Domy i mieszkania na sprzedaż Powstańców Śląskich

Znajdź 48 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Powstańców Śląskich, w cenach między 310 000 zł a 385 000 zł, przy średniej cenie 338 000 zł.

42 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Powstańców Śląskich

Średnia cena 338 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 310 000–385 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 49 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 898 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

6 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    6 nieruchomości

Ile pokoi

6 łącznie
50% 2 pokoje
  • 2 pokoje 50,0%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 33,3%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 16,7%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

6 łącznie
  • 310 000–315 000 zł 33,3%
    2 nieruchomości
  • 320 000–325 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 330 000–335 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 370 000–375 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 385 000–390 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

6 łącznie
  • 30–40 m² 33,3%
    2 nieruchomości
  • 40–50 m² 16,7%
    1 nieruchomość
  • 50–60 m² 33,3%
    2 nieruchomości
  • 70–80 m² 16,7%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu Powstańców Śląskich liczy 48 nieruchomości. Mieszkania mają około 49 m² przy średniej cenie 6 898 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 3- i 4-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Powstańców Śląskich sprzedawano w 2025 roku za medianę 330 000 zł. Typowa nieruchomość: 55,6 m², 3 izby. Ceny zyskały 6,9% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 330 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 545 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 19 2025
Ceny w ciągu roku +6,9% mediana
Od 2010 roku +144,4% mediana
Wobec mediany gminy -14,3% Żory: 385 000 zł
Wobec mediany krajowej -26,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Powstańców Śląskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 5 545 zł/m², w obserwowanym przedziale od 243 000 zł do 399 300 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 310 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,7% transakcji zawarto między 130 000 zł a 230 000 zł, a 10,3% przekroczyło 310 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 55,6 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14,3% niższa od mediany gminy (Żory: 385 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 320 000 zł i 5 769 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 325 000 zł (5 839 zł/m²) przy 8 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Powstańców Śląskich rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 320 000 zł -3% 5 769 zł/m²
2025 19 330 000 zł +6,9% 5 545 zł/m²
2024 16 308 750 zł +18,3% 5 453 zł/m²
2023 12 261 000 zł +9,9% 4 795 zł/m²
2022 20 237 500 zł +24,3% 4 868 zł/m²
2021 18 191 000 zł -6,4% 3 674 zł/m²
2020 17 204 000 zł +16,6% 3 629 zł/m²
2019 17 175 000 zł +35,7% 3 299 zł/m²
2018 20 129 000 zł -1,5% 2 587 zł/m²
2017 14 131 000 zł +1,2% 2 335 zł/m²
2016 10 129 500 zł -0,4% 2 515 zł/m²
2015 14 130 000 zł -2,3% 2 256 zł/m²
2014 15 133 000 zł +6,4% 2 398 zł/m²
2013 13 125 000 zł -0,8% 2 373 zł/m²
2012 16 126 000 zł -6,7% 2 271 zł/m²
2011 15 135 000 zł +0% 2 434 zł/m²
2010 11 135 000 zł — 2 524 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Powstańców Śląskich: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 19
Mediana ceny 330 000 zł
Cena za m² 5 545 zł/m²
Mediana powierzchni 55,6 m²
Typowy przedział 243 000 –
399 300 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Powstańców Śląskich

Rozkład obliczony na podstawie 252 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 100 000 zł 8,7%
100 000 – 130 000 zł 17,1%
130 000 – 230 000 zł 43,7%
230 000 – 310 000 zł 20,2%
Powyżej 310 000 zł 10,3%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Powstańców Śląskich

Rozkład ceny za m² na podstawie 252 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 100 zł/m² 11,5%
2 100 – 2 400 zł/m² 14,3%
2 400 – 4 300 zł/m² 45,2%
4 300 – 5 400 zł/m² 19%
Powyżej 5 400 zł/m² 9,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Powstańców Śląskich: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,6% 90 000 zł 2 678 zł/m²
2 izby 11,9% 126 000 zł 3 646 zł/m²
3 izby 29,8% 165 000 zł 3 457 zł/m²
4 izby 43,7% 173 625 zł 3 568 zł/m²
5 izb 11,1% 213 500 zł 3 237 zł/m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Powstańców Śląskich

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 22 19 0 1 2
2026 (do 17.08) 7 7 0 0 0
Razem 2010–2026 373 273 0 8 92

Trajektorię cen osiedla Powstańców Śląskich widać w dłuższej perspektywie: 135 000 zł mediany w 2010 roku, 330 000 zł w 2025 roku, czyli +144,4%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 18,8% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Powstańców Śląskich?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Powstańców Śląskich trzeba przeznaczyć średnio 338 000 zł, czyli około 6 898 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Powstańców Śląskich?

W tej chwili do wyboru są 48 nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Powstańców Śląskich?

Oferty zaczynają się od 310 000 zł i sięgają 385 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Powstańców Śląskich?

Zazwyczaj oferują około 49 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 6 898 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Powstańców Śląskich?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.