Porównaj 354 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Zaspa Młyniec — średnia cena to 863 797 zł, a ceny sięgają od 360 000 zł do 2 313 142 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Zaspa Młyniec według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Zaspa Młyniec oscylowały w 2025 roku wokół 699 999 zł (mediana). To około 13 448 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 43,5% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
699 999 zł
2025
Mediana ceny za m²
13 448 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
93
2025
Ceny w ciągu roku
+6,1%
mediana
Od 2010 roku
+138,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+11,7%
Gdańsk: 626 558 zł
Wobec mediany krajowej
+55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Zaspa Młyniec obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 699 999 zł, czyli 13 448 zł/m², w obserwowanym przedziale od 412 200 zł do 1 192 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 690 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 320 000 zł a 520 000 zł, a 10,2% przekroczyło 690 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 44 do 62 m², a 9,9% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gdańsk: 626 558 zł) o 11,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 55,6%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 755 000 zł (13 561 zł/m²) przy 35 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zaspa Młyniec rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
800 000 zł |
+14,3% |
12 345 zł/m² |
| 2025 |
93 |
699 999 zł |
+6,1% |
13 448 zł/m² |
| 2024 |
102 |
660 000 zł |
+8,6% |
13 238 zł/m² |
| 2023 |
88 |
607 500 zł |
+20,9% |
11 761 zł/m² |
| 2022 |
373 |
502 403 zł |
-4,3% |
10 924 zł/m² |
| 2021 |
95 |
525 000 zł |
+19,3% |
9 295 zł/m² |
| 2020 |
69 |
440 000 zł |
+12,1% |
8 844 zł/m² |
| 2019 |
98 |
392 500 zł |
+1,2% |
7 828 zł/m² |
| 2018 |
253 |
388 000 zł |
+16,7% |
6 976 zł/m² |
| 2017 |
78 |
332 500 zł |
+7,3% |
5 950 zł/m² |
| 2016 |
193 |
309 948 zł |
+0% |
6 203 zł/m² |
| 2015 |
95 |
310 000 zł |
+4% |
5 195 zł/m² |
| 2014 |
89 |
298 000 zł |
+12,5% |
5 411 zł/m² |
| 2013 |
66 |
265 000 zł |
+1,9% |
4 848 zł/m² |
| 2012 |
54 |
260 000 zł |
-13,3% |
5 073 zł/m² |
| 2011 |
56 |
300 000 zł |
+2,2% |
5 425 zł/m² |
| 2010 |
30 |
293 500 zł |
— |
5 501 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zaspa Młyniec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
93 |
| Mediana ceny |
699 999 zł |
| Cena za m² |
13 448 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,5 m² |
| Typowy przedział |
412 200 – 1 192 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zaspa Młyniec
Rozkład obliczony na podstawie 1 836 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
10% |
| 250 000 – 320 000 zł |
16,8% |
| 320 000 – 520 000 zł |
45,4% |
| 520 000 – 690 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 690 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zaspa Młyniec
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 832 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 000 zł/m² |
10,2% |
| 5 000 – 6 200 zł/m² |
16,8% |
| 6 200 – 11 000 zł/m² |
49,9% |
| 11 000 – 13 000 zł/m² |
14,4% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
8,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zaspa Młyniec
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
9,4% |
| 31 – 44 m² |
17,5% |
| 44 – 62 m² |
44,1% |
| 62 – 73 m² |
19,1% |
| Powyżej 73 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zaspa Młyniec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
295 392 zł |
8 792 zł/m² |
| 2 izby |
27% |
339 198 zł |
9 329 zł/m² |
| 3 izby |
36% |
435 630 zł |
8 981 zł/m² |
| 4 izby |
28,8% |
482 500 zł |
7 766 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
525 000 zł |
7 568 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
552 500 zł |
6 480 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Zaspa Młyniec: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Wszystkie działki |
8 |
1 643 zł/m² |
1 444 000 zł |
484 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zaspa Młyniec
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
142 |
129 |
0 |
1 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
5 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
2 172 |
1 980 |
0 |
13 |
179 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla osiedla Zaspa Młyniec średnia bez wartości skrajnych wynosi 696 967 zł, przy medianie 699 999 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 13 448 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Zaspa Młyniec — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Zaspa Młyniec?
Nieruchomości na osiedlu Zaspa Młyniec kosztują średnio około 863 797 zł, czyli około 18 725 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Zaspa Młyniec?
W tej chwili do wyboru są 354 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Zaspa Młyniec?
Ceny wahają się od około 360 000 zł do 2 313 142 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Zaspa Młyniec?
Średnia powierzchnia to około 46 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Zaspa Młyniec:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 589 539 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 816 386 zł |
| 3 pokoje | 60 m² | 1 015 639 zł |
| 4 pokoje | 74 m² | 1 411 665 zł |
| 5 pokoi | 108 m² | 2 142 813 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Zaspa Młyniec?
Średnio wychodzi około 18 725 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Zaspa Młyniec?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.