Kup nieruchomość na terenie Chyszowa: 684 nieruchomości w cenach od 270 000 zł do 588 000 zł, przy średniej cenie 381 250 zł.
Ceny nieruchomości Chyszowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Chyszowa obejmują 5 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 390 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 179 zł. To o 13,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
390 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 179 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
-2,5%
mediana
Od 2016 roku
+116,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+16,4%
Tarnów: 335 130 zł
Wobec mediany krajowej
-13,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Chyszowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 390 000 zł, czyli 6 179 zł/m², w obserwowanym przedziale od 390 000 zł do 660 020 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 520 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 40,9% transakcji zawarto między 290 000 zł a 410 000 zł, a 10,6% przekroczyło 520 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 47% sprzedanych lokali ma od 59 do 90 m², a 1,5% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tarnów: 335 130 zł) o 16,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 13,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 390 000 zł (4 818 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chyszowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
390 000 zł |
+0% |
4 818 zł/m² |
| 2025 |
5 |
390 000 zł |
-2,5% |
6 179 zł/m² |
| 2024 |
9 |
400 000 zł |
-17,2% |
5 334 zł/m² |
| 2023 |
10 |
483 000 zł |
+17,5% |
6 362 zł/m² |
| 2022 |
7 |
411 000 zł |
+31,7% |
4 261 zł/m² |
| 2021 |
13 |
312 000 zł |
-3,3% |
4 987 zł/m² |
| 2020 |
5 |
322 650 zł |
+13,8% |
4 433 zł/m² |
| 2019 |
5 |
283 450 zł |
+33,4% |
2 887 zł/m² |
| 2018 |
2 |
212 500 zł |
-40,1% |
2 536 zł/m² |
| 2017 |
1 |
355 000 zł |
+97,2% |
3 857 zł/m² |
| 2016 |
8 |
180 000 zł |
— |
2 358 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chyszów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
390 000 zł |
| Cena za m² |
6 179 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
80,9 m² |
| Typowy przedział |
390 000 – 660 020 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chyszowa
Rozkład obliczony na podstawie 66 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
10,6% |
| 120 000 – 290 000 zł |
18,2% |
| 290 000 – 410 000 zł |
40,9% |
| 410 000 – 520 000 zł |
19,7% |
| Powyżej 520 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chyszowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 66 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,6% |
| 2 400 – 3 900 zł/m² |
18,2% |
| 3 900 – 5 300 zł/m² |
40,9% |
| 5 300 – 7 000 zł/m² |
22,7% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
7,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chyszowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,6% |
| 39 – 59 m² |
13,6% |
| 59 – 90 m² |
47% |
| 90 – 120 m² |
27,3% |
| Powyżej 120 m² |
1,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chyszów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
9,5% |
133 500 zł |
4 470 zł/m² |
| 3 izby |
34,9% |
307 500 zł |
4 687 zł/m² |
| 4 izby |
36,5% |
379 000 zł |
5 348 zł/m² |
| 5 izb |
4,8% |
385 000 zł |
3 405 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
14,3% |
379 000 zł |
3 753 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chyszowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0199 |
99 |
— |
125 zł/m² |
| 0200 |
82 |
— |
111 zł/m² |
| 0173 |
31 |
— |
167 zł/m² |
| 0233 |
17 |
— |
96 zł/m² |
| 0247 |
17 |
— |
140 zł/m² |
Ceny działek na terenie Chyszowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
55 |
158 zł/m² |
190 000 zł |
1 105 m² |
| Grunty rolne |
59 |
115 zł/m² |
170 000 zł |
1 390 m² |
| Wszystkie działki |
181 |
123 zł/m² |
205 000 zł |
1 436 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chyszowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
37 |
5 |
0 |
12 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
17 |
2 |
0 |
8 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
388 |
67 |
0 |
212 |
109 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Chyszowa zamyka się między 390 000 zł a 660 020 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,6% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 10,6% powyżej 520 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Chyszowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Chyszowa?
Nieruchomości na terenie Chyszowa kosztują średnio około 381 250 zł, czyli około 8 047 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Chyszowa?
Aktualna oferta to około 684 nieruchomości: 7 mieszkań i 1 dom oraz 676 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Chyszowa?
Znajdziesz tu oferty od 270 000 zł do 588 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Chyszowa?
Średnia powierzchnia to około 47 m². Najwięcej przestrzeni oferują mieszkania — około 48 m² — podczas gdy domy mają zwykle około 45 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Chyszowa?
Średnia cena to 8 047 zł/m². Dla mieszkań spada do 7 371 zł/m², a dla domów rośnie do 13 067 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Chyszowa?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.