Kup nieruchomość na osiedlu Jasna: 30 nieruchomości w cenach od 260 000 zł do 980 000 zł, przy średniej cenie 425 533 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Jasna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Jasna? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 295 000 zł — to mediana wyliczona z 38 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2015 roku zmiana wynosi +165,8%.
Mediana ceny sprzedaży
295 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 967 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
38
2025
Ceny w ciągu roku
-12,5%
mediana
Od 2015 roku
+165,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-12%
Tarnów: 335 130 zł
Wobec mediany krajowej
-34,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Jasna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 295 000 zł, czyli 5 967 zł/m², w obserwowanym przedziale od 158 500 zł do 407 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,1% transakcji zawarto między 160 000 zł a 280 000 zł, a 9,8% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 46 do 60 m², a 12% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12% niższa od mediany gminy (Tarnów: 335 130 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 34,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 330 000 zł i 6 880 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 316 500 zł (6 214 zł/m²) przy 34 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Jasna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
16 |
330 000 zł |
+11,9% |
6 880 zł/m² |
| 2025 |
38 |
295 000 zł |
-12,5% |
5 967 zł/m² |
| 2024 |
40 |
337 000 zł |
+15,4% |
6 377 zł/m² |
| 2023 |
34 |
292 000 zł |
+11,2% |
5 751 zł/m² |
| 2022 |
28 |
262 500 zł |
+13,4% |
5 618 zł/m² |
| 2021 |
38 |
231 500 zł |
+1,3% |
4 606 zł/m² |
| 2020 |
30 |
228 500 zł |
+43,7% |
4 377 zł/m² |
| 2019 |
43 |
159 000 zł |
+4,3% |
3 319 zł/m² |
| 2018 |
35 |
152 500 zł |
+8,9% |
3 151 zł/m² |
| 2017 |
31 |
140 000 zł |
-4,1% |
2 710 zł/m² |
| 2016 |
23 |
146 000 zł |
+31,5% |
2 669 zł/m² |
| 2015 |
11 |
111 000 zł |
— |
2 810 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jasna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
38 |
| Mediana ceny |
295 000 zł |
| Cena za m² |
5 967 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,1 m² |
| Typowy przedział |
158 500 – 407 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Jasna
Rozkład obliczony na podstawie 367 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
10,6% |
| 120 000 – 160 000 zł |
16,6% |
| 160 000 – 280 000 zł |
41,1% |
| 280 000 – 360 000 zł |
21,8% |
| Powyżej 360 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Jasna
Rozkład ceny za m² na podstawie 367 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
9,8% |
| 2 500 – 3 200 zł/m² |
17,7% |
| 3 200 – 5 600 zł/m² |
43,6% |
| 5 600 – 7 000 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Jasna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
4,6% |
| 32 – 46 m² |
24% |
| 46 – 60 m² |
45% |
| 60 – 72 m² |
14,4% |
| Powyżej 72 m² |
12% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jasna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
128 500 zł |
5 445 zł/m² |
| 2 izby |
5,7% |
146 000 zł |
5 552 zł/m² |
| 3 izby |
35,5% |
189 250 zł |
4 834 zł/m² |
| 4 izby |
44,5% |
230 000 zł |
4 344 zł/m² |
| 5 izb |
10,9% |
297 500 zł |
4 533 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,7% |
279 500 zł |
3 553 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Jasna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0162 |
36 |
226 000 zł |
— |
| 0152 |
36 |
240 000 zł |
— |
| 0103 |
13 |
— |
241 zł/m² |
| 0105 |
12 |
234 000 zł |
— |
| 0205 |
10 |
320 000 zł |
— |
| 0164 |
6 |
— |
— |
| 0204 |
5 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Jasna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
224 zł/m² |
125 000 zł |
613 m² |
| Grunty rolne |
5 |
120 zł/m² |
599 550 zł |
3 997 m² |
| Wszystkie działki |
24 |
158 zł/m² |
225 000 zł |
850 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Jasna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
51 |
41 |
0 |
1 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
17 |
0 |
1 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
502 |
397 |
0 |
34 |
71 |
W porównaniu z medianą gminy (Tarnów: 335 130 zł) ceny osiedla Jasna są o 12% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -34,4%. Od 2015 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +165,8%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Jasna w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Jasna?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Jasna trzeba przeznaczyć średnio 425 533 zł, czyli około 6 639 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 30: 28 mieszkań i 2 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Jasna?
Znajdziesz tu oferty od 260 000 zł do 980 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Jasna?
Średnia powierzchnia to około 64 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 137 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Jasna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 36 m² | 314 250 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 415 941 zł |
| 4 pokoje | 61 m² | 376 857 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Jasna?
Średnia cena to 6 639 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 650 zł/m², a dla domów spada do 6 569 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Jasna?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.