Odkryj 1 104 nieruchomości na sprzedaż na terenie Łęgnowa. Ceny wahają się od 239 000 zł do 3 200 000 zł, a średnia cena to 1 033 750 zł.
Mediana ceny sprzedaży
213 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 908 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+3,9%
mediana
Od 2011 roku
+62%
mediana
Wobec mediany gminy
-43,2%
Bydgoszcz: 375 000 zł
Wobec mediany krajowej
-52,7%
Polska: 450 010 zł
Rynek nieruchomości Łęgnowa opiera się niemal wyłącznie na mieszkaniach, które stanowią 96% sprzedaży. Ich mediana ceny wynosi 213 000 zł, czyli 5 908 zł/m², w obserwowanym przedziale od 183 200 zł do 359 300 zł. Domy, bardzo rzadko sprzedawane (5 transakcji od 2010 roku), tworzą osobny segment: mediana 217 000 zł, czyli 2 000 zł/m², w przedziale od 88 720 zł do 388 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 86 000 zł do 240 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 110 000 zł a 170 000 zł, a 10,4% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 38,1% sprzedanych lokali ma od 35 do 47 m², a 8,8% przekracza 52 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 43,2% niższa od mediany gminy (Bydgoszcz: 375 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 52,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łęgnowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
213 000 zł |
+3,9% |
5 908 zł/m² |
| 2024 |
4 |
205 000 zł |
-14,6% |
4 674 zł/m² |
| 2023 |
9 |
240 000 zł |
+26,3% |
4 800 zł/m² |
| 2022 |
9 |
190 000 zł |
+8,6% |
5 128 zł/m² |
| 2021 |
9 |
175 000 zł |
+12,2% |
4 971 zł/m² |
| 2020 |
12 |
156 000 zł |
+4% |
3 739 zł/m² |
| 2019 |
11 |
150 000 zł |
+47,8% |
3 447 zł/m² |
| 2018 |
2 |
101 500 zł |
-7,3% |
2 473 zł/m² |
| 2017 |
6 |
109 500 zł |
-13,8% |
3 077 zł/m² |
| 2016 |
5 |
127 000 zł |
+28,9% |
2 766 zł/m² |
| 2015 |
8 |
98 500 zł |
-28% |
2 748 zł/m² |
| 2014 |
7 |
136 840 zł |
+20% |
3 110 zł/m² |
| 2013 |
10 |
114 000 zł |
+6% |
2 735 zł/m² |
| 2012 |
8 |
107 500 zł |
-18,3% |
2 635 zł/m² |
| 2011 |
10 |
131 500 zł |
— |
2 680 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łęgnowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie lub dom
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
Domy (2010–2025) |
| Sprzedaże |
5 | 5 |
| Mediana ceny |
213 000 zł | 217 000 zł |
| Cena za m² |
5 908 zł/m² | 2 000 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
38,2 m² | 75 m² |
| Typowy przedział |
183 200 – 359 300 zł | 88 720 – 388 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łęgnowa
Rozkład obliczony na podstawie 115 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 86 000 zł |
10,4% |
| 86 000 – 110 000 zł |
13% |
| 110 000 – 170 000 zł |
46,1% |
| 170 000 – 240 000 zł |
20% |
| Powyżej 240 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łęgnowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 110 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
8,2% |
| 2 400 – 2 800 zł/m² |
23,6% |
| 2 800 – 4 300 zł/m² |
40,9% |
| 4 300 – 5 800 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 5 800 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łęgnowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali i domów (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
9,7% |
| 30 – 35 m² |
19,5% |
| 35 – 47 m² |
38,1% |
| 47 – 52 m² |
23,9% |
| Powyżej 52 m² |
8,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łęgnowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
20% |
120 000 zł |
4 142 zł/m² |
| 3 izby |
60% |
139 000 zł |
3 674 zł/m² |
| 4 izby |
20% |
152 500 zł |
3 434 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Łęgnowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania i domy) |
Działki zł/m² |
| 0137 |
153 |
139 000 zł |
40 zł/m² |
| 0136 |
20 |
— |
44 zł/m² |
| 0270 |
3 |
— |
— |
| 0280 |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Łęgnowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
20 |
49 zł/m² |
116 082 zł |
2 384 m² |
| Wszystkie działki |
21 |
49 zł/m² |
165 164 zł |
2 949 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łęgnowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
13 |
10 |
1 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
260 |
150 |
6 |
23 |
81 |
Łęgnowo: dom sprzedaje się za medianę 217 000 zł (2 000 zł/m²). Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 213 000 zł (5 908 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (60% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Łęgnowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Łęgnowa?
Licz się ze średnią kwotą 1 033 750 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Łęgnowa, czyli około 6 627 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Łęgnowa?
Aktualna oferta to około 1 104 nieruchomości: 6 mieszkań i 2 domy oraz 1 096 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Łęgnowa?
Ceny wahają się od około 239 000 zł do 3 200 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 156 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 480 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 48 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 627 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 660 zł/m², a dla domów spada do 5 417 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Łęgnowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.