Znajdź 41 nieruchomości na sprzedaż na terenie Karwin, w cenach między 109 900 zł a 1 440 000 zł, przy średniej cenie 712 103 zł.
Ceny nieruchomości Karwin według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 60 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Karwin, przy medianie ceny 567 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2016 roku ceny wzrosły o 128,8%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 10 665 zł.
Mediana ceny sprzedaży
567 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 665 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
60
2025
Ceny w ciągu roku
+6,6%
mediana
Od 2016 roku
+128,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-4,4%
Gdynia: 593 400 zł
Wobec mediany krajowej
+26,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Karwin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 567 500 zł, czyli 10 665 zł/m², w obserwowanym przedziale od 369 750 zł do 1 133 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 640 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 330 000 zł a 500 000 zł, a 9,8% przekroczyło 640 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 48 do 63 m², a 10,2% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4,4% niższa od mediany gminy (Gdynia: 593 400 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 26,1%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 64 sprzedaże mieszkań, z medianą 484 487 zł i 10 323 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 495 000 zł (10 570 zł/m²) przy 91 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Karwin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
64 |
484 487 zł |
-14,6% |
10 323 zł/m² |
| 2025 |
60 |
567 500 zł |
+6,6% |
10 665 zł/m² |
| 2024 |
56 |
532 500 zł |
+8,7% |
10 215 zł/m² |
| 2023 |
60 |
490 000 zł |
+2,1% |
9 424 zł/m² |
| 2022 |
51 |
480 000 zł |
+15% |
9 144 zł/m² |
| 2021 |
76 |
417 500 zł |
+10,9% |
7 717 zł/m² |
| 2020 |
66 |
376 500 zł |
-3,9% |
6 900 zł/m² |
| 2019 |
129 |
391 956 zł |
+3,8% |
7 385 zł/m² |
| 2018 |
90 |
377 500 zł |
+19,7% |
6 520 zł/m² |
| 2017 |
96 |
315 388 zł |
+27,2% |
5 834 zł/m² |
| 2016 |
52 |
248 000 zł |
— |
4 789 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Karwiny: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
60 |
| Mediana ceny |
567 500 zł |
| Cena za m² |
10 665 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,1 m² |
| Typowy przedział |
369 750 – 1 133 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Karwin
Rozkład obliczony na podstawie 800 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
9,8% |
| 250 000 – 330 000 zł |
17,9% |
| 330 000 – 500 000 zł |
43,9% |
| 500 000 – 640 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 640 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Karwin
Rozkład ceny za m² na podstawie 800 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 100 zł/m² |
10,1% |
| 5 100 – 6 400 zł/m² |
17,2% |
| 6 400 – 9 200 zł/m² |
44,8% |
| 9 200 – 11 000 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Karwin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
7,6% |
| 33 – 48 m² |
21,6% |
| 48 – 63 m² |
42,1% |
| 63 – 73 m² |
18,4% |
| Powyżej 73 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Karwiny: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,4% |
414 500 zł |
9 270 zł/m² |
| 2 izby |
21,8% |
349 990 zł |
8 731 zł/m² |
| 3 izby |
38,8% |
402 670 zł |
7 828 zł/m² |
| 4 izby |
33,9% |
445 000 zł |
6 998 zł/m² |
| 5 izb |
3,1% |
580 000 zł |
7 054 zł/m² |
Ceny działek na terenie Karwin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
16 |
627 zł/m² |
993 244 zł |
1 826 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Karwin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
68 |
60 |
0 |
1 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
70 |
66 |
0 |
0 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
911 |
836 |
0 |
22 |
53 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Karwin: 50,1 m², 3 izby, za 567 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Karwin
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Karwin?
Licz się ze średnią kwotą 712 103 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Karwin, czyli około 12 304 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 41 nieruchomości: 40 mieszkań i 1 dom.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Karwin?
Oferty zaczynają się od 109 900 zł i sięgają 1 440 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 58 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 120 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Karwin:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 374 175 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 507 773 zł |
| 3 pokoje | 68 m² | 862 368 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 12 304 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 320 zł/m², a dla domów spada do 12 000 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Karwin?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.