Znajdź swoją nieruchomość na terenie Stegny: 203 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 199 000 zł do 4 900 000 zł, średnio 1 121 751 zł.
Ceny nieruchomości Stegny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Stegny wyniosła 385 000 zł w 2025 roku, na podstawie 23 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 10,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 9 344 zł.
Mediana ceny sprzedaży
385 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 344 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
23
2025
Ceny w ciągu roku
-10,7%
mediana
Od 2010 roku
+66,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
+14,1%
Nowodworski: 337 500 zł
Wobec mediany krajowej
-14,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Stegny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 385 000 zł, czyli 9 344 zł/m², w obserwowanym przedziale od 61 270 zł do 696 100 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 89 000 zł do 490 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,3% transakcji zawarto między 180 000 zł a 320 000 zł, a 10,6% przekroczyło 490 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 34 do 51 m², a 10,1% przekracza 69 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Nowodworski: 337 500 zł) o 14,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 14,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 198 000 zł i 3 279 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 245 000 zł (4 252 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Stegny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
198 000 zł |
-48,6% |
3 279 zł/m² |
| 2025 |
23 |
385 000 zł |
-10,7% |
9 344 zł/m² |
| 2024 |
22 |
431 000 zł |
-2,3% |
8 533 zł/m² |
| 2023 |
31 |
441 000 zł |
+43,4% |
11 068 zł/m² |
| 2022 |
87 |
307 434 zł |
-10% |
9 146 zł/m² |
| 2021 |
48 |
341 500 zł |
+28,6% |
5 257 zł/m² |
| 2020 |
30 |
265 518 zł |
+42,8% |
6 457 zł/m² |
| 2019 |
20 |
186 000 zł |
-0,8% |
3 317 zł/m² |
| 2018 |
24 |
187 500 zł |
-12,8% |
6 010 zł/m² |
| 2017 |
75 |
215 123 zł |
+19,5% |
5 808 zł/m² |
| 2016 |
33 |
180 000 zł |
-17,1% |
5 149 zł/m² |
| 2015 |
23 |
217 000 zł |
+20,6% |
5 044 zł/m² |
| 2014 |
39 |
180 000 zł |
+24,1% |
4 606 zł/m² |
| 2013 |
13 |
145 000 zł |
-9,4% |
5 259 zł/m² |
| 2012 |
17 |
160 000 zł |
-27% |
3 116 zł/m² |
| 2011 |
35 |
219 276 zł |
-5% |
6 517 zł/m² |
| 2010 |
45 |
230 769 zł |
— |
6 554 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Stegna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
23 |
| Mediana ceny |
385 000 zł |
| Cena za m² |
9 344 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,8 m² |
| Typowy przedział |
61 270 – 696 100 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Stegny
Rozkład obliczony na podstawie 574 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 89 000 zł |
9,8% |
| 89 000 – 180 000 zł |
17,1% |
| 180 000 – 320 000 zł |
45,3% |
| 320 000 – 490 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 490 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Stegny
Rozkład ceny za m² na podstawie 574 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
10,1% |
| 2 000 – 4 700 zł/m² |
17,8% |
| 4 700 – 7 500 zł/m² |
44,1% |
| 7 500 – 12 000 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Stegny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
9,8% |
| 30 – 34 m² |
19,3% |
| 34 – 51 m² |
42,7% |
| 51 – 69 m² |
18,1% |
| Powyżej 69 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Stegna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
14,7% |
196 780 zł |
8 549 zł/m² |
| 2 izby |
53,5% |
245 062 zł |
7 341 zł/m² |
| 3 izby |
19,8% |
170 000 zł |
4 699 zł/m² |
| 4 izby |
11,2% |
275 000 zł |
3 833 zł/m² |
| 5 izb |
0,5% |
260 000 zł |
2 516 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
300 000 zł |
8 499 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Stegny
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jantar |
367 |
178 000 zł |
71 zł/m² |
| Stegna |
352 |
— |
61 zł/m² |
| Drewnica |
177 |
— |
34 zł/m² |
| Mikoszewo |
161 |
— |
73 zł/m² |
| Junoszyno |
152 |
— |
95 zł/m² |
| Tujsk |
84 |
140 000 zł |
17 zł/m² |
| Bronowo |
75 |
70 000 zł |
21 zł/m² |
| Rybina |
73 |
— |
5,1 zł/m² |
| Przemysław |
70 |
— |
32 zł/m² |
| Żuławki |
66 |
— |
19 zł/m² |
Ceny działek na terenie Stegny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
367 |
85 zł/m² |
142 600 zł |
1 670 m² |
| Grunty rolne |
802 |
22 zł/m² |
110 000 zł |
3 710 m² |
| Wszystkie działki |
1 448 |
37 zł/m² |
124 250 zł |
3 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Stegny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
272 |
29 |
0 |
127 |
116 |
| 2026 (do 17.08) |
164 |
13 |
0 |
62 |
89 |
| Razem 2010–2026 |
3 967 |
599 |
0 |
1 841 |
1 527 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Stegny średnia bez wartości skrajnych wynosi 383 658 zł, przy medianie 385 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 9 344 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Stegny
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Stegny?
Na zakup nieruchomości na terenie Stegny trzeba przeznaczyć średnio 1 121 751 zł, czyli około 8 886 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Stegny?
Aktualna oferta to około 203 nieruchomości: 121 mieszkań i 82 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 199 000 zł do 4 900 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Stegny?
Średnia powierzchnia to około 126 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 247 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Stegny:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 40 m² | 537 864 zł |
| 2 pokoje | 40 m² | 671 759 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 815 019 zł |
| 4 pokoje | 126 m² | 1 087 875 zł |
| 5 pokoi | 210 m² | 1 699 846 zł |
| 6 pokoi | 169 m² | 1 356 571 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Stegny?
Średnia cena to 8 886 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 714 zł/m², a dla domów spada do 7 082 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Stegny?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.