Znajdź swoją nieruchomość na terenie Krzyża: 33 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 443 000 zł do 1 950 000 zł, średnio 739 012 zł.
Ceny nieruchomości Krzyża według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Krzyża wyniosła 498 466 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Tarnów) mediana to 335 130 zł. Zmiana roczna: +14,6%.
Mediana ceny sprzedaży
498 466 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 723 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
+14,6%
mediana
Od 2017 roku
+95,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+48,7%
Tarnów: 335 130 zł
Wobec mediany krajowej
+10,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Krzyża obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 498 466 zł, czyli 6 723 zł/m², w obserwowanym przedziale od 354 000 zł do 586 300 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 520 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 310 000 zł a 400 000 zł, a 10,1% przekroczyło 520 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 48,2% sprzedanych lokali ma od 61 do 86 m², a 17,6% przekracza 98 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tarnów: 335 130 zł) o 48,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 10,8%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 443 000 zł i 7 129 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 454 500 zł (7 129 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Krzyża rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
443 000 zł |
-11,1% |
7 129 zł/m² |
| 2025 |
15 |
498 466 zł |
+14,6% |
6 723 zł/m² |
| 2024 |
25 |
435 000 zł |
+19,6% |
6 303 zł/m² |
| 2023 |
36 |
363 621 zł |
+1,1% |
4 856 zł/m² |
| 2022 |
46 |
359 500 zł |
+33,6% |
5 034 zł/m² |
| 2021 |
53 |
269 050 zł |
+24,2% |
4 216 zł/m² |
| 2020 |
4 |
216 575 zł |
— |
4 001 zł/m² |
| 2018 |
9 |
265 000 zł |
+3,9% |
4 309 zł/m² |
| 2017 |
5 |
255 000 zł |
— |
4 172 zł/m² |
| 2015 |
1 |
290 000 zł |
— |
3 811 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Krzyż: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
498 466 zł |
| Cena za m² |
6 723 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
66,9 m² |
| Typowy przedział |
354 000 – 586 300 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Krzyża
Rozkład obliczony na podstawie 199 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
12,1% |
| 240 000 – 310 000 zł |
17,1% |
| 310 000 – 400 000 zł |
43,2% |
| 400 000 – 520 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 520 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Krzyża
Rozkład ceny za m² na podstawie 199 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
9,5% |
| 3 700 – 4 300 zł/m² |
18,6% |
| 4 300 – 5 300 zł/m² |
41,7% |
| 5 300 – 6 700 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 6 700 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Krzyża
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 53 m² |
10,6% |
| 53 – 61 m² |
15,6% |
| 61 – 86 m² |
48,2% |
| 86 – 98 m² |
8% |
| Powyżej 98 m² |
17,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Krzyż: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
1,5% |
320 634 zł |
5 394 zł/m² |
| 3 izby |
17,3% |
342 748 zł |
5 871 zł/m² |
| 4 izby |
50,5% |
314 000 zł |
4 874 zł/m² |
| 5 izb |
22,4% |
382 500 zł |
4 946 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
8,2% |
412 500 zł |
4 676 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Krzyża
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0041 |
72 |
370 000 zł |
68 zł/m² |
| 0078 |
65 |
267 000 zł |
147 zł/m² |
| 0079 |
46 |
243 760 zł |
86 zł/m² |
| 0077 |
38 |
— |
159 zł/m² |
| 0066 |
32 |
— |
84 zł/m² |
| 0068 |
32 |
— |
167 zł/m² |
| 0016 |
31 |
— |
100 zł/m² |
| 0094 |
28 |
— |
107 zł/m² |
| 0015 |
28 |
— |
100 zł/m² |
| 0049 |
22 |
399 000 zł |
53 zł/m² |
Ceny działek na terenie Krzyża: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
99 |
105 zł/m² |
127 000 zł |
1 370 m² |
| Grunty rolne |
248 |
77 zł/m² |
100 000 zł |
1 358 m² |
| Grunty leśne |
5 |
22 zł/m² |
83 000 zł |
3 830 m² |
| Wszystkie działki |
470 |
87 zł/m² |
108 735 zł |
1 379 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Krzyża
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
94 |
15 |
0 |
54 |
25 |
| 2026 (do 17.08) |
31 |
5 |
0 |
18 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
1 005 |
202 |
0 |
601 |
202 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Krzyża to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 314 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 14,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Krzyża w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Krzyża?
Na zakup nieruchomości na terenie Krzyża trzeba przeznaczyć średnio 739 012 zł, czyli około 5 321 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Krzyża?
Aktualna oferta to około 33 nieruchomości: 24 domy i 9 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 443 000 zł i sięgają 1 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Krzyża?
Średnio mają około 139 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 165 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Krzyża:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 66 m² | 484 833 zł |
| 4 pokoje | 100 m² | 640 444 zł |
| 5 pokoi | 135 m² | 788 117 zł |
| 6 pokoi | 262 m² | 899 750 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Krzyża?
Wynosi ona około 5 321 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 123 zł/m², a dla domów spada do 5 039 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Krzyża?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.