Kup nieruchomość na osiedlu Majowe: 222 nieruchomości w cenach od 249 500 zł do 990 000 zł, przy średniej cenie 613 416 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Majowe według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Majowe? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 493 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 349 500 zł a 661 200 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
493 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 621 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
27
2025
Ceny w ciągu roku
+0,7%
mediana
Od 2010 roku
+124,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+6,5%
Szczecin: 463 014 zł
Wobec mediany krajowej
+9,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Majowe obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 493 000 zł, czyli 8 621 zł/m², w obserwowanym przedziale od 349 500 zł do 661 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 480 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 220 000 zł a 350 000 zł, a 10,5% przekroczyło 480 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 50,2% sprzedanych lokali ma od 49 do 64 m², a 9,9% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Szczecin: 463 014 zł) o 6,5%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 9,6%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 540 000 zł i 8 721 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 527 000 zł (8 721 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Majowe rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
540 000 zł |
+9,5% |
8 721 zł/m² |
| 2025 |
27 |
493 000 zł |
+0,7% |
8 621 zł/m² |
| 2024 |
20 |
489 500 zł |
+10,2% |
8 315 zł/m² |
| 2023 |
21 |
444 000 zł |
+13,8% |
8 499 zł/m² |
| 2022 |
18 |
390 000 zł |
+14,7% |
7 235 zł/m² |
| 2021 |
25 |
340 000 zł |
-0,9% |
6 356 zł/m² |
| 2020 |
21 |
343 000 zł |
+13,4% |
5 790 zł/m² |
| 2019 |
46 |
302 501 zł |
+20,4% |
5 580 zł/m² |
| 2018 |
48 |
251 223 zł |
+2,5% |
4 976 zł/m² |
| 2017 |
29 |
245 000 zł |
-7,2% |
4 074 zł/m² |
| 2016 |
30 |
264 000 zł |
+3,5% |
3 777 zł/m² |
| 2015 |
41 |
255 000 zł |
+28,3% |
3 806 zł/m² |
| 2014 |
42 |
198 750 zł |
+7,4% |
3 934 zł/m² |
| 2013 |
31 |
185 000 zł |
-3,6% |
4 335 zł/m² |
| 2012 |
15 |
192 000 zł |
-16,9% |
4 181 zł/m² |
| 2011 |
16 |
231 000 zł |
+5% |
4 044 zł/m² |
| 2010 |
15 |
220 000 zł |
— |
4 153 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Majowe: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
27 |
| Mediana ceny |
493 000 zł |
| Cena za m² |
8 621 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
63,1 m² |
| Typowy przedział |
349 500 – 661 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Majowe
Rozkład obliczony na podstawie 456 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
8,1% |
| 170 000 – 220 000 zł |
17,1% |
| 220 000 – 350 000 zł |
45,8% |
| 350 000 – 480 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 480 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Majowe
Rozkład ceny za m² na podstawie 456 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 500 zł/m² |
11,4% |
| 3 500 – 4 000 zł/m² |
17,8% |
| 4 000 – 6 000 zł/m² |
42,8% |
| 6 000 – 8 500 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Majowe
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
11,4% |
| 41 – 49 m² |
10,7% |
| 49 – 64 m² |
50,2% |
| 64 – 76 m² |
17,8% |
| Powyżej 76 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Majowe: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
160 000 zł |
8 134 zł/m² |
| 2 izby |
17,2% |
196 084 zł |
5 735 zł/m² |
| 3 izby |
33% |
260 000 zł |
5 718 zł/m² |
| 4 izby |
31,7% |
320 000 zł |
5 397 zł/m² |
| 5 izb |
16,7% |
313 000 zł |
4 406 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
268 000 zł |
3 144 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Majowe
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Dąbie 52 |
197 |
267 000 zł |
— |
| Dąbie 82 |
89 |
232 500 zł |
— |
| Dąbie 83 |
77 |
274 180 zł |
— |
| Dąbie 80 |
69 |
244 500 zł |
— |
| Dąbie 70 |
49 |
229 000 zł |
245 zł/m² |
| Dąbie 69 |
17 |
— |
102 zł/m² |
| Dąbie 71 |
13 |
267 750 zł |
— |
| Dąbie 72 |
5 |
235 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Majowe: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
12 |
235 zł/m² |
585 480 zł |
4 682 m² |
| Wszystkie działki |
14 |
235 zł/m² |
782 280 zł |
5 356 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Majowe
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
38 |
29 |
0 |
0 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
15 |
11 |
0 |
0 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
670 |
464 |
0 |
23 |
183 |
Typowa nieruchomość sprzedana na osiedlu Majowe: 63,1 m², 4 izby, za 493 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Majowe — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Majowe?
Licz się ze średnią kwotą 613 416 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Majowe, czyli około 9 141 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 222 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Majowe?
Znajdziesz tu oferty od 249 500 zł do 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Majowe:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 49 m² | 464 250 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 627 400 zł |
| 4 pokoje | 84 m² | 780 725 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 9 141 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Majowe?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.