Odkryj 897 nieruchomości na sprzedaż na terenie Młynisk. Ceny wahają się od 278 805 zł do 3 950 000 zł, a średnia cena to 785 224 zł.
Ceny nieruchomości Młynisk według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Młynisk sprzedawano w 2025 roku za medianę 773 957 zł. Typowa nieruchomość: 52,3 m², 3 izby. Ceny straciły 8,1% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
773 957 zł
2025
Mediana ceny za m²
16 136 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
111
2025
Ceny w ciągu roku
-8,1%
mediana
Od 2011 roku
+251,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+23,5%
Gdańsk: 626 558 zł
Wobec mediany krajowej
+72%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Młynisk obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 773 957 zł, czyli 16 136 zł/m², w obserwowanym przedziale od 407 504 zł do 1 739 952 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 1 200 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 370 000 zł a 810 000 zł, a 8,1% przekroczyło 1 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,6% sprzedanych lokali ma od 42 do 60 m², a 12,2% przekracza 78 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gdańsk: 626 558 zł) o 23,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 72%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 640 000 zł (13 307 zł/m²) przy 26 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Młynisk rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
630 000 zł |
-18,6% |
14 583 zł/m² |
| 2025 |
111 |
773 957 zł |
-8,1% |
16 136 zł/m² |
| 2024 |
465 |
842 600 zł |
+18,3% |
16 405 zł/m² |
| 2023 |
216 |
711 961 zł |
+78,4% |
13 591 zł/m² |
| 2022 |
29 |
399 000 zł |
+6,4% |
10 256 zł/m² |
| 2021 |
45 |
375 000 zł |
+8,7% |
8 554 zł/m² |
| 2020 |
31 |
345 063 zł |
+4,6% |
7 718 zł/m² |
| 2019 |
33 |
330 000 zł |
-10,5% |
8 127 zł/m² |
| 2018 |
274 |
368 672 zł |
+58,9% |
7 559 zł/m² |
| 2017 |
20 |
232 000 zł |
+19% |
5 619 zł/m² |
| 2016 |
29 |
195 000 zł |
-2% |
4 745 zł/m² |
| 2015 |
25 |
199 000 zł |
+13,7% |
4 699 zł/m² |
| 2014 |
19 |
175 000 zł |
+16,7% |
4 181 zł/m² |
| 2013 |
21 |
150 000 zł |
-10,4% |
4 119 zł/m² |
| 2012 |
11 |
167 500 zł |
-23,9% |
4 177 zł/m² |
| 2011 |
19 |
220 000 zł |
-4,3% |
5 210 zł/m² |
| 2010 |
1 |
230 000 zł |
— |
5 425 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Młyniska: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
111 |
| Mediana ceny |
773 957 zł |
| Cena za m² |
16 136 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,3 m² |
| Typowy przedział |
407 504 – 1 739 952 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Młynisk
Rozkład obliczony na podstawie 1 350 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
9,5% |
| 220 000 – 370 000 zł |
18,2% |
| 370 000 – 810 000 zł |
44,1% |
| 810 000 – 1 200 000 zł |
20,1% |
| Powyżej 1 200 000 zł |
8,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Młynisk
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 347 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 500 zł/m² |
10,2% |
| 5 500 – 7 900 zł/m² |
17,2% |
| 7 900 – 16 000 zł/m² |
45,3% |
| 16 000 – 18 000 zł/m² |
16,5% |
| Powyżej 18 000 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Młynisk
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,9% |
| 32 – 42 m² |
19,7% |
| 42 – 60 m² |
41,6% |
| 60 – 78 m² |
16,6% |
| Powyżej 78 m² |
12,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Młyniska: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,6% |
284 227 zł |
9 618 zł/m² |
| 2 izby |
26,6% |
350 000 zł |
9 741 zł/m² |
| 3 izby |
43,5% |
348 522 zł |
7 512 zł/m² |
| 4 izby |
21,4% |
397 500 zł |
7 397 zł/m² |
| 5 izb |
0,9% |
412 500 zł |
6 477 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Młynisk
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 068 |
385 |
882 499 zł |
1 591 zł/m² |
| 081 |
289 |
393 386 zł |
— |
| 058 |
118 |
239 000 zł |
— |
| 069 |
10 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Młynisk: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
16 |
1 862 zł/m² |
6 817 000 zł |
3 590 m² |
| Wszystkie działki |
35 |
1 436 zł/m² |
6 500 000 zł |
4 205 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Młynisk
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
218 |
115 |
0 |
2 |
101 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
1 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
1 853 |
1 490 |
0 |
41 |
322 |
Trajektorię cen Młynisk widać w dłuższej perspektywie: 220 000 zł mediany w 2011 roku, 773 957 zł w 2025 roku, czyli +251,8%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 76,1% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Młynisk: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Młynisk?
Nieruchomości na terenie Młynisk kosztują średnio około 785 224 zł, czyli około 20 079 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 897 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 278 805 zł do 3 950 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 39 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Młynisk:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 32 m² | 633 792 zł |
| 2 pokoje | 40 m² | 738 946 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 1 099 520 zł |
| 4 pokoje | 92 m² | 2 228 347 zł |
| 5 pokoi | 109 m² | 2 515 499 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Młynisk?
Średnia cena to 20 079 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Młynisk?
Największym zainteresowaniem cieszy się 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.