Znajdź 855 nieruchomości na sprzedaż na terenie Babich Dołów, w cenach między 445 000 zł a 620 000 zł, przy średniej cenie 530 214 zł.
Ceny nieruchomości Babich Dołów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Babich Dołów obejmują 13 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 575 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 10 223 zł. To o 27,8% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
575 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 223 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+4,5%
mediana
Od 2016 roku
+199,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-3,1%
Gdynia: 593 400 zł
Wobec mediany krajowej
+27,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Babich Dołów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 575 000 zł, czyli 10 223 zł/m², w obserwowanym przedziale od 338 000 zł do 760 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 620 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 240 000 zł a 470 000 zł, a 10,3% przekroczyło 620 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,6% sprzedanych lokali ma od 44 do 57 m², a 10,3% przekracza 61 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,1% niższa od mediany gminy (Gdynia: 593 400 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 27,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 447 500 zł i 10 086 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 447 500 zł (10 069 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Babich Dołów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
447 500 zł |
-22,2% |
10 086 zł/m² |
| 2025 |
13 |
575 000 zł |
+4,5% |
10 223 zł/m² |
| 2024 |
11 |
550 000 zł |
+10% |
11 011 zł/m² |
| 2023 |
18 |
500 000 zł |
+19% |
10 337 zł/m² |
| 2022 |
13 |
420 000 zł |
+13,5% |
9 465 zł/m² |
| 2021 |
11 |
370 000 zł |
-9,5% |
7 892 zł/m² |
| 2020 |
9 |
409 000 zł |
+36,3% |
6 963 zł/m² |
| 2019 |
10 |
300 000 zł |
+22,4% |
6 266 zł/m² |
| 2018 |
11 |
245 000 zł |
+7,7% |
5 196 zł/m² |
| 2017 |
18 |
227 500 zł |
+18,5% |
5 016 zł/m² |
| 2016 |
22 |
192 000 zł |
— |
4 320 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Babie Doły: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
575 000 zł |
| Cena za m² |
10 223 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
59,2 m² |
| Typowy przedział |
338 000 – 760 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Babich Dołów
Rozkład obliczony na podstawie 146 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
11% |
| 180 000 – 240 000 zł |
16,4% |
| 240 000 – 470 000 zł |
44,5% |
| 470 000 – 620 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 620 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Babich Dołów
Rozkład ceny za m² na podstawie 146 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 400 zł/m² |
10,3% |
| 4 400 – 5 200 zł/m² |
18,5% |
| 5 200 – 9 800 zł/m² |
42,5% |
| 9 800 – 11 000 zł/m² |
15,8% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
13% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Babich Dołów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,3% |
| 34 – 44 m² |
15,8% |
| 44 – 57 m² |
46,6% |
| 57 – 61 m² |
17,1% |
| Powyżej 61 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Babie Doły: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
26,8% |
285 000 zł |
7 516 zł/m² |
| 3 izby |
45,8% |
355 000 zł |
7 396 zł/m² |
| 4 izby |
23,2% |
456 000 zł |
7 784 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
577 500 zł |
8 661 zł/m² |
Ceny działek na terenie Babich Dołów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
9 |
293 zł/m² |
315 000 zł |
1 076 m² |
| Grunty rolne |
14 |
47 zł/m² |
205 285 zł |
3 711 m² |
| Wszystkie działki |
25 |
148 zł/m² |
220 000 zł |
1 255 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Babich Dołów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
19 |
14 |
0 |
2 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
10 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
214 |
157 |
0 |
27 |
30 |
Trajektorię cen Babich Dołów widać w dłuższej perspektywie: 192 000 zł mediany w 2016 roku, 575 000 zł w 2025 roku, czyli +199,5%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 18,2% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Babich Dołów — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Babich Dołów?
Licz się ze średnią kwotą 530 214 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Babich Dołów, czyli około 10 604 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Babich Dołów?
Obecnie dostępnych ofert: 855.
Jaki jest przedział cen na terenie Babich Dołów?
Znajdziesz tu oferty od 445 000 zł do 620 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Babich Dołów?
Średnio mają około 50 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Babich Dołów?
Średnio wychodzi około 10 604 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Babich Dołów?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.