Odkryj 52 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wojska Polskiego. Ceny wahają się od 184 000 zł do 900 000 zł, a średnia cena to 455 119 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Wojska Polskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Wojska Polskiego sprzedawano w 2025 roku za medianę 454 514 zł. Typowa nieruchomość: 51 m², 3 izby. Ceny zyskały 4% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
454 514 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 319 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
182
2025
Ceny w ciągu roku
+4%
mediana
Od 2010 roku
+138%
mediana
Wobec mediany gminy
+22,8%
Gliwice: 370 000 zł
Wobec mediany krajowej
+1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Wojska Polskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 454 514 zł, czyli 9 319 zł/m², w obserwowanym przedziale od 230 000 zł do 859 617 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 490 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 220 000 zł a 360 000 zł, a 10,1% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 41 do 62 m², a 9,9% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gliwice: 370 000 zł) o 22,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań, z medianą 400 000 zł i 7 671 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 475 069 zł (9 765 zł/m²) przy 127 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wojska Polskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
19 |
400 000 zł |
-12% |
7 671 zł/m² |
| 2025 |
182 |
454 514 zł |
+4% |
9 319 zł/m² |
| 2024 |
160 |
437 000 zł |
+32,4% |
8 064 zł/m² |
| 2023 |
681 |
330 000 zł |
+3,2% |
7 083 zł/m² |
| 2022 |
484 |
319 765 zł |
+21,4% |
6 359 zł/m² |
| 2021 |
369 |
263 294 zł |
+5,3% |
6 094 zł/m² |
| 2020 |
227 |
250 000 zł |
+7,3% |
5 384 zł/m² |
| 2019 |
176 |
232 887 zł |
+14,2% |
4 746 zł/m² |
| 2018 |
140 |
204 000 zł |
+13,3% |
3 789 zł/m² |
| 2017 |
96 |
180 000 zł |
-2,7% |
3 387 zł/m² |
| 2016 |
72 |
185 000 zł |
+2,8% |
3 245 zł/m² |
| 2015 |
81 |
180 000 zł |
+20% |
3 342 zł/m² |
| 2014 |
65 |
150 000 zł |
-14,3% |
3 017 zł/m² |
| 2013 |
84 |
175 000 zł |
-8,6% |
3 180 zł/m² |
| 2012 |
58 |
191 500 zł |
-8,4% |
3 211 zł/m² |
| 2011 |
87 |
209 000 zł |
+9,4% |
3 910 zł/m² |
| 2010 |
66 |
191 000 zł |
— |
3 504 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wojska Polskiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
182 |
| Mediana ceny |
454 514 zł |
| Cena za m² |
9 319 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51 m² |
| Typowy przedział |
230 000 – 859 617 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego
Rozkład obliczony na podstawie 3 047 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
9,5% |
| 150 000 – 220 000 zł |
19,9% |
| 220 000 – 360 000 zł |
42,9% |
| 360 000 – 490 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 490 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wojska Polskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 046 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
10,1% |
| 3 100 – 4 700 zł/m² |
18,2% |
| 4 700 – 6 900 zł/m² |
42,8% |
| 6 900 – 8 500 zł/m² |
18,7% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,9% |
| 31 – 41 m² |
15,7% |
| 41 – 62 m² |
45,4% |
| 62 – 73 m² |
18,1% |
| Powyżej 73 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wojska Polskiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,3% |
187 528 zł |
6 782 zł/m² |
| 2 izby |
33,6% |
282 122 zł |
6 690 zł/m² |
| 3 izby |
34,3% |
319 325 zł |
5 583 zł/m² |
| 4 izby |
20,3% |
310 000 zł |
4 846 zł/m² |
| 5 izb |
1,8% |
412 000 zł |
4 595 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
390 000 zł |
5 020 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wojska Polskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Nowe Miasto |
793 |
230 000 zł |
457 zł/m² |
| Kłodnica |
342 |
181 000 zł |
283 zł/m² |
| Przedmieście |
69 |
247 500 zł |
116 zł/m² |
| Stare Miasto |
55 |
165 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Wojska Polskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
43 |
258 zł/m² |
1 045 500 zł |
3 598 m² |
| Wszystkie działki |
66 |
245 zł/m² |
730 205 zł |
3 368 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
245 |
205 |
0 |
10 |
30 |
| 2026 (do 17.08) |
29 |
25 |
0 |
0 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
4 368 |
3 514 |
0 |
169 |
685 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 454 514 zł (9 319 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (34,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wojska Polskiego?
Nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego kosztują średnio około 455 119 zł, czyli około 7 293 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Wojska Polskiego?
Obecnie dostępnych ofert: 52: 51 mieszkań i 1 dom.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Wojska Polskiego?
Oferty zaczynają się od 184 000 zł i sięgają 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 62 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 270 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wojska Polskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 27 m² | 247 950 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 374 225 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 516 549 zł |
| 4 pokoje | 80 m² | 460 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 7 293 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 653 zł/m², a dla domów spada do 3 333 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Wojska Polskiego?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.