Porównaj 301 nieruchomości na sprzedaż na terenie Orłowa — średnia cena to 2 350 708 zł, a ceny sięgają od 550 638 zł do 11 000 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
1 300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
17 968 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
39
2025
Ceny w ciągu roku
+10,4%
mediana
Od 2016 roku
+152%
mediana
Wobec mediany gminy
+119,1%
Gdynia: 593 400 zł
Wobec mediany krajowej
+188,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Orłowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 300 000 zł, czyli 17 968 zł/m², w obserwowanym przedziale od 490 000 zł do 3 622 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 400 000 zł do 2 300 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 560 000 zł a 1 300 000 zł, a 10,3% przekroczyło 2 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 52 do 85 m², a 9,1% przekracza 120 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gdynia: 593 400 zł) o 119,1%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 188,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 1 095 000 zł i 17 244 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 1 200 000 zł (17 091 zł/m²) przy 43 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Orłowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
1 095 000 zł |
-15,8% |
17 244 zł/m² |
| 2025 |
39 |
1 300 000 zł |
+10,4% |
17 968 zł/m² |
| 2024 |
58 |
1 177 500 zł |
+16,5% |
17 996 zł/m² |
| 2023 |
76 |
1 010 390 zł |
-23,3% |
17 709 zł/m² |
| 2022 |
82 |
1 316 584 zł |
+51,3% |
15 777 zł/m² |
| 2021 |
79 |
870 000 zł |
-17% |
12 855 zł/m² |
| 2020 |
61 |
1 048 000 zł |
+20,1% |
12 910 zł/m² |
| 2019 |
84 |
872 305 zł |
+15,5% |
12 025 zł/m² |
| 2018 |
74 |
755 000 zł |
+18,6% |
10 081 zł/m² |
| 2017 |
122 |
636 605 zł |
+23,4% |
9 162 zł/m² |
| 2016 |
85 |
515 963 zł |
— |
9 149 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Orłowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
39 |
| Mediana ceny |
1 300 000 zł |
| Cena za m² |
17 968 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
73,4 m² |
| Typowy przedział |
490 000 – 3 622 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Orłowa
Rozkład obliczony na podstawie 784 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 400 000 zł |
10,1% |
| 400 000 – 560 000 zł |
17,7% |
| 560 000 – 1 300 000 zł |
44,8% |
| 1 300 000 – 2 300 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 2 300 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Orłowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 784 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 400 zł/m² |
9,9% |
| 7 400 – 9 400 zł/m² |
17,7% |
| 9 400 – 18 000 zł/m² |
44,5% |
| 18 000 – 25 000 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 25 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Orłowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
10,5% |
| 41 – 52 m² |
18% |
| 52 – 85 m² |
42,9% |
| 85 – 120 m² |
19,6% |
| Powyżej 120 m² |
9,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Orłowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,8% |
471 000 zł |
15 779 zł/m² |
| 2 izby |
24,4% |
600 000 zł |
14 178 zł/m² |
| 3 izby |
37,3% |
642 936 zł |
12 720 zł/m² |
| 4 izby |
25,5% |
1 050 000 zł |
13 923 zł/m² |
| 5 izb |
6,9% |
1 225 000 zł |
13 447 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,1% |
798 000 zł |
12 264 zł/m² |
Ceny działek na terenie Orłowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
32 |
1 797 zł/m² |
845 000 zł |
713 m² |
| Wszystkie działki |
58 |
1 413 zł/m² |
681 663 zł |
603 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Orłowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
184 |
145 |
0 |
2 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
61 |
41 |
0 |
2 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
1 830 |
1 268 |
0 |
88 |
474 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Orłowa: 73,4 m², 3 izby, za 1 300 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Orłowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Orłowa?
Nieruchomości na terenie Orłowa kosztują średnio około 2 350 708 zł, czyli około 17 920 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Orłowa?
Obecnie dostępnych ofert: 301: 228 mieszkań i 62 domy oraz 11 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Orłowa?
Oferty zaczynają się od 550 638 zł i sięgają 11 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Orłowa?
Średnio mają około 131 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 312 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 82 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Orłowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 55 m² | 1 563 938 zł |
| 3 pokoje | 73 m² | 1 607 788 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 2 964 831 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 2 459 629 zł |
| 6 pokoi | 210 m² | 3 682 187 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Orłowa?
Średnio wychodzi około 17 920 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 22 908 zł/m², a dla domów spada do 13 088 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Orłowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.