Znajdź 48 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Pawlikowskiego, w cenach między 395 000 zł a 599 000 zł, przy średniej cenie 480 600 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Pawlikowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Pawlikowskiego? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 291 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 195 725 zł a 365 750 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
291 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 317 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
-8,9%
mediana
Od 2010 roku
+124,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-24,3%
Żory: 385 000 zł
Wobec mediany krajowej
-35,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Pawlikowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 291 500 zł, czyli 5 317 zł/m², w obserwowanym przedziale od 195 725 zł do 365 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 300 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,9% transakcji zawarto między 130 000 zł a 210 000 zł, a 9,5% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 55,3 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 24,3% niższa od mediany gminy (Żory: 385 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 332 000 zł i 5 461 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 299 000 zł (5 336 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Pawlikowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
332 000 zł |
+13,9% |
5 461 zł/m² |
| 2025 |
16 |
291 500 zł |
-8,9% |
5 317 zł/m² |
| 2024 |
21 |
320 000 zł |
+17,2% |
5 429 zł/m² |
| 2023 |
21 |
273 000 zł |
+10,3% |
4 751 zł/m² |
| 2022 |
20 |
247 500 zł |
+22,5% |
4 476 zł/m² |
| 2021 |
30 |
202 000 zł |
-2,7% |
3 745 zł/m² |
| 2020 |
18 |
207 500 zł |
+12,8% |
3 799 zł/m² |
| 2019 |
21 |
184 000 zł |
+27,8% |
3 345 zł/m² |
| 2018 |
26 |
144 000 zł |
+10,8% |
2 711 zł/m² |
| 2017 |
30 |
130 000 zł |
-5,8% |
2 283 zł/m² |
| 2016 |
21 |
138 000 zł |
+2,2% |
2 459 zł/m² |
| 2015 |
21 |
135 000 zł |
+3,3% |
2 481 zł/m² |
| 2014 |
24 |
130 750 zł |
+0,6% |
2 392 zł/m² |
| 2013 |
21 |
130 000 zł |
-3,7% |
2 298 zł/m² |
| 2012 |
16 |
135 000 zł |
+4,7% |
2 356 zł/m² |
| 2011 |
19 |
129 000 zł |
-0,8% |
2 351 zł/m² |
| 2010 |
21 |
130 000 zł |
— |
2 441 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pawlikowskiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
291 500 zł |
| Cena za m² |
5 317 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,3 m² |
| Typowy przedział |
195 725 – 365 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Pawlikowskiego
Rozkład obliczony na podstawie 358 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
11,2% |
| 120 000 – 130 000 zł |
13,1% |
| 130 000 – 210 000 zł |
46,9% |
| 210 000 – 300 000 zł |
19,3% |
| Powyżej 300 000 zł |
9,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Pawlikowskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 358 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
9,8% |
| 2 100 – 2 400 zł/m² |
18,7% |
| 2 400 – 3 900 zł/m² |
43,3% |
| 3 900 – 5 400 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pawlikowskiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,2% |
129 000 zł |
4 647 zł/m² |
| 2 izby |
7,8% |
133 500 zł |
3 397 zł/m² |
| 3 izby |
46,9% |
145 000 zł |
3 228 zł/m² |
| 4 izby |
31,6% |
153 000 zł |
3 350 zł/m² |
| 5 izb |
9,5% |
168 500 zł |
2 906 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Pawlikowskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
17 |
300 zł/m² |
799 500 zł |
1 761 m² |
| Wszystkie działki |
19 |
265 zł/m² |
399 750 zł |
1 744 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Pawlikowskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
22 |
16 |
0 |
2 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
12 |
0 |
0 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
565 |
385 |
0 |
30 |
150 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Pawlikowskiego: 55,3 m², 3 izby, za 291 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Pawlikowskiego: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Pawlikowskiego?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Pawlikowskiego trzeba przeznaczyć średnio 480 600 zł, czyli około 8 201 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 48 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Pawlikowskiego?
Oferty zaczynają się od 395 000 zł i sięgają 599 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Pawlikowskiego?
Zazwyczaj oferują około 59 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 8 201 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Pawlikowskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.