Odkryj 757 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wójtowej Wsi. Ceny wahają się od 290 000 zł do 1 290 000 zł, a średnia cena to 677 895 zł.
Ceny nieruchomości Wójtowej Wsi według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 144 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 674 978 zł rynek Wójtowej Wsi najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 101,4%.
Mediana ceny sprzedaży
674 978 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 999 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
144
2025
Ceny w ciągu roku
+3,8%
mediana
Od 2010 roku
+101,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+82,4%
Gliwice: 370 000 zł
Wobec mediany krajowej
+50%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wójtowej Wsi obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 674 978 zł, czyli 9 999 zł/m², w obserwowanym przedziale od 334 760 zł do 1 010 498 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 780 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,6% transakcji zawarto między 230 000 zł a 530 000 zł, a 9,9% przekroczyło 780 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 49 do 95 m², a 9,2% przekracza 130 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gliwice: 370 000 zł) o 82,4%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 50%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 547 000 zł i 7 792 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 689 000 zł (10 126 zł/m²) przy 117 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wójtowej Wsi rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
547 000 zł |
-19% |
7 792 zł/m² |
| 2025 |
144 |
674 978 zł |
+3,8% |
9 999 zł/m² |
| 2024 |
55 |
650 000 zł |
+32,7% |
6 499 zł/m² |
| 2023 |
51 |
490 000 zł |
-1,8% |
5 672 zł/m² |
| 2022 |
83 |
499 000 zł |
+14,1% |
5 055 zł/m² |
| 2021 |
72 |
437 350 zł |
+28,3% |
5 471 zł/m² |
| 2020 |
94 |
340 765 zł |
+48,2% |
5 782 zł/m² |
| 2019 |
39 |
230 000 zł |
+21,1% |
3 950 zł/m² |
| 2018 |
46 |
190 000 zł |
+5,6% |
3 439 zł/m² |
| 2017 |
40 |
180 000 zł |
-19,1% |
3 546 zł/m² |
| 2016 |
32 |
222 500 zł |
-12,2% |
3 422 zł/m² |
| 2015 |
22 |
253 500 zł |
+45,1% |
3 846 zł/m² |
| 2014 |
44 |
174 750 zł |
+5,8% |
3 459 zł/m² |
| 2013 |
34 |
165 192 zł |
-26,1% |
3 226 zł/m² |
| 2012 |
34 |
223 500 zł |
-5,9% |
3 846 zł/m² |
| 2011 |
32 |
237 500 zł |
-29,1% |
4 081 zł/m² |
| 2010 |
38 |
335 073 zł |
— |
3 894 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wójtowa Wieś: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
144 |
| Mediana ceny |
674 978 zł |
| Cena za m² |
9 999 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
67,9 m² |
| Typowy przedział |
334 760 – 1 010 498 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wójtowej Wsi
Rozkład obliczony na podstawie 867 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
9,1% |
| 130 000 – 230 000 zł |
17,9% |
| 230 000 – 530 000 zł |
45,6% |
| 530 000 – 780 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 780 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wójtowej Wsi
Rozkład ceny za m² na podstawie 867 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
9,6% |
| 2 900 – 3 800 zł/m² |
18,3% |
| 3 800 – 6 400 zł/m² |
43,9% |
| 6 400 – 9 900 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 9 900 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wójtowej Wsi
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,3% |
| 39 – 49 m² |
17,5% |
| 49 – 95 m² |
44,8% |
| 95 – 130 m² |
18,2% |
| Powyżej 130 m² |
9,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wójtowa Wieś: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
176 313 zł |
4 687 zł/m² |
| 2 izby |
16% |
271 971 zł |
5 983 zł/m² |
| 3 izby |
40,5% |
305 000 zł |
5 664 zł/m² |
| 4 izby |
29,6% |
427 000 zł |
5 284 zł/m² |
| 5 izb |
9,4% |
529 001 zł |
4 648 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,8% |
517 500 zł |
4 466 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wójtowej Wsi
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Nowe Miasto |
560 |
220 000 zł |
1,9 zł/m² |
| Wójtowa Wieś |
294 |
263 500 zł |
210 zł/m² |
| Przedmieście |
98 |
285 835 zł |
199 zł/m² |
| Ostropa Południe |
49 |
555 000 zł |
237 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wójtowej Wsi: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
161 |
250 zł/m² |
245 000 zł |
918 m² |
| Grunty rolne |
37 |
130 zł/m² |
164 480 zł |
1 192 m² |
| Wszystkie działki |
338 |
170 zł/m² |
182 000 zł |
1 116 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wójtowej Wsi
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
202 |
153 |
0 |
15 |
34 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
8 |
0 |
3 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
2 174 |
1 032 |
0 |
580 |
562 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Wójtowej Wsi to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 305 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 3,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wójtowej Wsi
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Wójtowej Wsi?
Licz się ze średnią kwotą 677 895 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wójtowej Wsi, czyli około 8 444 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 757 nieruchomości: 15 mieszkań i 6 domów oraz 736 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 290 000 zł do 1 290 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wójtowej Wsi?
Średnio mają około 80 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 143 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wójtowej Wsi:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 436 333 zł |
| 3 pokoje | 75 m² | 705 399 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Wójtowej Wsi?
Średnio wychodzi około 8 444 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 502 zł/m², a dla domów spada do 7 417 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Wójtowej Wsi?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.