Porównaj 202 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pogórza — średnia cena to 899 307 zł, a ceny sięgają od 350 000 zł do 3 699 000 zł.
Ceny nieruchomości Pogórza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 64 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 494 500 zł rynek Pogórza najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2016–2025 mediana wzrosła o 111,3%.
Mediana ceny sprzedaży
494 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 903 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
64
2025
Ceny w ciągu roku
+5,8%
mediana
Od 2016 roku
+111,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-16,7%
Gdynia: 593 400 zł
Wobec mediany krajowej
+9,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pogórza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 494 500 zł, czyli 8 903 zł/m², w obserwowanym przedziale od 396 750 zł do 828 050 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 550 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 290 000 zł a 420 000 zł, a 9,8% przekroczyło 550 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 50,6% sprzedanych lokali ma od 53 do 63 m², a 10,1% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 16,7% niższa od mediany gminy (Gdynia: 593 400 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 9,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 23 sprzedaże mieszkań, z medianą 550 000 zł i 9 000 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 543 500 zł (8 952 zł/m²) przy 42 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pogórza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
23 |
550 000 zł |
+11,2% |
9 000 zł/m² |
| 2025 |
64 |
494 500 zł |
+5,8% |
8 903 zł/m² |
| 2024 |
36 |
467 500 zł |
+8,7% |
8 319 zł/m² |
| 2023 |
49 |
430 000 zł |
+7,5% |
7 851 zł/m² |
| 2022 |
45 |
400 000 zł |
+9,6% |
7 143 zł/m² |
| 2021 |
99 |
365 000 zł |
+7,1% |
6 575 zł/m² |
| 2020 |
74 |
340 737 zł |
+5,2% |
6 061 zł/m² |
| 2019 |
93 |
323 879 zł |
+20% |
5 659 zł/m² |
| 2018 |
53 |
270 000 zł |
+10,2% |
4 847 zł/m² |
| 2017 |
43 |
245 000 zł |
+4,7% |
4 361 zł/m² |
| 2016 |
46 |
234 000 zł |
— |
3 967 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pogórze: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
64 |
| Mediana ceny |
494 500 zł |
| Cena za m² |
8 903 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60 m² |
| Typowy przedział |
396 750 – 828 050 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pogórza
Rozkład obliczony na podstawie 625 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
9,3% |
| 240 000 – 290 000 zł |
18,1% |
| 290 000 – 420 000 zł |
43% |
| 420 000 – 550 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 550 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pogórza
Rozkład ceny za m² na podstawie 625 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
10,2% |
| 4 200 – 5 400 zł/m² |
18,4% |
| 5 400 – 7 500 zł/m² |
43,7% |
| 7 500 – 9 200 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 9 200 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pogórza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
9,3% |
| 39 – 53 m² |
18,6% |
| 53 – 63 m² |
50,6% |
| 63 – 67 m² |
11,5% |
| Powyżej 67 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pogórze: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
5,3% |
299 088 zł |
7 690 zł/m² |
| 3 izby |
37,4% |
330 000 zł |
6 819 zł/m² |
| 4 izby |
51,3% |
362 500 zł |
6 384 zł/m² |
| 5 izb |
5,5% |
374 500 zł |
5 434 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
580 000 zł |
5 247 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pogórza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
22 |
216 zł/m² |
231 000 zł |
657 m² |
| Grunty rolne |
7 |
263 zł/m² |
255 000 zł |
971 m² |
| Wszystkie działki |
31 |
259 zł/m² |
247 000 zł |
670 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pogórza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
87 |
67 |
0 |
4 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
23 |
0 |
1 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
839 |
667 |
0 |
41 |
131 |
Trajektorię cen Pogórza widać w dłuższej perspektywie: 234 000 zł mediany w 2016 roku, 494 500 zł w 2025 roku, czyli +111,3%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 77,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Pogórza — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Pogórza?
Nieruchomości na terenie Pogórza kosztują średnio około 899 307 zł, czyli około 10 708 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 202 nieruchomości: 64 mieszkania i 17 domów oraz 121 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pogórza?
Znajdziesz tu oferty od 350 000 zł do 3 699 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Pogórza?
Zazwyczaj oferują około 84 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 158 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Pogórza:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 42 m² | 502 500 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 818 053 zł |
| 4 pokoje | 107 m² | 1 013 500 zł |
| 5 pokoi | 123 m² | 970 250 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 10 708 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 072 zł/m², a dla domów spada do 8 609 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Pogórza?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowe mieszkanie.