Porównaj 339 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Zaspa Rozstaje — średnia cena to 1 183 121 zł, a ceny sięgają od 339 000 zł do 3 499 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Zaspa Rozstaje według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Zaspa Rozstaje oscylowały w 2025 roku wokół 685 934 zł (mediana). To około 15 724 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 62,8% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
685 934 zł
2025
Mediana ceny za m²
15 724 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
176
2025
Ceny w ciągu roku
-8,5%
mediana
Od 2010 roku
+103,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+9,5%
Gdańsk: 626 558 zł
Wobec mediany krajowej
+52,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Zaspa Rozstaje obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 685 934 zł, czyli 15 724 zł/m², w obserwowanym przedziale od 456 669 zł do 1 277 640 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 700 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 310 000 zł a 490 000 zł, a 10,1% przekroczyło 700 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 48,8% sprzedanych lokali ma od 48 do 64 m², a 10,5% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gdańsk: 626 558 zł) o 9,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 52,4%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 650 000 zł i 13 174 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 680 000 zł (13 780 zł/m²) przy 39 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zaspa Rozstaje rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
650 000 zł |
-5,2% |
13 174 zł/m² |
| 2025 |
176 |
685 934 zł |
-8,5% |
15 724 zł/m² |
| 2024 |
66 |
750 000 zł |
+7,1% |
14 708 zł/m² |
| 2023 |
108 |
700 000 zł |
+19,7% |
13 066 zł/m² |
| 2022 |
42 |
585 000 zł |
+13,6% |
11 257 zł/m² |
| 2021 |
61 |
515 000 zł |
+3% |
9 336 zł/m² |
| 2020 |
65 |
500 000 zł |
+13,6% |
9 419 zł/m² |
| 2019 |
53 |
440 000 zł |
+8% |
7 862 zł/m² |
| 2018 |
50 |
407 500 zł |
+7,4% |
7 113 zł/m² |
| 2017 |
286 |
379 304 zł |
+8,5% |
6 955 zł/m² |
| 2016 |
314 |
349 487 zł |
+13,6% |
6 608 zł/m² |
| 2015 |
151 |
307 570 zł |
-6,8% |
6 271 zł/m² |
| 2014 |
332 |
330 095 zł |
-4,1% |
6 337 zł/m² |
| 2013 |
325 |
344 252 zł |
+9,7% |
6 210 zł/m² |
| 2012 |
55 |
313 721 zł |
-8,8% |
5 672 zł/m² |
| 2011 |
110 |
344 083 zł |
+2,3% |
6 139 zł/m² |
| 2010 |
58 |
336 500 zł |
— |
5 916 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zaspa Rozstaje: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
176 |
| Mediana ceny |
685 934 zł |
| Cena za m² |
15 724 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,7 m² |
| Typowy przedział |
456 669 – 1 277 640 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zaspa Rozstaje
Rozkład obliczony na podstawie 2 257 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
9,8% |
| 250 000 – 310 000 zł |
17,4% |
| 310 000 – 490 000 zł |
44,8% |
| 490 000 – 700 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 700 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zaspa Rozstaje
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 254 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 500 zł/m² |
9,8% |
| 5 500 – 6 100 zł/m² |
15,4% |
| 6 100 – 7 800 zł/m² |
47% |
| 7 800 – 14 000 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 14 000 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zaspa Rozstaje
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,5% |
| 36 – 48 m² |
15,6% |
| 48 – 64 m² |
48,8% |
| 64 – 75 m² |
14,6% |
| Powyżej 75 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zaspa Rozstaje: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,5% |
231 649 zł |
7 863 zł/m² |
| 2 izby |
33,4% |
324 679 zł |
8 268 zł/m² |
| 3 izby |
42,1% |
414 069 zł |
8 304 zł/m² |
| 4 izby |
16,1% |
522 509 zł |
7 653 zł/m² |
| 5 izb |
2,8% |
470 000 zł |
6 969 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,1% |
540 946 zł |
5 361 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Zaspa Rozstaje
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 033 |
1 719 |
401 757 zł |
2 613 zł/m² |
| 043 |
3 |
470 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Zaspa Rozstaje: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
10 |
1 762 zł/m² |
1 832 000 zł |
502 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zaspa Rozstaje
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
210 |
194 |
0 |
1 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
7 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
2 963 |
2 513 |
0 |
11 |
439 |
Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu Zaspa Rozstaje różnice są wyraźne: najdroższy obręb to 043, z medianą 470 000 zł przy 3 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb 033 (1719). Rynek pierwotny odpowiada za 62,8% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Zaspa Rozstaje — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zaspa Rozstaje?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Zaspa Rozstaje trzeba przeznaczyć średnio 1 183 121 zł, czyli około 20 834 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Zaspa Rozstaje?
W tej chwili do wyboru są 339 nieruchomości: 187 mieszkań i 1 dom oraz 151 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 339 000 zł i sięgają 3 499 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Zaspa Rozstaje?
Średnio mają około 57 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 171 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Zaspa Rozstaje:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 27 m² | 571 833 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 801 409 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 1 416 242 zł |
| 4 pokoje | 90 m² | 1 959 570 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Zaspa Rozstaje?
Wynosi ona około 20 834 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 20 878 zł/m², a dla domów spada do 18 123 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Zaspa Rozstaje?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.