Znajdź 311 nieruchomości na sprzedaż na terenie Cisowej, w cenach między 78 562 zł a 2 500 000 zł, przy średniej cenie 626 569 zł.
Ceny nieruchomości Cisowej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Cisowej? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 527 904 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 336 250 zł a 763 954 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
527 904 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 028 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
106
2025
Ceny w ciągu roku
+14,8%
mediana
Od 2016 roku
+164%
mediana
Wobec mediany gminy
-11%
Gdynia: 593 400 zł
Wobec mediany krajowej
+17,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Cisowej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 527 904 zł, czyli 11 028 zł/m², w obserwowanym przedziale od 336 250 zł do 763 954 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 230 000 zł do 600 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 310 000 zł a 480 000 zł, a 10,4% przekroczyło 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47% sprzedanych lokali ma od 45 do 60 m², a 10% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 11% niższa od mediany gminy (Gdynia: 593 400 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 17,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 49 sprzedaży mieszkań, z medianą 555 000 zł i 9 932 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 529 220 zł (10 022 zł/m²) przy 79 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Cisowej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
49 |
555 000 zł |
+5,1% |
9 932 zł/m² |
| 2025 |
106 |
527 904 zł |
+14,8% |
11 028 zł/m² |
| 2024 |
75 |
460 000 zł |
+17,9% |
9 628 zł/m² |
| 2023 |
55 |
390 000 zł |
-10,4% |
8 122 zł/m² |
| 2022 |
198 |
435 281 zł |
+26,8% |
8 231 zł/m² |
| 2021 |
73 |
343 170 zł |
+2% |
6 703 zł/m² |
| 2020 |
46 |
336 500 zł |
+5,2% |
6 244 zł/m² |
| 2019 |
94 |
320 000 zł |
+25,5% |
5 833 zł/m² |
| 2018 |
81 |
255 000 zł |
+4,5% |
5 210 zł/m² |
| 2017 |
51 |
244 000 zł |
+22% |
4 686 zł/m² |
| 2016 |
38 |
200 000 zł |
— |
4 046 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Cisowa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
106 |
| Mediana ceny |
527 904 zł |
| Cena za m² |
11 028 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,2 m² |
| Typowy przedział |
336 250 – 763 954 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Cisowej
Rozkład obliczony na podstawie 866 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 230 000 zł |
10,6% |
| 230 000 – 310 000 zł |
16,6% |
| 310 000 – 480 000 zł |
44,1% |
| 480 000 – 600 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 600 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Cisowej
Rozkład ceny za m² na podstawie 866 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 700 zł/m² |
10,7% |
| 4 700 – 6 000 zł/m² |
18,8% |
| 6 000 – 8 800 zł/m² |
42,8% |
| 8 800 – 11 000 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Cisowej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
9,9% |
| 39 – 45 m² |
15,1% |
| 45 – 60 m² |
47% |
| 60 – 69 m² |
17,9% |
| Powyżej 69 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Cisowa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
239 000 zł |
7 600 zł/m² |
| 2 izby |
10,7% |
294 276 zł |
6 796 zł/m² |
| 3 izby |
35,7% |
319 950 zł |
7 140 zł/m² |
| 4 izby |
47,4% |
360 000 zł |
6 618 zł/m² |
| 5 izb |
5,1% |
490 000 zł |
6 466 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
610 000 zł |
5 182 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Cisowej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Cisowa |
991 |
382 000 zł |
323 zł/m² |
| Chylonia |
5 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Cisowej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
24 |
628 zł/m² |
1 015 000 zł |
1 748 m² |
| Grunty rolne |
14 |
193 zł/m² |
801 425 zł |
5 008 m² |
| Wszystkie działki |
68 |
336 zł/m² |
710 678 zł |
2 236 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Cisowej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
122 |
111 |
0 |
6 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
53 |
50 |
0 |
2 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
1 114 |
898 |
0 |
104 |
112 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Cisowej średnia bez wartości skrajnych wynosi 526 173 zł, przy medianie 527 904 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 11 028 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Cisowej: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Cisowej?
Na zakup nieruchomości na terenie Cisowej trzeba przeznaczyć średnio 626 569 zł, czyli około 11 495 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 311: 304 mieszkania i 7 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 78 562 zł i sięgają 2 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Cisowej?
Średnio mają około 55 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 266 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Cisowej:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 28 m² | 375 378 zł |
| 2 pokoje | 39 m² | 512 754 zł |
| 3 pokoje | 60 m² | 705 652 zł |
| 4 pokoje | 84 m² | 862 283 zł |
| 5 pokoi | 123 m² | 1 002 919 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 11 495 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 459 zł/m², a dla domów spada do 3 683 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Cisowej?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.