Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Zielone: 794 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 339 000 zł do 809 000 zł, średnio 515 600 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Zielone według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Zielone sprzedawano w 2025 roku za medianę 361 000 zł. Typowa nieruchomość: 48,6 m², 3 izby. Ceny zyskały 3,1% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
361 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 335 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
+3,1%
mediana
Od 2015 roku
+167,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+7,7%
Tarnów: 335 130 zł
Wobec mediany krajowej
-19,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Zielone obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 361 000 zł, czyli 7 335 zł/m², w obserwowanym przedziale od 269 960 zł do 466 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 390 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,3% transakcji zawarto między 170 000 zł a 300 000 zł, a 10% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 23,1% sprzedanych lokali ma od 48 do 60 m², a 6,9% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tarnów: 335 130 zł) o 7,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 19,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 370 000 zł (7 155 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Zielone rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
386 500 zł |
+7,1% |
7 074 zł/m² |
| 2025 |
15 |
361 000 zł |
+3,1% |
7 335 zł/m² |
| 2024 |
9 |
350 000 zł |
+7,7% |
6 159 zł/m² |
| 2023 |
11 |
325 000 zł |
+10,9% |
5 947 zł/m² |
| 2022 |
12 |
293 000 zł |
+22,1% |
5 434 zł/m² |
| 2021 |
15 |
240 000 zł |
+17,1% |
4 983 zł/m² |
| 2020 |
8 |
205 000 zł |
+10,8% |
3 688 zł/m² |
| 2019 |
9 |
185 000 zł |
+3,9% |
3 904 zł/m² |
| 2018 |
13 |
178 000 zł |
+3,2% |
3 686 zł/m² |
| 2017 |
10 |
172 500 zł |
+7,8% |
3 021 zł/m² |
| 2016 |
15 |
160 000 zł |
+18,5% |
2 883 zł/m² |
| 2015 |
9 |
135 000 zł |
— |
2 716 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zielone: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
361 000 zł |
| Cena za m² |
7 335 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,6 m² |
| Typowy przedział |
269 960 – 466 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zielone
Rozkład obliczony na podstawie 130 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10% |
| 140 000 – 170 000 zł |
16,2% |
| 170 000 – 300 000 zł |
42,3% |
| 300 000 – 390 000 zł |
21,5% |
| Powyżej 390 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Zielone
Rozkład ceny za m² na podstawie 130 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
11,5% |
| 2 700 – 3 400 zł/m² |
17,7% |
| 3 400 – 5 700 zł/m² |
42,3% |
| 5 700 – 7 300 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 7 300 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Zielone
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
13,1% |
| 36 – 48 m² |
21,5% |
| 48 – 60 m² |
23,1% |
| 60 – 73 m² |
35,4% |
| Powyżej 73 m² |
6,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zielone: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,8% |
110 100 zł |
4 933 zł/m² |
| 2 izby |
9,2% |
139 500 zł |
4 442 zł/m² |
| 3 izby |
35,4% |
231 250 zł |
5 230 zł/m² |
| 4 izby |
43,8% |
280 000 zł |
4 484 zł/m² |
| 5 izb |
9,2% |
240 000 zł |
3 369 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,5% |
365 000 zł |
4 216 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Zielone
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
19 |
16 |
0 |
0 |
3 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
4 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
162 |
137 |
0 |
4 |
21 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Zielone zamyka się między 269 960 zł a 466 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10% nieruchomości sprzedano poniżej 140 000 zł, a 10% powyżej 390 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Zielone — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Zielone?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Zielone trzeba przeznaczyć średnio 515 600 zł, czyli około 7 876 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 794.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Zielone?
Ceny wahają się od około 339 000 zł do 809 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Zielone?
Średnia powierzchnia to około 65 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Zielone?
Wynosi ona około 7 876 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Zielone?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.