Odkryj 50 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu 700-lecia Żor. Ceny wahają się od 280 000 zł do 769 000 zł, a średnia cena to 529 667 zł.
Ceny nieruchomości osiedla 700-lecia Żor według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla 700-lecia Żor zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 310 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 313 692 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 25% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
310 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 679 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
-10,3%
mediana
Od 2010 roku
+85,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-19,5%
Żory: 385 000 zł
Wobec mediany krajowej
-31,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla 700-lecia Żor obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 310 000 zł, czyli 5 679 zł/m², w obserwowanym przedziale od 137 000 zł do 631 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 450 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,3% transakcji zawarto między 160 000 zł a 330 000 zł, a 10% przekroczyło 450 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,9% sprzedanych lokali ma od 49 do 64 m², a 11,4% przekracza 72 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,5% niższa od mediany gminy (Żory: 385 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 31,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 320 000 zł i 5 745 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (5 745 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla 700-lecia Żor rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
320 000 zł |
+3,2% |
5 745 zł/m² |
| 2025 |
15 |
310 000 zł |
-10,3% |
5 679 zł/m² |
| 2024 |
12 |
345 500 zł |
+15,2% |
5 901 zł/m² |
| 2023 |
21 |
300 000 zł |
-0,3% |
5 566 zł/m² |
| 2022 |
24 |
301 000 zł |
-10,1% |
5 150 zł/m² |
| 2021 |
71 |
335 000 zł |
+24,1% |
6 013 zł/m² |
| 2020 |
22 |
269 890 zł |
+35,6% |
4 712 zł/m² |
| 2019 |
11 |
199 000 zł |
+9,3% |
3 573 zł/m² |
| 2018 |
13 |
182 000 zł |
+58,3% |
2 900 zł/m² |
| 2017 |
11 |
115 000 zł |
-11,5% |
2 426 zł/m² |
| 2016 |
9 |
130 000 zł |
-8,5% |
2 433 zł/m² |
| 2015 |
9 |
142 000 zł |
+9,2% |
2 370 zł/m² |
| 2014 |
10 |
130 000 zł |
-3,7% |
2 344 zł/m² |
| 2013 |
11 |
135 000 zł |
+6,7% |
2 447 zł/m² |
| 2012 |
4 |
126 500 zł |
-13,4% |
2 480 zł/m² |
| 2011 |
13 |
146 000 zł |
-12,8% |
2 513 zł/m² |
| 2010 |
16 |
167 500 zł |
— |
3 572 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
700-lecia Żor: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
310 000 zł |
| Cena za m² |
5 679 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,9 m² |
| Typowy przedział |
137 000 – 631 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu 700-lecia Żor
Rozkład obliczony na podstawie 281 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
8,9% |
| 120 000 – 160 000 zł |
19,9% |
| 160 000 – 330 000 zł |
41,3% |
| 330 000 – 450 000 zł |
19,9% |
| Powyżej 450 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu 700-lecia Żor
Rozkład ceny za m² na podstawie 281 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
7,8% |
| 2 300 – 2 900 zł/m² |
20,3% |
| 2 900 – 5 900 zł/m² |
44,5% |
| 5 900 – 6 700 zł/m² |
16,4% |
| Powyżej 6 700 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu 700-lecia Żor
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
9,3% |
| 39 – 49 m² |
16% |
| 49 – 64 m² |
45,9% |
| 64 – 72 m² |
17,4% |
| Powyżej 72 m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
700-lecia Żor: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,3% |
130 000 zł |
4 353 zł/m² |
| 2 izby |
19,7% |
232 117 zł |
4 926 zł/m² |
| 3 izby |
31,8% |
336 000 zł |
5 289 zł/m² |
| 4 izby |
29,9% |
192 500 zł |
3 985 zł/m² |
| 5 izb |
7,7% |
245 000 zł |
3 658 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
7,7% |
265 000 zł |
4 281 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu 700-lecia Żor
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
22 |
18 |
0 |
1 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
9 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
352 |
301 |
0 |
4 |
47 |
Między 2010 a 2025 rokiem mediana na osiedlu 700-lecia Żor przeszła z 167 500 zł na 310 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 45,9% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu 700-lecia Żor
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu 700-lecia Żor?
Na zakup nieruchomości na osiedlu 700-lecia Żor trzeba przeznaczyć średnio 529 667 zł, czyli około 10 057 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu 700-lecia Żor?
W tej chwili do wyboru są 50 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 280 000 zł do 769 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 53 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu 700-lecia Żor?
Średnio wychodzi około 10 057 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla 700-lecia Żor?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.