Znajdź swoją nieruchomość na terenie Rzędzina: 251 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 259 000 zł do 1 289 000 zł, średnio 590 802 zł.
Ceny nieruchomości Rzędzina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Rzędzina zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 331 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 329 636 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 1 900% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
331 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 681 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
140
2025
Ceny w ciągu roku
-20,9%
mediana
Od 2021 roku
+49,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-1,1%
Tarnów: 335 130 zł
Wobec mediany krajowej
-26,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rzędzina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 331 500 zł, czyli 8 681 zł/m², w obserwowanym przedziale od 228 950 zł do 487 474 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 230 000 zł do 460 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 250 000 zł a 370 000 zł, a 10,8% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 34 do 46 m², a 10,3% przekracza 57 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,1% niższa od mediany gminy (Tarnów: 335 130 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 322 500 zł i 8 447 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 000 zł (8 648 zł/m²) przy 163 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rzędzina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
322 500 zł |
-2,7% |
8 447 zł/m² |
| 2025 |
140 |
331 500 zł |
-20,9% |
8 681 zł/m² |
| 2024 |
7 |
419 000 zł |
+11% |
7 109 zł/m² |
| 2023 |
6 |
377 500 zł |
+23,8% |
5 202 zł/m² |
| 2022 |
6 |
305 000 zł |
+37,9% |
5 974 zł/m² |
| 2021 |
7 |
221 099 zł |
+580,3% |
4 156 zł/m² |
| 2020 |
1 |
32 500 zł |
— |
949 zł/m² |
| 2018 |
2 |
47 500 zł |
-57,6% |
1 337 zł/m² |
| 2017 |
2 |
112 000 zł |
— |
2 625 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rzędzin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
140 |
| Mediana ceny |
331 500 zł |
| Cena za m² |
8 681 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
39,4 m² |
| Typowy przedział |
228 950 – 487 474 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rzędzina
Rozkład obliczony na podstawie 195 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 230 000 zł |
12,8% |
| 230 000 – 250 000 zł |
12,8% |
| 250 000 – 370 000 zł |
44,1% |
| 370 000 – 460 000 zł |
19,5% |
| Powyżej 460 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rzędzina
Rozkład ceny za m² na podstawie 195 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 700 zł/m² |
10,3% |
| 5 700 – 7 500 zł/m² |
16,9% |
| 7 500 – 8 900 zł/m² |
48,7% |
| 8 900 – 9 400 zł/m² |
13,3% |
| Powyżej 9 400 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rzędzina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 m² |
11,8% |
| 27 – 34 m² |
15,4% |
| 34 – 46 m² |
44,6% |
| 46 – 57 m² |
17,9% |
| Powyżej 57 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rzędzin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,6% |
231 313 zł |
8 630 zł/m² |
| 2 izby |
64,2% |
319 194 zł |
8 108 zł/m² |
| 3 izby |
20,3% |
382 500 zł |
7 065 zł/m² |
| 4 izby |
4,8% |
505 000 zł |
6 472 zł/m² |
| 5 izb |
1,1% |
892 000 zł |
7 638 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rzędzina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0212 |
67 |
— |
58 zł/m² |
| 0101 |
57 |
— |
198 zł/m² |
| 0221 |
55 |
467 000 zł |
126 zł/m² |
| 0259 |
29 |
— |
47 zł/m² |
| 0102 |
20 |
— |
91 zł/m² |
| 0207 |
18 |
— |
107 zł/m² |
| 0209 |
18 |
— |
80 zł/m² |
| 0210 |
18 |
— |
56 zł/m² |
| 0155 |
13 |
— |
99 zł/m² |
| 0213 |
11 |
— |
21 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rzędzina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
70 |
134 zł/m² |
194 000 zł |
1 608 m² |
| Grunty rolne |
107 |
82 zł/m² |
100 000 zł |
1 271 m² |
| Wszystkie działki |
248 |
87 zł/m² |
107 000 zł |
1 528 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rzędzina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
188 |
140 |
0 |
33 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
41 |
24 |
0 |
14 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
656 |
195 |
0 |
308 |
153 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 331 500 zł (8 681 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (64,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Rzędzina: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rzędzina?
Licz się ze średnią kwotą 590 802 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Rzędzina, czyli około 9 009 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Rzędzina?
Aktualna oferta to około 251 nieruchomości: 248 mieszkań i 3 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 259 000 zł i sięgają 1 289 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rzędzina?
Zazwyczaj oferują około 66 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 117 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rzędzina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 42 m² | 386 500 zł |
| 3 pokoje | 55 m² | 508 911 zł |
| 4 pokoje | 77 m² | 682 572 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Rzędzina?
Wynosi ona około 9 009 zł/m². Dla mieszkań spada do 8 965 zł/m², a dla domów rośnie do 11 017 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Rzędzina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.