Odkryj 173 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Zatorze. Ceny wahają się od 229 000 zł do 4 500 000 zł, a średnia cena to 605 285 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Zatorze według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Zatorze? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 340 000 zł — to mediana wyliczona z 126 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +126,7%.
Mediana ceny sprzedaży
340 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 774 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
126
2025
Ceny w ciągu roku
+13,3%
mediana
Od 2010 roku
+126,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-8,1%
Gliwice: 370 000 zł
Wobec mediany krajowej
-24,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Zatorze obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 340 000 zł, czyli 6 774 zł/m², w obserwowanym przedziale od 159 250 zł do 698 536 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 95 000 zł do 340 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 130 000 zł a 240 000 zł, a 10,1% przekroczyło 340 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 40 do 57 m², a 9,9% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 8,1% niższa od mediany gminy (Gliwice: 370 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 24,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 310 000 zł i 6 840 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (7 041 zł/m²) przy 63 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zatorze rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
310 000 zł |
-8,8% |
6 840 zł/m² |
| 2025 |
126 |
340 000 zł |
+13,3% |
6 774 zł/m² |
| 2024 |
76 |
300 000 zł |
+15,4% |
6 025 zł/m² |
| 2023 |
85 |
260 000 zł |
+13% |
5 638 zł/m² |
| 2022 |
91 |
230 000 zł |
+11,1% |
4 939 zł/m² |
| 2021 |
136 |
207 000 zł |
+9,7% |
4 557 zł/m² |
| 2020 |
94 |
188 750 zł |
+11% |
4 006 zł/m² |
| 2019 |
112 |
170 000 zł |
+11,1% |
3 700 zł/m² |
| 2018 |
142 |
153 000 zł |
+14,1% |
3 023 zł/m² |
| 2017 |
96 |
134 050 zł |
-10,9% |
2 861 zł/m² |
| 2016 |
89 |
150 500 zł |
+22,4% |
2 963 zł/m² |
| 2015 |
71 |
123 000 zł |
+4,6% |
2 835 zł/m² |
| 2014 |
82 |
117 640 zł |
-11,9% |
2 429 zł/m² |
| 2013 |
76 |
133 500 zł |
+1,5% |
2 696 zł/m² |
| 2012 |
54 |
131 500 zł |
-11,4% |
2 750 zł/m² |
| 2011 |
50 |
148 500 zł |
-1% |
3 141 zł/m² |
| 2010 |
59 |
150 000 zł |
— |
3 089 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zatorze: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
126 |
| Mediana ceny |
340 000 zł |
| Cena za m² |
6 774 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,7 m² |
| Typowy przedział |
159 250 – 698 536 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zatorze
Rozkład obliczony na podstawie 1 451 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 95 000 zł |
9,7% |
| 95 000 – 130 000 zł |
16,8% |
| 130 000 – 240 000 zł |
45,3% |
| 240 000 – 340 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 340 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zatorze
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 449 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
9,9% |
| 2 100 – 2 900 zł/m² |
19,2% |
| 2 900 – 4 800 zł/m² |
42,6% |
| 4 800 – 6 600 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zatorze
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,7% |
| 34 – 40 m² |
17,1% |
| 40 – 57 m² |
45,3% |
| 57 – 72 m² |
18% |
| Powyżej 72 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zatorze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
165 700 zł |
3 719 zł/m² |
| 2 izby |
15,9% |
125 000 zł |
4 138 zł/m² |
| 3 izby |
53,5% |
166 500 zł |
3 999 zł/m² |
| 4 izby |
25,7% |
220 000 zł |
4 001 zł/m² |
| 5 izb |
3,2% |
277 500 zł |
3 511 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
275 000 zł |
3 181 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Zatorze
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Zatorze |
318 |
179 000 zł |
396 zł/m² |
| Podlesie |
293 |
140 000 zł |
256 zł/m² |
| Żorek |
73 |
168 250 zł |
— |
| Kolej |
60 |
196 650 zł |
— |
| Centrum |
17 |
— |
79 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Zatorze: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
25 |
321 zł/m² |
329 000 zł |
947 m² |
| Grunty rolne |
6 |
228 zł/m² |
235 000 zł |
1 056 m² |
| Wszystkie działki |
53 |
249 zł/m² |
295 200 zł |
1 147 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zatorze
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
172 |
153 |
0 |
2 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
14 |
0 |
2 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
2 495 |
2 088 |
0 |
80 |
327 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Zatorze zamyka się między 159 250 zł a 698 536 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,7% nieruchomości sprzedano poniżej 95 000 zł, a 10,1% powyżej 340 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Zatorze: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zatorze?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Zatorze trzeba przeznaczyć średnio 605 285 zł, czyli około 9 670 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 173: 170 mieszkań i 3 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Zatorze?
Ceny wahają się od około 229 000 zł do 4 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Zatorze?
Średnia powierzchnia to około 63 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 404 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Zatorze:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 299 915 zł |
| 2 pokoje | 43 m² | 423 659 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 656 343 zł |
| 4 pokoje | 76 m² | 741 844 zł |
| 5 pokoi | 96 m² | 868 155 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Zatorze?
Średnio wychodzi około 9 670 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 808 zł/m², a dla domów spada do 8 573 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Zatorze?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.