Kup nieruchomość na terenie Grabówki: 46 nieruchomości w cenach od 175 000 zł do 630 000 zł, przy średniej cenie 341 913 zł.
Ceny nieruchomości Grabówki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Grabówki obejmują 66 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 288 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 725 zł. To o 35,9% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
288 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 725 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
66
2025
Ceny w ciągu roku
+4%
mediana
Od 2015 roku
+194,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-13,9%
Tarnów: 335 130 zł
Wobec mediany krajowej
-35,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Grabówki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 288 500 zł, czyli 6 725 zł/m², w obserwowanym przedziale od 210 500 zł do 461 995 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 97 000 zł do 320 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,7% transakcji zawarto między 140 000 zł a 250 000 zł, a 9,9% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 35 do 48 m², a 10% przekracza 55 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,9% niższa od mediany gminy (Tarnów: 335 130 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 257 500 zł i 6 636 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 272 500 zł (6 701 zł/m²) przy 56 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Grabówki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
31 |
257 500 zł |
-10,7% |
6 636 zł/m² |
| 2025 |
66 |
288 500 zł |
+4% |
6 725 zł/m² |
| 2024 |
80 |
277 500 zł |
+17,3% |
6 169 zł/m² |
| 2023 |
80 |
236 500 zł |
+1,3% |
5 624 zł/m² |
| 2022 |
54 |
233 500 zł |
+37,4% |
5 727 zł/m² |
| 2021 |
62 |
170 000 zł |
+0,6% |
4 685 zł/m² |
| 2020 |
74 |
169 000 zł |
+9,7% |
4 287 zł/m² |
| 2019 |
57 |
154 000 zł |
+12,8% |
3 405 zł/m² |
| 2018 |
68 |
136 500 zł |
+11,9% |
3 302 zł/m² |
| 2017 |
80 |
122 000 zł |
-9,6% |
2 867 zł/m² |
| 2016 |
62 |
135 000 zł |
+37,8% |
3 009 zł/m² |
| 2015 |
33 |
98 000 zł |
— |
2 538 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Grabówka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
66 |
| Mediana ceny |
288 500 zł |
| Cena za m² |
6 725 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,5 m² |
| Typowy przedział |
210 500 – 461 995 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Grabówki
Rozkład obliczony na podstawie 747 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 97 000 zł |
9,9% |
| 97 000 – 140 000 zł |
19,4% |
| 140 000 – 250 000 zł |
42,7% |
| 250 000 – 320 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 320 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Grabówki
Rozkład ceny za m² na podstawie 747 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
9,5% |
| 2 500 – 3 400 zł/m² |
19% |
| 3 400 – 5 800 zł/m² |
43,9% |
| 5 800 – 7 500 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 7 500 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Grabówki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
11% |
| 32 – 35 m² |
16,5% |
| 35 – 48 m² |
45,4% |
| 48 – 55 m² |
17,1% |
| Powyżej 55 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Grabówka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,6% |
119 000 zł |
5 069 zł/m² |
| 2 izby |
25,3% |
156 000 zł |
4 879 zł/m² |
| 3 izby |
50,1% |
196 250 zł |
4 807 zł/m² |
| 4 izby |
18,2% |
218 000 zł |
4 192 zł/m² |
| 5 izb |
2,8% |
199 000 zł |
4 033 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Grabówki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0205 |
86 |
166 000 zł |
281 zł/m² |
| 0254 |
71 |
182 000 zł |
— |
| 0206 |
49 |
114 000 zł |
394 zł/m² |
| 0204 |
27 |
241 575 zł |
— |
| 0164 |
16 |
107 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Grabówki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
9 |
290 zł/m² |
108 000 zł |
282 m² |
| Wszystkie działki |
19 |
290 zł/m² |
26 408 zł |
31 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Grabówki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
90 |
72 |
0 |
4 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
36 |
31 |
0 |
2 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
1 045 |
862 |
0 |
35 |
148 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Grabówki to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 196 250 zł. W ciągu roku mediana zyskała 4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Grabówki: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Grabówki?
Nieruchomości na terenie Grabówki kosztują średnio około 341 913 zł, czyli około 7 374 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 46 nieruchomości: 44 mieszkania i 2 domy.
Jaki jest przedział cen na terenie Grabówki?
Znajdziesz tu oferty od 175 000 zł do 630 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Grabówki?
Średnia powierzchnia to około 46 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 99 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Grabówki:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 249 750 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 305 667 zł |
| 3 pokoje | 51 m² | 400 250 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Grabówki?
Wynosi ona około 7 374 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 477 zł/m², a dla domów spada do 6 364 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Grabówki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.