Znajdź 116 nieruchomości na sprzedaż na terenie Orzepowic, w cenach między 230 000 zł a 760 000 zł, przy średniej cenie 517 992 zł.
Ceny nieruchomości Orzepowic według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 25 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Orzepowic, przy medianie ceny 606 210 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2020 roku ceny wzrosły o 228,6%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 9 608 zł.
Mediana ceny sprzedaży
606 210 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 608 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
25
2025
Ceny w ciągu roku
+11%
mediana
Od 2020 roku
+228,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+89,4%
Rybnik: 320 000 zł
Wobec mediany krajowej
+34,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Orzepowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 606 210 zł, czyli 9 608 zł/m², w obserwowanym przedziale od 270 000 zł do 722 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 650 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 190 000 zł a 550 000 zł, a 11,7% przekroczyło 650 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,6% sprzedanych lokali ma od 52 do 71 m², a 9,6% przekracza 84 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Rybnik: 320 000 zł) o 89,4%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 34,7%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 497 500 zł i 8 769 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 546 800 zł (7 927 zł/m²) przy 23 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Orzepowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
497 500 zł |
-17,9% |
8 769 zł/m² |
| 2025 |
25 |
606 210 zł |
+11% |
9 608 zł/m² |
| 2024 |
11 |
546 000 zł |
+14% |
8 605 zł/m² |
| 2023 |
12 |
479 153 zł |
— |
8 649 zł/m² |
| 2021 |
8 |
474 500 zł |
+157,2% |
3 506 zł/m² |
| 2020 |
7 |
184 500 zł |
+26,4% |
3 566 zł/m² |
| 2019 |
3 |
146 000 zł |
— |
2 758 zł/m² |
| 2017 |
3 |
115 000 zł |
+35,3% |
2 057 zł/m² |
| 2016 |
2 |
85 000 zł |
— |
2 373 zł/m² |
| 2014 |
1 |
60 500 zł |
+8% |
2 574 zł/m² |
| 2013 |
4 |
56 000 zł |
-61,4% |
2 294 zł/m² |
| 2012 |
3 |
145 000 zł |
+141,7% |
2 558 zł/m² |
| 2011 |
1 |
60 000 zł |
-46,6% |
2 034 zł/m² |
| 2010 |
2 |
112 378 zł |
— |
2 010 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Orzepowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
25 |
| Mediana ceny |
606 210 zł |
| Cena za m² |
9 608 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
64,5 m² |
| Typowy przedział |
270 000 – 722 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Orzepowic
Rozkład obliczony na podstawie 94 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,6% |
| 100 000 – 190 000 zł |
18,1% |
| 190 000 – 550 000 zł |
43,6% |
| 550 000 – 650 000 zł |
17% |
| Powyżej 650 000 zł |
11,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Orzepowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 94 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
9,6% |
| 2 300 – 3 500 zł/m² |
17% |
| 3 500 – 9 200 zł/m² |
45,7% |
| 9 200 – 10 000 zł/m² |
13,8% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
13,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Orzepowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 m² |
11,7% |
| 24 – 52 m² |
20,2% |
| 52 – 71 m² |
42,6% |
| 71 – 84 m² |
16% |
| Powyżej 84 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Orzepowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,2% |
108 500 zł |
4 801 zł/m² |
| 2 izby |
31,3% |
421 466 zł |
8 329 zł/m² |
| 3 izby |
45,8% |
607 881 zł |
7 573 zł/m² |
| 4 izby |
14,5% |
449 500 zł |
3 953 zł/m² |
| 5 izb |
1,2% |
480 000 zł |
3 500 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Orzepowic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Orzepowice |
312 |
86 757 zł |
121 zł/m² |
| Rybnik |
4 |
— |
35 zł/m² |
Ceny działek na terenie Orzepowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
67 |
164 zł/m² |
186 000 zł |
1 000 m² |
| Grunty rolne |
52 |
121 zł/m² |
117 885 zł |
942 m² |
| Wszystkie działki |
157 |
121 zł/m² |
125 000 zł |
936 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Orzepowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
56 |
25 |
0 |
14 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
32 |
12 |
0 |
4 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
486 |
95 |
0 |
192 |
199 |
W porównaniu z medianą gminy (Rybnik: 320 000 zł) ceny Orzepowic są o 89,4% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +34,7%. Od 2020 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +228,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Orzepowic: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Orzepowic?
Na zakup nieruchomości na terenie Orzepowic trzeba przeznaczyć średnio 517 992 zł, czyli około 5 029 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Orzepowic?
Aktualna oferta to około 116 nieruchomości: 7 mieszkań i 6 domów oraz 103 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Orzepowic?
Oferty zaczynają się od 230 000 zł i sięgają 760 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 103 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 154 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Orzepowic?
Wynosi ona około 5 029 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 029 zł/m², a dla domów spada do 4 128 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Orzepowic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.