Porównaj 314 nieruchomości na sprzedaż na terenie Redłowa — średnia cena to 1 777 139 zł, a ceny sięgają od 389 000 zł do 5 490 000 zł.
Ceny nieruchomości Redłowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Redłowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 988 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 378 250 zł a 1 977 327 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
988 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
16 484 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
154
2025
Ceny w ciągu roku
+38,8%
mediana
Od 2016 roku
+200,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+66,5%
Gdynia: 593 400 zł
Wobec mediany krajowej
+119,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Redłowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 988 000 zł, czyli 16 484 zł/m², w obserwowanym przedziale od 378 250 zł do 1 977 327 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 270 000 zł do 1 200 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,5% transakcji zawarto między 390 000 zł a 790 000 zł, a 11% przekroczyło 1 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,7% sprzedanych lokali ma od 43 do 64 m², a 10,4% przekracza 84 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gdynia: 593 400 zł) o 66,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 119,6%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 101 sprzedaży mieszkań, z medianą 740 000 zł i 14 851 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 756 140 zł (14 931 zł/m²) przy 139 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Redłowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
101 |
740 000 zł |
-25,1% |
14 851 zł/m² |
| 2025 |
154 |
988 000 zł |
+38,8% |
16 484 zł/m² |
| 2024 |
104 |
712 000 zł |
+22,2% |
13 763 zł/m² |
| 2023 |
98 |
582 500 zł |
-8,1% |
11 653 zł/m² |
| 2022 |
189 |
633 601 zł |
+40,8% |
11 662 zł/m² |
| 2021 |
101 |
450 000 zł |
+15,4% |
10 290 zł/m² |
| 2020 |
90 |
390 000 zł |
-1,8% |
8 885 zł/m² |
| 2019 |
90 |
397 250 zł |
+20,7% |
8 706 zł/m² |
| 2018 |
86 |
329 000 zł |
+9,7% |
7 058 zł/m² |
| 2017 |
71 |
300 000 zł |
-8,8% |
6 517 zł/m² |
| 2016 |
75 |
329 000 zł |
— |
6 468 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Redłowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
154 |
| Mediana ceny |
988 000 zł |
| Cena za m² |
16 484 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,7 m² |
| Typowy przedział |
378 250 – 1 977 327 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Redłowa
Rozkład obliczony na podstawie 1 159 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 270 000 zł |
9,8% |
| 270 000 – 390 000 zł |
17,9% |
| 390 000 – 790 000 zł |
44,5% |
| 790 000 – 1 200 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 1 200 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Redłowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 159 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 300 zł/m² |
9,6% |
| 6 300 – 8 800 zł/m² |
17,9% |
| 8 800 – 14 000 zł/m² |
46,9% |
| 14 000 – 18 000 zł/m² |
15,4% |
| Powyżej 18 000 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Redłowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,4% |
| 34 – 43 m² |
18,4% |
| 43 – 64 m² |
44,7% |
| 64 – 84 m² |
17,1% |
| Powyżej 84 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Redłowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,2% |
308 000 zł |
10 742 zł/m² |
| 2 izby |
28,3% |
430 000 zł |
11 067 zł/m² |
| 3 izby |
41,2% |
459 500 zł |
10 242 zł/m² |
| 4 izby |
23,3% |
554 501 zł |
9 748 zł/m² |
| 5 izb |
1,9% |
1 047 500 zł |
11 184 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
941 500 zł |
7 564 zł/m² |
Ceny działek na terenie Redłowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
2 009 zł/m² |
750 000 zł |
506 m² |
| Wszystkie działki |
18 |
1 768 zł/m² |
1 065 000 zł |
580 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Redłowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
201 |
174 |
0 |
4 |
23 |
| 2026 (do 17.08) |
128 |
109 |
0 |
3 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
1 780 |
1 397 |
0 |
49 |
334 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Redłowa średnia bez wartości skrajnych wynosi 983 332 zł, przy medianie 988 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 16 484 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Redłowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Redłowa?
Licz się ze średnią kwotą 1 777 139 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Redłowa, czyli około 17 380 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Redłowa?
Aktualna oferta to około 314 nieruchomości: 233 mieszkania i 41 domów oraz 40 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 389 000 zł do 5 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Redłowa?
Zazwyczaj oferują około 102 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 270 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Redłowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 28 m² | 478 763 zł |
| 2 pokoje | 47 m² | 995 121 zł |
| 3 pokoje | 78 m² | 1 587 952 zł |
| 4 pokoje | 117 m² | 2 498 417 zł |
| 5 pokoi | 190 m² | 2 811 741 zł |
| 6 pokoi | 262 m² | 2 778 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Redłowa?
Wynosi ona około 17 380 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 21 094 zł/m², a dla domów spada do 11 682 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Redłowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.