Znajdź 87 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kamiennnej Góry, w cenach między 399 000 zł a 14 500 000 zł, przy średniej cenie 3 023 875 zł.
Ceny nieruchomości Kamiennnej Góry według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Kamiennnej Góry? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 800 000 zł — to mediana wyliczona z 31 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2016 roku zmiana wynosi +97,5%.
Mediana ceny sprzedaży
800 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 654 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
+5,3%
mediana
Od 2016 roku
+97,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+34,8%
Gdynia: 593 400 zł
Wobec mediany krajowej
+77,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamiennnej Góry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 800 000 zł, czyli 14 654 zł/m², w obserwowanym przedziale od 370 000 zł do 1 775 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 310 000 zł do 1 100 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 420 000 zł a 760 000 zł, a 11,3% przekroczyło 1 100 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 46 do 70 m², a 10,2% przekracza 93 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gdynia: 593 400 zł) o 34,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 77,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 614 000 zł i 13 816 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 745 500 zł (14 628 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamiennnej Góry rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
614 000 zł |
-23,2% |
13 816 zł/m² |
| 2025 |
31 |
800 000 zł |
+5,3% |
14 654 zł/m² |
| 2024 |
41 |
760 000 zł |
+4,1% |
13 678 zł/m² |
| 2023 |
33 |
730 000 zł |
+21,7% |
13 211 zł/m² |
| 2022 |
49 |
600 000 zł |
+10,2% |
12 477 zł/m² |
| 2021 |
50 |
544 500 zł |
+3,7% |
10 475 zł/m² |
| 2020 |
34 |
525 000 zł |
+14,1% |
9 313 zł/m² |
| 2019 |
38 |
460 000 zł |
-3,5% |
8 470 zł/m² |
| 2018 |
64 |
476 779 zł |
+32,4% |
8 791 zł/m² |
| 2017 |
56 |
360 000 zł |
-11,1% |
7 376 zł/m² |
| 2016 |
49 |
405 000 zł |
— |
7 024 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamienna Góra: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
800 000 zł |
| Cena za m² |
14 654 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,8 m² |
| Typowy przedział |
370 000 – 1 775 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry
Rozkład obliczony na podstawie 452 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 310 000 zł |
10,4% |
| 310 000 – 420 000 zł |
17,9% |
| 420 000 – 760 000 zł |
43,4% |
| 760 000 – 1 100 000 zł |
17% |
| Powyżej 1 100 000 zł |
11,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamiennnej Góry
Rozkład ceny za m² na podstawie 452 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 600 zł/m² |
10,2% |
| 6 600 – 8 200 zł/m² |
18,8% |
| 8 200 – 13 000 zł/m² |
45,8% |
| 13 000 – 16 000 zł/m² |
15% |
| Powyżej 16 000 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
11,5% |
| 38 – 46 m² |
15,7% |
| 46 – 70 m² |
44,7% |
| 70 – 93 m² |
17,9% |
| Powyżej 93 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamienna Góra: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
10,5% |
731 250 zł |
13 367 zł/m² |
| 2 izby |
13,8% |
390 000 zł |
11 081 zł/m² |
| 3 izby |
43,3% |
522 500 zł |
10 359 zł/m² |
| 4 izby |
27,1% |
600 000 zł |
9 503 zł/m² |
| 5 izb |
4% |
989 000 zł |
10 564 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,2% |
2 050 000 zł |
13 839 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamiennnej Góry
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kamienna Góra |
429 |
595 000 zł |
2 387 zł/m² |
| Śródmieście |
3 |
410 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Kamiennnej Góry: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
24 |
3 016 zł/m² |
2 081 320 zł |
652 m² |
| Wszystkie działki |
27 |
2 756 zł/m² |
1 939 637 zł |
609 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
47 |
35 |
0 |
0 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
11 |
0 |
0 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
671 |
503 |
0 |
37 |
131 |
Trajektorię cen Kamiennnej Góry widać w dłuższej perspektywie: 405 000 zł mediany w 2016 roku, 800 000 zł w 2025 roku, czyli +97,5%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 24,4% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Kamiennnej Góry w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kamiennnej Góry?
Na zakup nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry trzeba przeznaczyć średnio 3 023 875 zł, czyli około 21 110 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kamiennnej Góry?
Aktualna oferta to około 87 nieruchomości: 69 mieszkań i 18 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kamiennnej Góry?
Ceny wahają się od około 399 000 zł do 14 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry?
Średnio mają około 143 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 367 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 85 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kamiennnej Góry:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 28 m² | 592 516 zł |
| 2 pokoje | 54 m² | 1 141 250 zł |
| 3 pokoje | 82 m² | 1 748 095 zł |
| 4 pokoje | 101 m² | 2 427 154 zł |
| 5 pokoi | 129 m² | 3 452 151 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 21 110 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 21 898 zł/m², a dla domów spada do 20 412 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kamiennnej Góry?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.