 603 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 560 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 280 000 zł a 430 000 zł, a 9,6% przekroczyło 560 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 33,3% sprzedanych lokali ma od 51 do 64 m², a 9,6% przekracza 76 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gorzów Wielkopolski: 330 000 zł) o 20,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 11,4% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 340 000 zł (6 790 zł/m²) przy 9 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Ustronie rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 4 426 000 zł +6,9% 6 409 zł/m²
2025 20 398 500 zł -7,3% 7 206 zł/m²
2024 33 430 000 zł +27,8% 7 427 zł/m²
2023 75 336 494 zł +27% 5 798 zł/m²
2022 13 265 000 zł +23,3% 4 909 zł/m²
2021 11 215 000 zł — 5 688 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Os. Ustronie: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 20
Mediana ceny 398 500 zł
Cena za m² 7 206 zł/m²
Mediana powierzchni 56,3 m²
Typowy przedział 199 000 –
603 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ustronie

Rozkład obliczony na podstawie 156 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 210 000 zł 9,6%
210 000 – 280 000 zł 18,6%
280 000 – 430 000 zł 41,7%
430 000 – 560 000 zł 20,5%
Powyżej 560 000 zł 9,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Ustronie

Rozkład ceny za m² na podstawie 156 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 600 zł/m² 9,6%
4 600 – 5 400 zł/m² 18,6%
5 400 – 7 400 zł/m² 44,2%
7 400 – 9 000 zł/m² 17,3%
Powyżej 9 000 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Ustronie

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9%
35 – 51 m² 28,8%
51 – 64 m² 33,3%
64 – 76 m² 19,2%
Powyżej 76 m² 9,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Os. Ustronie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,6% 208 276 zł 6 347 zł/m²
2 izby 34% 264 920 zł 6 280 zł/m²
3 izby 48,1% 420 002 zł 6 862 zł/m²
4 izby 14,1% 325 500 zł 5 607 zł/m²
5 izb 1,3% 396 000 zł 5 685 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Ustronie

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Wawrów 250 380 000 zł 311 zł/m²
Górczyn 49 280 000 zł —

Ceny działek na osiedlu Ustronie: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 5 252 zł/m² 12 028 237 zł 47 655 m²
Wszystkie działki 7 252 zł/m² 5 998 076 zł 16 229 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Ustronie

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 34 21 0 3 10
2026 (do 17.08) 5 4 0 0 1
Razem 2010–2026 307 161 0 9 137

Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu Ustronie różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Wawrów, z medianą 380 000 zł przy 111 sprzedażach mieszkań. Rynek pierwotny odpowiada za 34,6% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Ustronie?

Nieruchomości na osiedlu Ustronie kosztują średnio około 390 000 zł, czyli około 6 866 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Ustronie?

Aktualna oferta to około 509 nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 250 000 zł do 550 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Ustronie?

Średnio mają około 57 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Ustronie?

Średnio wychodzi około 6 866 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Ustronie?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.