Mamy 310 nieruchomości na sprzedaż na terenie Zdrojów, w cenach od 449 000 zł do 4 049 000 zł, przy średniej cenie 1 073 619 zł.
Ceny nieruchomości Zdrojów według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Zdrojów wyniosła 429 051 zł w 2025 roku, na podstawie 20 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 34,1%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 9 314 zł.
Mediana ceny sprzedaży
429 051 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 314 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
+34,1%
mediana
Od 2010 roku
+105,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-7,3%
Szczecin: 463 014 zł
Wobec mediany krajowej
-4,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zdrojów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 429 051 zł, czyli 9 314 zł/m², w obserwowanym przedziale od 299 500 zł do 566 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 400 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 170 000 zł a 280 000 zł, a 10,7% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 36,9% sprzedanych lokali ma od 42 do 53 m², a 6,9% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,3% niższa od mediany gminy (Szczecin: 463 014 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 4,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 430 000 zł i 9 889 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 460 000 zł (9 742 zł/m²) przy 19 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zdrojów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
430 000 zł |
+0,2% |
9 889 zł/m² |
| 2025 |
20 |
429 051 zł |
+34,1% |
9 314 zł/m² |
| 2024 |
31 |
320 000 zł |
+6,7% |
7 830 zł/m² |
| 2023 |
25 |
300 000 zł |
-20% |
8 130 zł/m² |
| 2022 |
27 |
375 000 zł |
+13,6% |
7 285 zł/m² |
| 2021 |
31 |
330 000 zł |
+4,8% |
6 848 zł/m² |
| 2020 |
28 |
315 000 zł |
+34% |
6 365 zł/m² |
| 2019 |
31 |
235 000 zł |
-1,7% |
5 467 zł/m² |
| 2018 |
29 |
239 000 zł |
+15,7% |
4 509 zł/m² |
| 2017 |
35 |
206 500 zł |
+3,8% |
4 156 zł/m² |
| 2016 |
25 |
199 000 zł |
+17,1% |
4 073 zł/m² |
| 2015 |
23 |
170 000 zł |
-1,4% |
3 768 zł/m² |
| 2014 |
36 |
172 450 zł |
+5,7% |
4 042 zł/m² |
| 2013 |
85 |
163 135 zł |
-9,1% |
3 950 zł/m² |
| 2012 |
91 |
179 488 zł |
-5,5% |
4 049 zł/m² |
| 2011 |
17 |
190 000 zł |
-9,1% |
3 812 zł/m² |
| 2010 |
18 |
209 000 zł |
— |
3 964 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zdroje: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
20 |
| Mediana ceny |
429 051 zł |
| Cena za m² |
9 314 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53 m² |
| Typowy przedział |
299 500 – 566 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zdrojów
Rozkład obliczony na podstawie 563 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10,1% |
| 140 000 – 170 000 zł |
17,9% |
| 170 000 – 280 000 zł |
43,9% |
| 280 000 – 400 000 zł |
17,4% |
| Powyżej 400 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zdrojów
Rozkład ceny za m² na podstawie 563 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
9,8% |
| 3 400 – 3 900 zł/m² |
15,6% |
| 3 900 – 5 900 zł/m² |
46,7% |
| 5 900 – 8 300 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 8 300 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zdrojów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
11% |
| 31 – 42 m² |
19,9% |
| 42 – 53 m² |
36,9% |
| 53 – 66 m² |
25,2% |
| Powyżej 66 m² |
6,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zdroje: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,6% |
142 000 zł |
5 728 zł/m² |
| 2 izby |
41,3% |
176 305 zł |
5 341 zł/m² |
| 3 izby |
29,7% |
235 000 zł |
4 852 zł/m² |
| 4 izby |
16,5% |
280 000 zł |
5 005 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
295 000 zł |
4 398 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
970 000 zł |
9 918 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zdrojów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dąbie 167 |
269 |
173 257 zł |
— |
| Dąbie 45 |
142 |
223 000 zł |
143 zł/m² |
| Dąbie 43 |
121 |
270 000 zł |
76 zł/m² |
| Dąbie 168 |
87 |
190 000 zł |
527 zł/m² |
| Dąbie 162 |
48 |
140 000 zł |
— |
| Dąbie 163 |
24 |
173 300 zł |
— |
| Dąbie 47 |
20 |
270 000 zł |
— |
| Dąbie 189 |
18 |
250 000 zł |
— |
| Dąbie 48 |
12 |
— |
— |
| Dąbie 188 |
12 |
250 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Zdrojów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
35 |
174 zł/m² |
190 000 zł |
1 008 m² |
| Grunty rolne |
20 |
56 zł/m² |
167 760 zł |
3 005 m² |
| Wszystkie działki |
55 |
135 zł/m² |
189 875 zł |
2 639 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zdrojów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
53 |
25 |
0 |
3 |
25 |
| 2026 (do 17.08) |
18 |
11 |
0 |
2 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
1 099 |
608 |
0 |
76 |
415 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Zdrojów różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Dąbie 43, z medianą 270 000 zł przy 31 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Dąbie 167 (269). Rynek pierwotny odpowiada za 8,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Zdrojów w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Zdrojów?
Na zakup nieruchomości na terenie Zdrojów trzeba przeznaczyć średnio 1 073 619 zł, czyli około 8 869 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Zdrojów?
Obecnie dostępnych ofert: 310: 12 mieszkań i 9 domów oraz 289 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 449 000 zł i sięgają 4 049 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 121 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 205 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zdrojów:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 467 400 zł |
| 3 pokoje | 61 m² | 548 750 zł |
| 4 pokoje | 85 m² | 727 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Zdrojów?
Średnia cena to 8 869 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 9 177 zł/m², a dla domów spada do 8 754 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Zdrojów?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.