Domy i mieszkania na sprzedaż Legionów Henryka Dąbrowskiego

Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego: 932 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 310 000 zł do 425 000 zł, średnio 351 333 zł.

929 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Legionów Henryka Dąbrowskiego

Średnia cena 351 333 zł cena sprzedaży
Przedział cen 310 000–425 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 56 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 274 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

3 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

3 łącznie
100% 3 pokoje
  • 3 pokoje 100,0%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

3 łącznie
  • 310 000–315 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość
  • 315 000–320 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość
  • 425 000–430 000 zł 33,3%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

3 łącznie
  • 40–50 m² 33,3%
    1 nieruchomość
  • 60–70 m² 66,7%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego to 932 nieruchomości. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 56 m² (6 274 zł/m²).

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 3-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Legionów Henryka Dąbrowskiego obejmują 9 sprzedaży mieszkań w 2024 roku, przy medianie ceny 345 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 741 zł. To o 16,9% mniej niż mediana krajowa (415 000 zł).

Mediana ceny sprzedaży 345 000 zł 2024
Mediana ceny za m² 5 741 zł/m² 2024
Zarejestrowane sprzedaże 9 2024
Ceny w ciągu roku -2,3% mediana
Od 2017 roku +148,2% mediana
Wobec mediany gminy +13,1% Tarnów: 305 000 zł
Wobec mediany krajowej -16,9% Polska: 415 000 zł

Statystyki dla osiedla Legionów Henryka Dąbrowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 345 000 zł, czyli 5 741 zł/m², w obserwowanym przedziale od 258 000 zł do 433 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 350 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 170 000 zł a 280 000 zł, a 11,4% przekroczyło 350 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 60 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Tarnów: 305 000 zł) o 13,1%, a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 16,9% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Legionów Henryka Dąbrowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 267 000 zł -18,6% 5 494 zł/m²
2025 4 327 850 zł -5% 6 179 zł/m²
2024 9 345 000 zł -2,3% 5 741 zł/m²
2023 5 353 000 zł +24,5% 7 385 zł/m²
2022 4 283 500 zł +15,7% 4 480 zł/m²
2021 8 245 000 zł +7,9% 4 080 zł/m²
2020 7 227 000 zł +16,4% 3 919 zł/m²
2019 11 195 000 zł +14,7% 3 233 zł/m²
2018 9 170 000 zł +22,3% 2 948 zł/m²
2017 6 139 000 zł -8,3% 2 372 zł/m²
2016 4 151 500 zł +21,2% 2 633 zł/m²
2015 2 125 000 zł — 2 046 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Legionów Henryka Dąbrowskiego: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2024)
Sprzedaże 9
Mediana ceny 345 000 zł
Cena za m² 5 741 zł/m²
Mediana powierzchni 60 m²
Typowy przedział 258 000 –
433 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego

Rozkład obliczony na podstawie 70 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 150 000 zł 11,4%
150 000 – 170 000 zł 15,7%
170 000 – 280 000 zł 45,7%
280 000 – 350 000 zł 15,7%
Powyżej 350 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego

Rozkład ceny za m² na podstawie 70 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 300 zł/m² 10%
2 300 – 3 100 zł/m² 18,6%
3 100 – 4 700 zł/m² 42,9%
4 700 – 6 600 zł/m² 20%
Powyżej 6 600 zł/m² 8,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Legionów Henryka Dąbrowskiego: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 11,4% 248 500 zł 5 694 zł/m²
4 izby 80% 208 500 zł 4 059 zł/m²
5 izb 8,6% 264 000 zł 3 126 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
0103 13 225 000 zł —
0151 7 — —

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 345 000 zł (5 741 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (80% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego trzeba przeznaczyć średnio 351 333 zł, czyli około 6 274 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego?

Aktualna oferta to około 932 nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 310 000 zł do 425 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego?

Średnia powierzchnia to około 56 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 6 274 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Legionów Henryka Dąbrowskiego?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie.