Odkryj 30 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Terenów Nadwiślańskich. Ceny wahają się od 490 000 zł do 1 650 000 zł, a średnia cena to 1 134 438 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Terenów Nadwiślańskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 36 transakcjami w 2024 roku i medianą ceny 355 000 zł rynek osiedla Terenów Nadwiślańskich najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2024 mediana wzrosła o 135,4%.
Mediana ceny sprzedaży
355 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
7 350 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
36
2024
Ceny w ciągu roku
+12,7%
mediana
Od 2010 roku
+135,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-1,8%
Bydgoszcz: 361 667 zł
Wobec mediany krajowej
-14,5%
Polska: 415 000 zł
Rynek nieruchomości osiedla Terenów Nadwiślańskich opiera się niemal wyłącznie na mieszkaniach, które stanowią 98% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 355 000 zł, czyli 7 350 zł/m², w obserwowanym przedziale od 243 010 zł do 560 250 zł. Domy, bardzo rzadko sprzedawane (16 transakcji od 2010 roku), tworzą osobny segment: mediana 470 000 zł, czyli 2 074 zł/m², w przedziale od 188 750 zł do 1 628 697 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 430 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,7% transakcji zawarto między 210 000 zł a 320 000 zł, a 9,9% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,9% sprzedanych lokali ma od 47 do 65 m², a 10,4% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,8% niższa od mediany gminy (Bydgoszcz: 361 667 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 14,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Terenów Nadwiślańskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
2 |
443 500 zł |
+24,9% |
8 458 zł/m² |
| 2024 |
36 |
355 000 zł |
+12,7% |
7 350 zł/m² |
| 2023 |
9 |
315 000 zł |
-15,5% |
6 672 zł/m² |
| 2022 |
32 |
373 000 zł |
+6% |
7 173 zł/m² |
| 2021 |
92 |
352 025 zł |
+15,1% |
6 239 zł/m² |
| 2020 |
50 |
305 768 zł |
+11,4% |
5 422 zł/m² |
| 2019 |
184 |
274 423 zł |
+12,8% |
4 867 zł/m² |
| 2018 |
42 |
243 367 zł |
+19,1% |
4 378 zł/m² |
| 2017 |
28 |
204 334 zł |
-9,2% |
4 050 zł/m² |
| 2016 |
27 |
225 000 zł |
+8,9% |
4 017 zł/m² |
| 2015 |
48 |
206 524 zł |
-4,8% |
3 973 zł/m² |
| 2014 |
71 |
217 047 zł |
-1,2% |
3 814 zł/m² |
| 2013 |
53 |
219 649 zł |
+12,6% |
3 648 zł/m² |
| 2012 |
10 |
195 000 zł |
-9,3% |
3 775 zł/m² |
| 2011 |
11 |
215 000 zł |
+42,6% |
3 655 zł/m² |
| 2010 |
20 |
150 818 zł |
— |
2 890 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Terenów Nadwiślańskich: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
36 | 16 |
| Mediana ceny |
355 000 zł | 470 000 zł |
| Cena za m² |
7 350 zł/m² | 2 074 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,6 m² | 135 m² |
| Typowy przedział |
243 010 – 560 250 zł | 188 750 – 1 628 697 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Terenów Nadwiślańskich
Rozkład obliczony na podstawie 715 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
9,1% |
| 160 000 – 210 000 zł |
20,6% |
| 210 000 – 320 000 zł |
41,7% |
| 320 000 – 430 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 430 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Terenów Nadwiślańskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 698 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
10% |
| 3 600 – 4 000 zł/m² |
16% |
| 4 000 – 5 500 zł/m² |
46,4% |
| 5 500 – 7 100 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 7 100 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Terenów Nadwiślańskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,8% |
| 36 – 47 m² |
18,5% |
| 47 – 65 m² |
45,9% |
| 65 – 76 m² |
15,4% |
| Powyżej 76 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Terenów Nadwiślańskich: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,9% |
185 950 zł |
6 088 zł/m² |
| 2 izby |
29,4% |
198 104 zł |
5 148 zł/m² |
| 3 izby |
42,1% |
262 500 zł |
4 893 zł/m² |
| 4 izby |
18% |
318 902 zł |
4 777 zł/m² |
| 5 izb |
6,3% |
423 500 zł |
5 182 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
504 773 zł |
5 071 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Terenów Nadwiślańskich
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 0434 |
386 |
260 443 zł |
223 zł/m² |
| 0433 |
152 |
264 654 zł |
205 zł/m² |
| 0432 |
120 |
208 300 zł |
159 zł/m² |
| 0435 |
63 |
240 000 zł |
309 zł/m² |
| 0426 |
52 |
235 092 zł |
155 zł/m² |
| 0425 |
26 |
— |
151 zł/m² |
| 0424 |
5 |
— |
— |
| 0413 |
5 |
— |
1,7 zł/m² |
| 0416 |
4 |
— |
33 zł/m² |
| 0415 |
3 |
— |
2,5 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Terenów Nadwiślańskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
68 |
179 zł/m² |
174 500 zł |
1 074 m² |
| Grunty rolne |
35 |
3,8 zł/m² |
60 000 zł |
9 001 m² |
| Wszystkie działki |
111 |
131 zł/m² |
150 000 zł |
1 408 m² |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Terenów Nadwiślańskich zamyka się między 243 010 zł a 560 250 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,1% nieruchomości sprzedano poniżej 160 000 zł, a 9,9% powyżej 430 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Terenów Nadwiślańskich
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Terenów Nadwiślańskich?
Licz się ze średnią kwotą 1 134 438 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Terenów Nadwiślańskich, czyli około 7 267 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 30 nieruchomości: 24 domy i 6 mieszkań.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Terenów Nadwiślańskich?
Ceny wahają się od około 490 000 zł do 1 650 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Terenów Nadwiślańskich?
Zazwyczaj oferują około 156 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 181 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Terenów Nadwiślańskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 63 m² | 569 500 zł |
| 4 pokoje | 136 m² | 1 083 903 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 1 316 233 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Terenów Nadwiślańskich?
Średnia cena to 7 267 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 977 zł/m², a dla domów spada do 7 053 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Terenów Nadwiślańskich?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.