Domy i mieszkania na sprzedaż Chwałowice

Odkryj 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Chwałowic. Ceny wahają się od 139 000 zł do 699 000 zł, a średnia cena to 262 066 zł.

Średnia cena 262 066 zł cena sprzedaży
Przedział cen 139 000–699 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 58 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 524 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

27 łącznie
85% mieszkania
  • Mieszkania 85,2%
    23 nieruchomości
  • Domy 14,8%
    4 nieruchomości

Ile pokoi

27 łącznie
56% 2 pokoje
  • 1 pokój 29,6%
    8 nieruchomości
  • 2 pokoje 55,6%
    15 nieruchomości
  • 4 pokoje 3,7%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 11,1%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

27 łącznie
  • 135 000–185 000 zł 22,2%
    6 nieruchomości
  • 195 000–200 000 zł 18,5%
    5 nieruchomości
  • 200 000–220 000 zł 22,2%
    6 nieruchomości
  • 225 000–240 000 zł 18,5%
    5 nieruchomości
  • 245 000–700 000 zł 18,5%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

27 łącznie
  • 10–40 m² 55,6%
    15 nieruchomości
  • 40–50 m² 25,9%
    7 nieruchomości
  • 50–220 m² 18,5%
    5 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 38 m² 175 m²
Cena za metr kwadratowy 5 403 zł/m² 3 442 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Chwałowic obejmuje 27 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą mieszkań (85% całości): 23 mieszkania i 4 domy. Mieszkania mają średnią powierzchnię 38 m² i cenę 5 403 zł/m²; domy natomiast około 175 m² i 3 442 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 1-pokojowe.

Z 46 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 200 000 zł rynek Chwałowic najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 156,4%.

Mediana ceny sprzedaży 200 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 823 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 46 2025
Ceny w ciągu roku +3,9% mediana
Od 2010 roku +156,4% mediana
Wobec mediany gminy -37,5% Rybnik: 320 000 zł
Wobec mediany krajowej -55,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Chwałowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 4 823 zł/m², w obserwowanym przedziale od 98 750 zł do 393 750 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 65 000 zł do 240 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 90 000 zł a 170 000 zł, a 10,1% przekroczyło 240 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,1% sprzedanych lokali ma od 37 do 53 m², a 10,2% przekracza 61 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 37,5% niższa od mediany gminy (Rybnik: 320 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 18 sprzedaży mieszkań, z medianą 251 335 zł i 5 151 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (5 333 zł/m²) przy 35 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Chwałowic rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 18 251 335 zł +25,7% 5 151 zł/m²
2025 46 200 000 zł +3,9% 4 823 zł/m²
2024 38 192 500 zł +20,3% 4 479 zł/m²
2023 49 160 000 zł -5,9% 4 058 zł/m²
2022 48 170 000 zł +17,6% 3 866 zł/m²
2021 68 144 500 zł +9,9% 3 316 zł/m²
2020 40 131 500 zł +31,5% 3 210 zł/m²
2019 56 100 000 zł +17,6% 2 363 zł/m²
2018 35 85 000 zł +10,4% 2 045 zł/m²
2017 31 77 000 zł +1,3% 1 849 zł/m²
2016 25 76 000 zł -11,6% 2 141 zł/m²
2015 11 86 000 zł -12,7% 1 855 zł/m²
2014 20 98 500 zł -4,4% 2 085 zł/m²
2013 15 103 000 zł +1% 2 105 zł/m²
2012 17 102 000 zł +2% 2 151 zł/m²
2011 5 100 000 zł +28,2% 2 197 zł/m²
2010 5 78 000 zł — 1 691 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Chwałowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 46
Mediana ceny 200 000 zł
Cena za m² 4 823 zł/m²
Mediana powierzchni 45,7 m²
Typowy przedział 98 750 –
393 750 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Chwałowic

Rozkład obliczony na podstawie 527 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 65 000 zł 10,1%
65 000 – 90 000 zł 16,9%
90 000 – 170 000 zł 42,9%
170 000 – 240 000 zł 20,1%
Powyżej 240 000 zł 10,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Chwałowic

Rozkład ceny za m² na podstawie 522 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 600 zł/m² 11,1%
1 600 – 2 200 zł/m² 17,2%
2 200 – 3 800 zł/m² 43,3%
3 800 – 5 000 zł/m² 17,4%
Powyżej 5 000 zł/m² 10,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Chwałowic

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 12,3%
35 – 37 m² 14,6%
37 – 53 m² 47,1%
53 – 61 m² 15,9%
Powyżej 61 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Chwałowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,4% 65 450 zł 3 498 zł/m²
2 izby 30% 87 000 zł 2 927 zł/m²
3 izby 45,6% 135 000 zł 3 312 zł/m²
4 izby 22,3% 170 000 zł 3 202 zł/m²
5 izb 1,1% 215 000 zł 2 973 zł/m²
6 izb i więcej 0,6% 275 000 zł 3 000 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Chwałowic

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Chwałowice 358 100 000 zł 74 zł/m²
Jankowice 3 — 22 zł/m²

Ceny działek na terenie Chwałowic: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 17 105 zł/m² 104 000 zł 1 291 m²
Grunty rolne 18 21 zł/m² 52 657 zł 1 748 m²
Wszystkie działki 36 68 zł/m² 84 000 zł 1 307 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Chwałowic

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 63 49 0 0 14
2026 (do 17.08) 29 20 0 1 8
Razem 2010–2026 864 587 0 36 241

W porównaniu z medianą gminy (Rybnik: 320 000 zł) ceny Chwałowic są o 37,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -55,6%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +156,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Chwałowic?

Nieruchomości na terenie Chwałowic kosztują średnio około 262 066 zł, czyli około 4 524 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Chwałowic?

Obecnie dostępnych ofert: 27: 23 mieszkania i 4 domy.

Jaki jest przedział cen na terenie Chwałowic?

Oferty zaczynają się od 139 000 zł i sięgają 699 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Chwałowic?

Średnia powierzchnia to około 58 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 175 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 38 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Chwałowic:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój32 m²186 725 zł
2 pokoje40 m²211 265 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Chwałowic?

Wynosi ona około 4 524 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 403 zł/m², a dla domów spada do 3 442 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Chwałowic?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.