Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Westerplatte: 824 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 254 000 zł do 925 000 zł, średnio 463 409 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Westerplatte według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Westerplatte obejmują 109 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 322 336 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 8 115 zł. To o 28,4% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
322 336 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 115 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
109
2025
Ceny w ciągu roku
-11,7%
mediana
Od 2015 roku
+91,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-3,8%
Tarnów: 335 130 zł
Wobec mediany krajowej
-28,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Westerplatte obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 322 336 zł, czyli 8 115 zł/m², w obserwowanym przedziale od 229 986 zł do 621 925 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 410 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,6% transakcji zawarto między 190 000 zł a 310 000 zł, a 10,4% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 36,4% sprzedanych lokali ma od 46 do 60 m², a 10,3% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,8% niższa od mediany gminy (Tarnów: 335 130 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 28,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 358 000 zł i 7 271 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 358 000 zł (7 318 zł/m²) przy 39 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Westerplatte rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
358 000 zł |
+11,1% |
7 271 zł/m² |
| 2025 |
109 |
322 336 zł |
-11,7% |
8 115 zł/m² |
| 2024 |
25 |
365 000 zł |
+9% |
6 603 zł/m² |
| 2023 |
47 |
335 000 zł |
+8,1% |
6 812 zł/m² |
| 2022 |
89 |
310 000 zł |
+5,6% |
6 129 zł/m² |
| 2021 |
82 |
293 500 zł |
+19,8% |
5 447 zł/m² |
| 2020 |
87 |
245 000 zł |
+18,3% |
4 627 zł/m² |
| 2019 |
85 |
207 083 zł |
+5,1% |
4 072 zł/m² |
| 2018 |
80 |
197 108 zł |
+15,9% |
4 000 zł/m² |
| 2017 |
65 |
170 000 zł |
-1,4% |
3 662 zł/m² |
| 2016 |
94 |
172 373 zł |
+2,5% |
3 475 zł/m² |
| 2015 |
47 |
168 238 zł |
— |
3 469 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Westerplatte: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
109 |
| Mediana ceny |
322 336 zł |
| Cena za m² |
8 115 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,1 m² |
| Typowy przedział |
229 986 – 621 925 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Westerplatte
Rozkład obliczony na podstawie 827 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
8,6% |
| 140 000 – 190 000 zł |
20,4% |
| 190 000 – 310 000 zł |
42,6% |
| 310 000 – 410 000 zł |
18% |
| Powyżej 410 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Westerplatte
Rozkład ceny za m² na podstawie 827 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 200 zł/m² |
10,3% |
| 3 200 – 3 900 zł/m² |
19,2% |
| 3 900 – 6 100 zł/m² |
42,3% |
| 6 100 – 8 100 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 8 100 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Westerplatte
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,2% |
| 33 – 46 m² |
23,6% |
| 46 – 60 m² |
36,4% |
| 60 – 71 m² |
20,6% |
| Powyżej 71 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Westerplatte: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,1% |
215 000 zł |
5 443 zł/m² |
| 2 izby |
38,7% |
212 730 zł |
5 623 zł/m² |
| 3 izby |
36,1% |
261 477 zł |
5 105 zł/m² |
| 4 izby |
22,4% |
292 576 zł |
4 439 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
300 000 zł |
4 013 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
954 143 zł |
6 513 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Westerplatte
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0152 |
49 |
229 000 zł |
272 zł/m² |
| 0151 |
3 |
— |
75 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Westerplatte: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
255 zł/m² |
1 492 945 zł |
6 016 m² |
| Grunty rolne |
9 |
271 zł/m² |
90 110 zł |
333 m² |
| Wszystkie działki |
20 |
271 zł/m² |
129 088 zł |
1 682 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Westerplatte
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
125 |
110 |
0 |
7 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
17 |
0 |
1 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
992 |
842 |
0 |
36 |
114 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Westerplatte to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 212 730 zł. W ciągu roku mediana straciła 11,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Westerplatte w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Westerplatte?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Westerplatte trzeba przeznaczyć średnio 463 409 zł, czyli około 6 698 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Westerplatte?
Obecnie dostępnych ofert: 824: 20 mieszkań i 2 domy oraz 802 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 254 000 zł i sięgają 925 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Westerplatte?
Średnio mają około 69 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 178 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Westerplatte:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 381 636 zł |
| 3 pokoje | 62 m² | 444 143 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Westerplatte?
Średnia cena to 6 698 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 157 zł/m², a dla domów spada do 5 197 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Westerplatte?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.