Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Mościce: 30 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 199 000 zł do 1 299 000 zł, średnio 551 600 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Mościce według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Mościce wyniosła 396 498 zł w 2025 roku, na podstawie 98 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 16,6%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 8 023 zł.
Mediana ceny sprzedaży
396 498 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 023 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
98
2025
Ceny w ciągu roku
+16,6%
mediana
Od 2015 roku
+205%
mediana
Wobec mediany gminy
+18,3%
Tarnów: 335 130 zł
Wobec mediany krajowej
-11,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Mościce obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 396 498 zł, czyli 8 023 zł/m², w obserwowanym przedziale od 168 850 zł do 551 039 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 440 000 zł (około 83% rynku). W szczegółach: 41,4% transakcji zawarto między 210 000 zł a 350 000 zł, a 9,4% przekroczyło 440 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 45 do 63 m², a 10,7% przekracza 83 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tarnów: 335 130 zł) o 18,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 11,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 14 sprzedaży mieszkań, z medianą 397 500 zł i 7 450 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 363 880 zł (6 985 zł/m²) przy 38 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Mościce rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
14 |
397 500 zł |
+0,3% |
7 450 zł/m² |
| 2025 |
98 |
396 498 zł |
+16,6% |
8 023 zł/m² |
| 2024 |
49 |
340 000 zł |
-8,4% |
6 259 zł/m² |
| 2023 |
50 |
371 000 zł |
+23,7% |
6 077 zł/m² |
| 2022 |
46 |
300 000 zł |
+13,2% |
5 185 zł/m² |
| 2021 |
55 |
265 000 zł |
-13,7% |
4 976 zł/m² |
| 2020 |
32 |
307 000 zł |
+40,6% |
3 756 zł/m² |
| 2019 |
67 |
218 297 zł |
+55,9% |
4 356 zł/m² |
| 2018 |
32 |
140 000 zł |
-15,9% |
2 949 zł/m² |
| 2017 |
38 |
166 500 zł |
-15,3% |
2 919 zł/m² |
| 2016 |
32 |
196 500 zł |
+51,2% |
2 890 zł/m² |
| 2015 |
9 |
130 000 zł |
— |
2 818 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mościce: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
98 |
| Mediana ceny |
396 498 zł |
| Cena za m² |
8 023 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,4 m² |
| Typowy przedział |
168 850 – 551 039 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Mościce
Rozkład obliczony na podstawie 522 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
7,5% |
| 120 000 – 210 000 zł |
21,1% |
| 210 000 – 350 000 zł |
41,4% |
| 350 000 – 440 000 zł |
20,7% |
| Powyżej 440 000 zł |
9,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Mościce
Rozkład ceny za m² na podstawie 522 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 700 zł/m² |
9,6% |
| 2 700 – 3 700 zł/m² |
18,4% |
| 3 700 – 6 200 zł/m² |
43,9% |
| 6 200 – 8 600 zł/m² |
18% |
| Powyżej 8 600 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Mościce
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
12,3% |
| 34 – 45 m² |
14,9% |
| 45 – 63 m² |
42,9% |
| 63 – 83 m² |
19,2% |
| Powyżej 83 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mościce: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,3% |
249 000 zł |
4 885 zł/m² |
| 2 izby |
31,4% |
218 297 zł |
6 077 zł/m² |
| 3 izby |
40,9% |
263 614 zł |
4 951 zł/m² |
| 4 izby |
19,5% |
324 500 zł |
4 379 zł/m² |
| 5 izb |
2,9% |
325 000 zł |
4 573 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,9% |
400 000 zł |
3 981 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Mościce
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0276 |
87 |
335 000 zł |
100 zł/m² |
| 0192 |
85 |
157 000 zł |
35 zł/m² |
| 0281 |
65 |
— |
142 zł/m² |
| 0287 |
43 |
— |
82 zł/m² |
| 0286 |
27 |
— |
136 zł/m² |
| 0327 |
25 |
120 000 zł |
154 zł/m² |
| 0325 |
24 |
190 000 zł |
134 zł/m² |
| 0193 |
22 |
— |
124 zł/m² |
| 0208 |
22 |
— |
77 zł/m² |
| 0280 |
22 |
— |
60 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Mościce: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
67 |
146 zł/m² |
135 500 zł |
1 046 m² |
| Grunty rolne |
132 |
100 zł/m² |
91 000 zł |
1 024 m² |
| Wszystkie działki |
273 |
104 zł/m² |
100 000 zł |
986 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Mościce
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
171 |
102 |
0 |
32 |
37 |
| 2026 (do 17.08) |
48 |
15 |
0 |
15 |
18 |
| Razem 2010–2026 |
1 211 |
543 |
0 |
330 |
338 |
W porównaniu z medianą gminy (Tarnów: 335 130 zł) ceny osiedla Mościce są o 18,3% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -11,9%. Od 2015 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +205%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Mościce: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Mościce?
Licz się ze średnią kwotą 551 600 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Mościce, czyli około 6 407 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 30 nieruchomości: 19 mieszkań i 11 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Mościce?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 1 299 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Mościce?
Średnio mają około 86 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 130 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Mościce:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 53 m² | 357 667 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 507 667 zł |
| 5 pokoi | 138 m² | 802 571 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 407 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 353 zł/m², a dla domów spada do 5 646 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Mościce?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.