Znajdź swoją nieruchomość na terenie Strusiny: 325 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 159 000 zł do 1 390 000 zł, średnio 544 382 zł.
Ceny nieruchomości Strusiny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Strusiny sprzedawano w 2025 roku za medianę 350 000 zł. Typowa nieruchomość: 44,6 m², 3 izby. Ceny zyskały 18,6% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
350 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 514 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
169
2025
Ceny w ciągu roku
+18,6%
mediana
Od 2015 roku
+157,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+4,4%
Tarnów: 335 130 zł
Wobec mediany krajowej
-22,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Strusiny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 350 000 zł, czyli 8 514 zł/m², w obserwowanym przedziale od 200 000 zł do 646 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 400 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 180 000 zł a 300 000 zł, a 10,6% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 39 do 53 m², a 10,2% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tarnów: 335 130 zł) o 4,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 44 sprzedaże mieszkań, z medianą 310 000 zł i 6 684 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 349 950 zł (8 754 zł/m²) przy 138 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Strusiny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
44 |
310 000 zł |
-11,4% |
6 684 zł/m² |
| 2025 |
169 |
350 000 zł |
+18,6% |
8 514 zł/m² |
| 2024 |
125 |
295 000 zł |
+1,7% |
6 712 zł/m² |
| 2023 |
110 |
290 000 zł |
+11,5% |
6 644 zł/m² |
| 2022 |
153 |
260 000 zł |
+8,3% |
5 851 zł/m² |
| 2021 |
134 |
240 000 zł |
+12,1% |
5 120 zł/m² |
| 2020 |
118 |
214 000 zł |
+22,3% |
4 616 zł/m² |
| 2019 |
100 |
175 000 zł |
+6,1% |
3 871 zł/m² |
| 2018 |
133 |
165 000 zł |
+0% |
3 676 zł/m² |
| 2017 |
91 |
165 000 zł |
+6,5% |
3 424 zł/m² |
| 2016 |
87 |
155 000 zł |
+14% |
3 288 zł/m² |
| 2015 |
51 |
136 000 zł |
— |
3 358 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Strusina: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
169 |
| Mediana ceny |
350 000 zł |
| Cena za m² |
8 514 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,6 m² |
| Typowy przedział |
200 000 – 646 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Strusiny
Rozkład obliczony na podstawie 1 315 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
9% |
| 120 000 – 180 000 zł |
17,4% |
| 180 000 – 300 000 zł |
43,6% |
| 300 000 – 400 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 400 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Strusiny
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 315 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
10,6% |
| 2 900 – 4 000 zł/m² |
18% |
| 4 000 – 6 300 zł/m² |
43,8% |
| 6 300 – 8 600 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 8 600 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Strusiny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
12,9% |
| 35 – 39 m² |
14,2% |
| 39 – 53 m² |
45,3% |
| 53 – 66 m² |
17,4% |
| Powyżej 66 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Strusina: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,4% |
112 000 zł |
5 115 zł/m² |
| 2 izby |
23,4% |
212 000 zł |
5 725 zł/m² |
| 3 izby |
59,2% |
240 010 zł |
5 298 zł/m² |
| 4 izby |
10,7% |
272 500 zł |
5 134 zł/m² |
| 5 izb |
3,2% |
336 500 zł |
4 396 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
299 000 zł |
3 104 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Strusiny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0172 |
112 |
211 500 zł |
164 zł/m² |
| 0170 |
48 |
178 000 zł |
— |
| 0249 |
41 |
189 500 zł |
371 zł/m² |
| 0271 |
35 |
315 000 zł |
— |
| 0250 |
25 |
238 000 zł |
— |
| 0248 |
17 |
— |
166 zł/m² |
| 0232 |
12 |
— |
184 zł/m² |
| 0147 |
9 |
— |
108 zł/m² |
| 0202 |
5 |
245 000 zł |
— |
| 0251 |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Strusiny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
30 |
183 zł/m² |
410 400 zł |
2 648 m² |
| Grunty rolne |
21 |
158 zł/m² |
297 300 zł |
1 647 m² |
| Wszystkie działki |
69 |
172 zł/m² |
250 000 zł |
1 601 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Strusiny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
227 |
178 |
0 |
13 |
36 |
| 2026 (do 17.08) |
56 |
49 |
0 |
1 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
1 859 |
1 411 |
0 |
87 |
361 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Strusiny zamyka się między 200 000 zł a 646 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9% nieruchomości sprzedano poniżej 120 000 zł, a 10,6% powyżej 400 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Strusiny: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Strusiny?
Licz się ze średnią kwotą 544 382 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Strusiny, czyli około 9 684 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Strusiny?
Obecnie dostępnych ofert: 325: 313 mieszkań i 12 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Strusiny?
Ceny wahają się od około 159 000 zł do 1 390 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 56 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 159 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Strusiny:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 349 061 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 469 929 zł |
| 3 pokoje | 59 m² | 607 676 zł |
| 4 pokoje | 101 m² | 792 736 zł |
| 5 pokoi | 133 m² | 770 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Strusiny?
Średnio wychodzi około 9 684 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 245 zł/m², a dla domów spada do 4 862 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Strusiny?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.